Листа на бесплатни програми

Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Здраво дечки.
Од школо ми бараат да симнам ЛибреОфис за настава, па си мислев дали наместо да симнам портабилна верзија да си симнам фул.
Вие што мислите дали најновата верзија од LibreOffice е одлична фул тајм замена за MS Office?
 
Член од
8 мај 2011
Мислења
9
Поени од реакции
7
Здраво дечки.
Од школо ми бараат да симнам ЛибреОфис за настава, па си мислев дали наместо да симнам портабилна верзија да си симнам фул.
Вие што мислите дали најновата верзија од LibreOffice е одлична фул тајм замена за MS Office?
Мени ово завршава посао https://www.freeoffice.com/en/
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
556
Поени од реакции
307
Програмче за видео едитинг, лепење, и други пропратни ствари, да е фри и да е добра. енибади
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
912
Поени од реакции
2.557
дали постои нешто бесплатно за пдф едит слично на акробат про? фала.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.646
дали постои нешто бесплатно за пдф едит слично на акробат про? фала.
Од оние неколку што ги имам пробано, сите се тапа поради една или друга причина.
Акробат ДЦ си е Акробат ДЦ. Е сега, ако сакаш нешто по лајтвејт но сепак кракнато, Icecream PDF Editor Pro v2 57-BTCR
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.866
Поени од реакции
35.660
дали постои нешто бесплатно за пдф едит слично на акробат про? фала.
И јас барав вакво нешто, но не успеав да најдам баш со сите опции на acrobat dc.

За специфични работи (најмногу поради дигиталните потписи кон банки) морав да купам една индивидуална, мислам дека ме фати околу 220 УСД за 1 година.

За останатите од тимот (го користат само за конверзии од еден формат во друг, менување на страни и сл), им направив python скрипти: aspose и OCR за во word, pdf2image + poppler слики, tabula и OCR за во csv, reorder на страници/едитирање/бришење PyPDF4 и pdfrw, додавање, печати, custom рамки и логоа и тн.

За поедноставни документи на последните верзии од word со drag and drop можеш да читаш и конвертираш пдф во .docx.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom