Андроид апликација Возачки испит

Член од
7 април 2019
Мислења
23
Поени од реакции
43
Имаш многу прашања со неточени одговори.
Доволно да падне некој ако ги учи по апликацијата. :D

Прво е две коли престроени во лента за лево и каде ќе продолжат точен одговор тебе ти е право, а треба лево.

Второ прашање камион пред кола и за време на престигнување што не треба да прави возачот на камионот, точен одговор ти е должен е да ја намали брзината, а треба не смее да ја зголеми брзината.

Трето прашање расторание помеѓу две коли кои се влечат, 3-5 метри треба не 1-2 метри. Каде бе :D

Четврто најголема должина на возило ти е 4 метри, а треба 6 метри.

Неточни бројки на многу прашања за најголема дозволена брзина во и надвор од населено место и дозволени kw за почетник.

Има и 2-3 празни и долу само одговор и автоматски неточно рачуна.

Абе ај

Ќе имав помалку да не ти беа грешка тие. :cool:
Направив нов update ажурирани се прашањата корегирав 10+ прашања на кој имаше грешни одговори.
Доколку забележите нешто грешно слободно пријавете тука или на facebook страната.
Исто така го забележав проблемот што некогаш се покажува празно прашање кога ќе имам време ќе пробам да го средам и тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom