Што антивирус користите?

Член од
29 јуни 2014
Мислења
11.523
Поени од реакции
12.368
фри верзија или ја ``плаќаш `` по торенти
фри верзија имам од аваст директно не симнувам антивирус од торент, еднаш пред едно 5 години се заебав со нод 32 така, ги обновував клучевите се е ок се апдејтира демек нешто наоѓа и компјутерот после некое време блокира, мораше формат и инсталирав друг антивирус ми најде 600 вируси:toe: прво од бесплатниве инсталирав комодо го користев една година но слаб беше па ставив аваст и немам мака од тогаш.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.983
Поени од реакции
7.090
фри верзија имам од аваст директно не симнувам антивирус од торент, еднаш пред едно 5 години се заебав со нод 32 така, ги обновував клучевите се е ок се апдејтира демек нешто наоѓа и компјутерот после некое време блокира, мораше формат и инсталирав друг антивирус ми најде 600 вируси:toe: прво од бесплатниве инсталирав комодо го користев една година но слаб беше па ставив аваст и немам мака од тогаш.

еднаш спуштив пред некоја година Аваст, но кога видов во фајловите беше околу пола гига цел програм и го избришав. Сега користам МСЕ по препорака на мој другар кој има сервис за компјутери. Не ми кажува зошто, само вели тој ти е најдобар. Исто тој го користи овој фабричкиот.

Моја претпоставка е дека ако некој прави и пушта вируси, најмногу штета ќе има Мајкрософт, па знае како најдобро да се брани.

Ова ми е лаичко размислување
 

Gjoksi

Адвокат
Член од
24 февруари 2013
Мислења
445
Поени од реакции
262
Bit defender internet security 2016. Лапнав 6 месеци лиценца. Најдобар антивирус што досега сум го користел, а верувајте сум користел и Аваст, Авира, Панда Секјурити, Ашампоо, Њиндовс дефендер итн. итн. :)
ама не си користел Kaspersky ;)
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
988
Поени од реакции
3.067
ама не си користел Kaspersky ;)
Kaspersky сум користел многу одамна, и истиот беше врх, врхова али премногу ги цедеше перформансите па знаеше компјутерот да се мачи со таа захтевност, го сменив.
Не знам дали и сега е така.. Доколку поседував некоја одлична машина која ќе го тера без проблем, одма би го ставил, али на компјутер со дуал кор процесор од времето на дедо Ное и лап топ со i3 2330M не би се осудил.
 
Член од
16 јуни 2013
Мислења
360
Поени од реакции
259
Не користам антивирус, животот е подобар вака.
 

Hyperz

Изгубен во времето и просторот...
Член од
13 август 2011
Мислења
703
Поени од реакции
423
Гледам зборите за јаки и слаби антивируси.
Што е тоа што еден антивирус го прави да биде јак или слаб?
Што треба да се случи за да кажете антивирусов што го имам е слаб, ке го заменам со друг?
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
112
Поени од реакции
14
Јас веќе година ипол не користам ниту еден антивирус и немам проблем пошто фрее верзиите се безвеза демек наогјаат нешто а вирусите пак си стојат.Еднаш аваст скенираше и не најде ни еден вирус а после купив касперски 1 месец и најде над 1000 па од тогаш знам дека е глупост и не користам антивирус
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
925
Поени од реакции
243
Аваст ми нуди два месеци триал верзија бесплатно од оваа верзијата што му е со плаќање. Како оди тоа? Да го инсталирам? После автоматски ќе ми се врати на обичнава верзија или?
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.081
Поени од реакции
944
Аваст ми нуди два месеци триал верзија бесплатно од оваа верзијата што му е со плаќање. Како оди тоа? Да го инсталирам? После автоматски ќе ми се врати на обичнава верзија или?
можеби, можеби ќе те гњави да платиш. види што пишува.
а и не е некој проблем сериски или крак да му најдиш.
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.081
Поени од реакции
944
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.632
Поени од реакции
855
Јас Аваст користам, многу ми се допаѓа функционалноста за безбедно зачувување пасворди.
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.749
Поени од реакции
747
не користам антивирус.
пазам што срања симнувам од нет, и пазам што сајтови посетувам.
на хром имам ставено едно чудо блокови адблоцк, гхостери, скриптсафе, итн да не ми бутаат срања без да знам.
си има и виновс дефендер у сам систем така да не ми треба дополнително да ми успорува систем антивирус.
плус од време на време му правам формат, на едно 6 месеци да оди брзо.
то е то
 
Член од
21 ноември 2015
Мислења
13
Поени од реакции
1
не користам антивирус.
пазам што срања симнувам од нет, и пазам што сајтови посетувам.
на хром имам ставено едно чудо блокови адблоцк, гхостери, скриптсафе, итн да не ми бутаат срања без да знам.
си има и виновс дефендер у сам систем така да не ми треба дополнително да ми успорува систем антивирус.
плус од време на време му правам формат, на едно 6 месеци да оди брзо.
то е то
Исто!

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
На врв Bottom