ВПН

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.896
Ми треба ВПН апликација со МКД адреса. Дајте опции платени и безплатни ако има. Би ја користел углавно да гледам мак тв на телефон.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.191
Поени од реакции
39.930
Чисто се сомневам дека има македонски впн, ја досега немам сретнато
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.866
Поени од реакции
35.660
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
ExpressVPN има со сигурност ИП со адреса во Македонија, бидејки го користам долго време.
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Денес прочитав дека NordVPN бил лани во период од 7 Месеци хакиран, ама NordVPN кажале само пред некој ден и то од ко ги откриле некои новинари дека стварно биле им бил хакиран некој изнајмен сервер во Финска. Довербата во NordVPN ја изгубив. Ко ќе ми завршит претплатата ќе се префрлам на друг ВПН шо би бил потранспарентен кон корисниците.
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Пред извесно време инсталирав VPN (не се сеќавам искрено како се викаше точно) во FREE верзијата имаше сервери од USA Канада и Холандија мислам. Избрав Америка и пробав да уклучам netflix. Се најавив без проблем и ми излегоа филмовите и сериите што претпоставувам се заклучени само на тој регион, но кога пробав да отворам некој од нив, добивав error и не се пуштаа.
Дали требаше нешто дополнително да подесам или треба целосна верзија? Совет некаков?
 
Член од
10 јуни 2016
Мислења
26
Поени од реакции
14
Иам неколку Nordvpn акаунти, ги шиткам за ефтино. ДМ ме да се договориме.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.395
Поени од реакции
4.881
Дечки да препорачате ВПН за торенти ама и за генерална употреба, до сега најмногу што ми го фати око е Mullvad ама може некој знае подобар
По можност да има и ИП од белорусија би било одлично
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.395
Поени од реакции
4.881
Дечки да препорачате ВПН за торенти ама и за генерална употреба, до сега најмногу што ми го фати око е Mullvad ама може некој знае подобар
По можност да има и ИП од белорусија би било одлично
Океј после 2 месеци користење на Mullvad можам да го препорачам, да поскап е од другите (зашто немаат промоции и такви ствари) ама одлично си работи до сега. Ниту еден проблем немав. Малку беше заебано за сетап на почетокот зашто имаат тргнати страни пример Како да го подесиш да работи со торент клиент (пејпал им барал да го тргнат тоа), ама имаат одлична и брза техничка поддршка и таму одма споделија се што ми требаше
 

Kajgana Shop

На врв Bottom