kano
Член од:
27 ноември 2014
Мислења:
3.051
Допаѓања:
1.762
Поени од трофеи:
205
Пол:
Машко
Локација:
shangri la

Сподели преку:

kano

Farang, Машко, од shangri la

farang 11 јануари 2015

  1. Pakovic
   Pakovic
   ,, бидејќи во МК никој не посредува за работна виза, само за студентска и никој во МК не помага околу JOB OFFER.Бидејќи имаш мн совети дадено се надевам дека живееш таму па имас инфо од прва рака.
   Ти благодарам однапред за секој даден совет и помош.
  2. Pakovic
   Pakovic
   Кано Здраво, пред се среќна нова 2019 година и се најубаво во неа саммо здравје.среќа и успеси.
   Јас имам 31 година имам завршено механицар електричар во струката имам доста познавање и можам лесно да ја работам работата, имам солидно познавање на англиски јазик може да се каже B1-B2 ниво, па прашањето ми е како би можел да стигнам до работна виза?
  3. Indy
   Indy
   Zdravo Kano

   Na forumot procitav deka imate informacii okolu diplomite za arhitekti vo Avstralija?
   Celo vreme istrazuvam okolu verifikacija na nasite diplomi. Pa dali mozete da mi pomognete okolu verifikacija na diplomata od arhitektura sto se e potrebno?

   Pozdrav
   Marija
   1. kano
    kano
    8 октомври 2016
  4. sankerce
   sankerce
   Шо бидна со стариот FARANG? :D Мислам со тој акаунт
   1. kano
    kano
    go izbrisav, planirav da odmoram godina dena bez internet, da patuvam ama u posleden moment smeniv planovi pa eve uste malku sum tuka samo sega pod ovoj nik :)
    9 мај 2015
   2. sankerce
    sankerce
    аа епа супер бате :D ново старо низ аус шо има ? :)
    9 мај 2015
  5. jocosk1
   jocosk1
   zdr dali mozes da mi kazes nesto za nov zeland .... aj vo privatna poraka pisi ;)
  6. kano
   kano
   farang
   1. На Mr.X му/ѝ се допаѓа ова.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За мене

  Пол:
  Машко
  Локација:
  shangri la