Андроид апликација Возачки испит

Член од
7 април 2019
Мислења
6
Поени од реакции
27
Здраво форумџии,

Како дипломска работа пред неколку години изработив cross-platfrom апликација со C++
деновиве имав повеќе време па ја објавив на Google Play store.
forum.png

Во апликацијата ги има сите прашања од сите категории па може да си вежбаат по случаен избор или редоследно, мислам дека е добра за тест проверка на знаењето.

Facebook: Возачки испит Македонија
Google Play Store: Vozacki ispit Makedonija Возачки испит Македонија - Apps on Google Play

На кој му треба да полага тест за брзо време повелете тестирајте, коментирајте па и критикувајте ако треба :)

PS. Најдолу има само едно мало банерче за реклами доколку некогаш заработи 99$ истата апликација ќе си добие и iOS верзија на App Store.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.173
Супер, ќе му ја препратам на татко ми да им ја препорачува на кандидатите (y)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.446
Поени од реакции
14.646
Добра работа, мене на времето ме одраа од таа школата да ми ги дадат на цд да ги учам дома. али сепак приметувам дека часовите се поскапени него порано, многу дерат на ова, што автошколи што тие од комисија што паѓаат по 100 пати луѓе.
 

Паланчански

ГрЕбач
Член од
12 јануари 2008
Мислења
3.517
Поени од реакции
6.345
Здраво форумџии,

Како дипломска работа пред неколку години изработив cross-platfrom апликација со C++
деновиве имав повеќе време па ја објавив на Google Play store.
Прегледај го приврзокот 284661

Во апликацијата ги има сите прашања од сите категории па може да си вежбаат по случаен избор или редоследно, мислам дека е добра за тест проверка на знаењето.

Facebook: Возачки испит Македонија
Google Play Store: Vozacki ispit Makedonija Возачки испит Македонија - Apps on Google Play

На кој му треба да полага тест за брзо време повелете тестирајте, коментирајте па и критикувајте ако треба :)

PS. Најдолу има само едно мало банерче за реклами доколку некогаш заработи 99$ истата апликација ќе си добие и iOS верзија на App Store.
Ова треба ли да се инсталира?
Добра работа, мене на времето ме одраа од таа школата да ми ги дадат на цд да ги учам дома. али сепак приметувам дека часовите се поскапени него порано, многу дерат на ова, што автошколи што тие од комисија што паѓаат по 100 пати луѓе.
Тие од комисијата треба да дерат. За жал огромен процент од дозволите се купени. Треба да научат, утре со автомобил на улица не ги почитуваат (не ги знаат) основните правила.
 
Член од
7 април 2019
Мислења
6
Поени од реакции
27
Ова треба ли да се инсталира?
Да достапна е за сите Android уреди преку Google Play Store.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.125
Поени од реакции
3.485
Се откажувам! Сликите на раскрсниците се премногу ситни.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.446
Поени од реакции
14.646
Ова треба ли да се инсталира?

Тие од комисијата треба да дерат. За жал огромен процент од дозволите се купени. Треба да научат, утре со автомобил на улица не ги почитуваат (не ги знаат) основните правила.
нека те изгорат тебе 3-4 пати по 3000 па ќе видам што ќе збориш, или можда си ти од нив па затоа така викаш
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.206
Поени од реакции
38.430
Имаш многу прашања со неточени одговори.
Доволно да падне некој ако ги учи по апликацијата. :D

Прво е две коли престроени во лента за лево и каде ќе продолжат точен одговор тебе ти е право, а треба лево.

Второ прашање камион пред кола и за време на престигнување што не треба да прави возачот на камионот, точен одговор ти е должен е да ја намали брзината, а треба не смее да ја зголеми брзината.

Трето прашање расторание помеѓу две коли кои се влечат, 3-5 метри треба не 1-2 метри. Каде бе :D

Четврто најголема должина на возило ти е 4 метри, а треба 6 метри.

Неточни бројки на многу прашања за најголема дозволена брзина во и надвор од населено место и дозволени kw за почетник.

Има и 2-3 празни и долу само одговор и автоматски неточно рачуна.

Абе ај

Screenshot_2021-02-17-21-03-10-871_com.drivingtest.mk.jpg

Screenshot_2021-02-17-21-03-42-609_com.drivingtest.mk.jpg


Ќе имав помалку да не ти беа грешка тие. :cool:

Screenshot_2021-02-17-21-26-07-919_com.drivingtest.mk.jpg
 
Член од
3 март 2020
Мислења
1.026
Поени од реакции
1.950
Инаку, апликација за вежбање тестови веќе постои
 

RickyLFC9

Модератор?
Член од
28 март 2012
Мислења
18.638
Поени од реакции
38.841
Ај баш ќе ја ѕирнам, и онака треба да полагам наскоро, теоретска ми е следно :)
 

Паланчански

ГрЕбач
Член од
12 јануари 2008
Мислења
3.517
Поени од реакции
6.345
нека те изгорат тебе 3-4 пати по 3000 па ќе видам што ќе збориш, или можда си ти од нив па затоа така викаш
Сакаш да земеш дозвола без да научиш да возиш? Не е во ред тоа. Следи неколку кандидати кога полагаат па извлекувај заклучоци.
Кога јас полагав не се полагаше со прасе. Некои полагаа повеќе од 10 пати.
Кај се купуваат дозволите? За другарка прашувам :D
Кај комисијата. Преку посредник (најчесто инструкторот).
Или прашаај во МВР, скоро имаше афера за купени дозволи.
 
Член од
7 април 2019
Мислења
6
Поени од реакции
27
Имаш многу прашања со неточени одговори.
Доволно да падне некој ако ги учи по апликацијата. :D

Прво е две коли престроени во лента за лево и каде ќе продолжат точен одговор тебе ти е право, а треба лево.

Второ прашање камион пред кола и за време на престигнување што не треба да прави возачот на камионот, точен одговор ти е должен е да ја намали брзината, а треба не смее да ја зголеми брзината.

Трето прашање расторание помеѓу две коли кои се влечат, 3-5 метри треба не 1-2 метри. Каде бе :D

Четврто најголема должина на возило ти е 4 метри, а треба 6 метри.

Неточни бројки на многу прашања за најголема дозволена брзина во и надвор од населено место и дозволени kw за почетник.

Има и 2-3 празни и долу само одговор и автоматски неточно рачуна.

Абе ај

Ќе имав помалку да не ти беа грешка тие. :cool:
Ти благодарам за забелешките ќе се обидам да ги корегирам сите кој ти ги напомена и ќе ги проверам уште еднаш останатите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom