Zlatikevichius
Последна активност:
20 јули 2019 во 07:10
Член од:
17 октомври 2011
Мислења:
7.027
Допаѓања:
14.377
Поени од трофеи:
205
Албуми:
2
Фотографии:
4
Пол:
Машко
Локација:
Скопје
Професија:
Форумџија

Сподели преку:

Zlatikevichius

:), Машко, од Скопје

Го сакам КАМ во поштенското сандаче! 3 април 2019

Последна активност:
Прегледува листа на форуми, 20 јули 2019 во 07:10
  1. Saladin
   Saladin
   Don't even bother за Куџкамен, Памук и Волшебникот. Ги нема воопшто одамна во редовна продажба. Неколкукратно проверено. Пробај си ја среќата на старо само.
   1. На Zlatikevichius му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Ја немаше и Замоци на гневот, па сепак ја најдов. :D Надежта последна умира. Музеј на невиноста, инаку, ја имам на српски во .pdf
    9 јули 2019
  2. Zlatikevichius
   Zlatikevichius
   Го сакам КАМ во поштенското сандаче!
  3. Saladin
   Saladin
   Коа ќе ми текне еднаш Нено од Или-или им се сипа, овие демек фино почнаа да го откачуваат, овој партал ги направи.
   Све мислам дека одредени модови таму си добиваат субвенции од тие канцери од издавачки куќи.
   1. Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Не бе брат, глупави се. Какви субвенции? Тоа е истата проста раја што верува дека вакцините предизвикуваат аутизам, маж и жена во бело комби киднапираат деца сред Скопје и ги продаваат за органи, дека морбилите се измислица на Заев и дека Аце е наш и ние негови... На кокошката ако и ги исфарбаш пердувите ќе мисли дека е паун.
    19 март 2019
  4. Ставрогин
   Ставрогин
   Ти си одечки пример за она кога некое машко ќе го наречат женче. Страшна работа, каков мочко.
  5. Scirea
   Scirea
   Не е финтата кого не си тагнал, туку општо што незнаеш да тагнуваш :)))). Не ми стигна известување дека си ме спомнал во темата ^__^
   1. На Zlatikevichius му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Хахаха, па нормално е тоа, кога има толку многу тагнати. Не знам како беше точно, ама само првите неколку добиваат известување. :P
    3 јануари 2018
    На Scirea му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Corvus
   Corvus
   Не сакав да спамам во темата, ама сакам да ти кажам дека многу се радувам кога дознавам personal preferences за луѓе чиешто мислење го ценам.
   И кога не го споделувам, и кога не сме на иста страна од дискусијата, високо го вреднувам и ми значи зашто претендирам да бидам запознаена со преференците на луѓето околу мене.
   Фала ^_^
   1. На Zlatikevichius му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Ме радува тоа. :*

    Прочитај ја „Вишнова хроника“ од мојата најдрага писателка, Фросина Пармаковска. Првото нешто на кое ми текнува дека ептен ни се допаднало и мене, и на @џимеј . Не викам дека содржината не ми е важна, само мора да има некој баланс меѓу двете, а не да трпи едното на сметка на другото или обратно.
    20 април 2017
    На Corvus му/ѝ се допаѓа ова.
   3. Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Да те запознаам со друг мој personal preference - швркнати ствари. Сакам чудни, налудничави нешта, од типот на бариковите „Замоци на гневот“ или „Океан, море“. Или од типот на „Неми филмови“ на уште еден мој драг автор, Димитар Димоски. ;)
    20 април 2017
    На Corvus му/ѝ се допаѓа ова.
   4. Corvus
    Corvus
    Јас искрено, современа литература слабо читам, посебно па македонска, меѓутоа да, имам зачекано нешто од делата на горенаведениот автор, и имам само пофални зборови за него, ме топи кога го читам, ме топи! Не пишува тој, истура емоции на тастатура и им дава физички облик, поезија во движење му се расказите, adorable really! ^_^
    20 април 2017
    На Zlatikevichius му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Хоуп
   Хоуп
   Ептен ми е мило што тебе ти се свиѓал. А за твојот вкус нема збор, само некогаш не знам што точно би ти се свиѓало или не. Ете за сите можам да кажам, за тебе не. Не знам зошто е тоа така, ама во никој случај не е зошто мислам нешто лошо за твојот вкус. Баш од тебе и од некои малку луѓе секогаш гледам оцени на филмовите на летт и тоа што е оценето високо одма го ставам во листа за гледање! :*
   1. На Zlatikevichius му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Погледнете ги претходните коментари...
   3. Хоуп
    Хоуп
    Да не е овој со авионите новиов?
    14 април 2017
   4. Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Не, не, одамна беше.
    14 април 2017
   5. Хоуп
    Хоуп
    Тууу ме копка сега :D Ќе барам :D
    14 април 2017
  8. Goodfella
   Goodfella
   Шо бидна со кајгана филмските награди бе :Р
   немаш време? :/
   1. Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Ич. Ќе биде, ќе средам деновиве.
    26 март 2017
    На Goodfella му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Вокерка
   Вокерка
   На едно предавање Венко ни кажа дека одговорот на гатанката од Керол е - рапавост. Гласот на гавранот е рапав, како и рапавата површина на масата за пишување. Иако е во non-sense литература, некои книжевници долго се обидувале да ја решат. :D
   1. На Zlatikevichius му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Мене наинтересен одговор ми беше „Because Poe wrote on both”, што има смисла, но е малку непреводлив на македонски.
    14 јануари 2017
   3. Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Друг интересен одговор: затоа што ни гавранот ни масата не возат велосипед. :D Има смисла, нели? Хахахаха
    14 јануари 2017
   4. Вокерка
    Вокерка
    Хахах каква гатанка, такво решение. Јако. :D
    14 јануари 2017
  10. Хоуп
   Хоуп
   Miller's Crossing гледан ти е од нив?
   1. На Васил МКД му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Погледнете ги претходните коментари...
   3. Хоуп
    Хоуп
    Ееее не може така. Ако те нема тебе одма ќе пропадне се. Ако не можеш да гледаш барем биди таму, кој ќе се замара како тебе дур ти е периодот? Никој. :(
    23 јануари 2017
   4. Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Ќе пробам, ќе пробам. Ете ги апдејтував листите. Што да правам, мора така. :(
    23 јануари 2017
   5. Хоуп
    Хоуп
    Јас те чекам!
    23 јануари 2017
  11. wot
   wot
   si ja dodadov recenzijata za top250 birdman O:)
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. wot
    wot
    Ne sum go spomnal imeto nikade
    25 декември 2016
   3. Zlatikevichius
    25 декември 2016
   4. wot
    wot
    Los pocetok na top 10, bourne... :(
    25 декември 2016
  12. Corvus
   Corvus
   <3
   1. На Zlatikevichius му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Хоуп
   Хоуп
   5 ѕвезди за Stay?!
   Јас не можам да му најдам логично објаснување колку и да мислам. И три пати враќав. Џабе. Што е финтата?
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. Хоуп
    Хоуп
    Остави што има врска :D
    22 декември 2016
   3. Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Не, избришав. Речиси никој и не виде.
    22 декември 2016
   4. Хоуп
    Хоуп
    Ако де и да виде некој.
    Сега после она што го пиша ти, срам ми е од моето мало и бедно поклонче :))
    22 декември 2016
  14. Zlatikevichius
   Zlatikevichius
   Го обновувам мојот статус. :P
  15. Corvus
   Corvus
   Јас ќе тe научам се за Star Trek ^_^
   1. На Zlatikevichius му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Тоооо! Е па ете зошто немаш многу филмови изгледани: стрипови, суперхерои, Star Trek... Јадеш ли воопшто? :P
    2 ноември 2016
   3. Corvus
    Corvus
    Хаха! You are a sweet <3
    Следен пат кога ќе ме прашаат На што се должи твојата линија, I'll just link them my Letterboxd and tvshowtime profiles :D
    2 ноември 2016
   4. Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Е па! Нормално! Хахаха
    2 ноември 2016
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За мене

  Пол:
  Машко
  Локација:
  Скопје
  Професија:
  Форумџија

  Потпис

  [​IMG] | [​IMG] | [​IMG] | [​IMG] |
  [​IMG]
 • Вчитување...