Важно прочитајте

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.520
Во прилог на официјалните правила за подфорумот оваа тема ќе служи за поконкретно информирање пред да побарате било каква помош во врска со Оперативни системи и програми.

-----
1.Кога побарувате помош правете го тоа во темата за софтверски проблеми и прашања.
-----
2.Кога го истакнувате вашиот проблем, од интерес на двете страни, вашата и на тие што ќе се решат да ви помогнат е да дадете повеќе информации за проблемот со којшто сте опседнати.
-----
3.Ве замолувам при опишување на проблемот да напишете кој оперативен систем користите, и да дадете повеќе информации од тоа што сте правеле претходно, од кога ви се појавува истиот и сл. Со тоа се избегнува темата да прерасне во чет помеѓу двајца соговорници или за пример тој што помага има недостаток на информации итн...
-----
4.Помош се побарува само за Оперативни системи и програми во спротивно мислењата ќе се бришат, конкретно за Хардвер, Игри, музички плеери..., имате посебни делови на целокупниот форум.
-----
5.Сите оние кои досега не успеале да ги погледнат правилата поради најразлични причини кои што се закачени во известување еве линк до нив.
-----

19.10.2009
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.520
Би сакал да искоментирам во врска со подобрувања на подфорумот.

Во размислување за горенаведеното дојдов до заклучок дека за да се направат промени и да се внесат нови и свежи содржини и теми потребно е учество на членовите. Ги повикувам сите активни членови да ми испратат приватни пораки за нивни предлози бидејќи гледам оти некои се жалат но сепак им е сеедно па не се нафаќаат ниту да дадат предлог а камоли да отворат нова тема со широк вовед. Ќе повторам истото се прави во интерес на сите пред се поради тоа што има членови што најлесно знаат само да критикуваат без навреди так нормално :)
Според тоа сите што имате предлози во кои ќе учествувате и вие слободно пишете ми на профил или преку порака.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom