Windows 10

Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Епа ондак носи на сервис ако имаш гаранција, јас те разбрав дека ти е функционален ама не знаеш од што ти е.
Може да биде и РАМ, немора да значи дека е ССД. Триста работи може да бидат, чим комплетно ти е нереспонзивен, носи на сервис.
Успеав сепак да му направам нова инсталација на windows 10, сега за сега функционира.Фала ти за помошта.
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Успеав сепак да му направам нова инсталација на windows 10, сега за сега функционира.Фала ти за помошта.
Малце доцнам со одговоров, но да не си правел overclock на системот ?
Автоматски споено мислење:

Те прашувам зш едно другарче имаше ист таков проблем, првин мислевме дека проблемот му е до RAMот, но излезе дека е зошто го преоптоварил CPUто.
 
Последно уредено:
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Малце доцнам со одговоров, но да не си правел overclock на системот ?
Автоматски споено мислење:

Те прашувам зш едно другарче имаше ист таков проблем, првин мислевме дека проблемот му е до RAMот, но излезе дека е зошто го преоптоварил CPUто.
Му немам јас правено overclook на процесорот, ryzen 7 4800h 2.9 ghz up to 5.2ghz.
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Му немам јас правено overclook на процесорот, ryzen 7 4800h 2.9 ghz up to 5.2ghz.
Изглеа ова е проблемот, после најновиот update, на многу системи им се појавува blue screen.
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Изглеа ова е проблемот, после најновиот update, на многу системи им се појавува blue screen.
Кај мене на blue screen коа беше неможев ништо да направам, ниту uninstall update, ниту restore, ниту factory restore со штиклирање на remove all. Не знам шо му беше, симнав win 10 инсталација на де лаптоп, стави на усб и имсралирав наново, сеа за сеа си функционира.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
24 февруари 2018
Мислења
48
Поени од реакции
54
Дали може некој да ми прати во порака испробан активатор за Windows 10? Фала ви
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
175
Поени од реакции
182
Зошто со KMS, кога може со Digital License?
А зошто да се зафркаваш со такви глупости, кога културно ќе си купиш клуч од ибеј за 4-5 долари, форматираш, ставаш клуч и све само си инсталира - драјвери и апдејти. Јас таков користам 3 години без проблем, а и на секој близок шо му имам стаено таков клуч немал проблем. Колкупати сум инсталирал некоја звучна карта и не сум можел да најдам драјвери за неа, а после ставање на клучот сама се инсталирала.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.524
Поени од реакции
7.115
А зошто да се зафркаваш со такви глупости, кога културно ќе си купиш клуч од ибеј за 4-5 долари, форматираш, ставаш клуч и све само си инсталира - драјвери и апдејти. Јас таков користам 3 години без проблем, а и на секој близок шо му имам стаено таков клуч немал проблем. Колкупати сум инсталирал некоја звучна карта и не сум можел да најдам драјвери за неа, а после ставање на клучот сама се инсталирала.
Инаку истото го можеш и со пиратските бесплатни клучеви.
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
175
Поени од реакции
182
Не, драјвери за звучна може да се најдат само од ибеј ако купиш клуч.

LAWL
Фала што ме просветли! Каќи кога ти е роденден да те славам како мојот просветител.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom