Windows 10

Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.000
Поени од реакции
1.028
А зошто да се зафркаваш со такви глупости, кога културно ќе си купиш клуч од ибеј за 4-5 долари, форматираш, ставаш клуч и све само си инсталира - драјвери и апдејти. Јас таков користам 3 години без проблем, а и на секој близок шо му имам стаено таков клуч немал проблем. Колкупати сум инсталирал некоја звучна карта и не сум можел да најдам драјвери за неа, а после ставање на клучот сама се инсталирала.
Подржувам легално купување на лиценца ама за жал тие клучеви од 5-6 $ не се легални ( што незначи дека нема да работат)...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.810
Поени од реакции
23.650
Подржувам легално купување на лиценца ама за жал тие клучеви од 5-6 $ не се легални ( што незначи дека нема да работат)...
Ама барем ќе можат драјвери да се инсталираат...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom