Оперативни системи и софтверски апликации

Информации поврзани со сите оперативни системи, нови корисни програми, антивируси и сл.

 1. Linux

  Помош за почетници, интересни пакети, нови дистрибуции, трикови и магии...
  Теми:
  132
  Мислења:
  3.013
  Последно: Kako da instaliram wordpress na xampp na Ubuntu 16.04 pocttopus, 2 ноември 2016
  RSS
Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи
Последно мислење ↓
 1. Sase91
  Одговори:
  15.749
  Прегледи:
  727.847
 2. StenmarC
  Одговори:
  1.561
  Прегледи:
  184.275
 3. Supervisor
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  10.484
 4. Supervisor
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  15.667
 5. Dimitarc
  Одговори:
  4.652
  Прегледи:
  388.548
 6. Bellaween
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  175
 7. Zive7
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  143
 8. MARCELLO
  Одговори:
  1.675
  Прегледи:
  82.799
 9. Darkness
  Одговори:
  1.462
  Прегледи:
  113.108
 10. m.i.n.a
  Одговори:
  4.141
  Прегледи:
  299.235
 11. 436053
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  674
 12. goran222
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1.151
 13. Dejan]
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  3.658
 14. anemane
  Одговори:
  561
  Прегледи:
  49.656
 15. Fords
  Одговори:
  103
  Прегледи:
  31.660
 16. Brav
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  2.052
 17. Creep
  Одговори:
  309
  Прегледи:
  37.736
 18. pumaval
  Одговори:
  26
  Прегледи:
  6.551
 19. JellyBean
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1.848
 20. NiceNaumoski
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  2.241
 21. goran222
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  2.132
 22. ThemMaplz
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1.147
 23. NiceNaumoski
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  10.292
 24. Sagan
  Одговори:
  47
  Прегледи:
  19.551
 25. m.i.n.a
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  2.893
 26. Ragbio98
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1.006
 27. Брзии
  Одговори:
  69
  Прегледи:
  28.225
 28. zoki_com
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  752
 29. Spireski93
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1.268
 30. Regenerator
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  3.494
 31. DonVito
  Одговори:
  1.476
  Прегледи:
  124.157
 32. Џукс
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  5.651
 33. MARCELLO
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  1.208
 34. martinmilcev
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  10.179
 35. DarkValley
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1.893
 36. kumanovec01
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  3.078
 37. Awake
  Одговори:
  210
  Прегледи:
  41.776
 38. Masince
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1.055
 39. Z Rajato
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  6.938

Опции за прикажување на темите

Вчитување...