windows 10 проблем

Член од
25 ноември 2017
Мислења
234
Поени од реакции
242
Тоа е решение на твојот проблем.
Ама нема повеќе информации, кратко и јасно е, исто како твојот проблем.
Само што твојот не е баш јасен. Замисли онака да ја кажеше една маааааааааааааааааалку битна ствар, КОЈА ПРОГРАМА ПРОБУВАШ ДА ЈА ИНСТАЛИРАШ!?
Не инсталирам ништо.При упуштање на компјутерот ( Win10 OEM , 64 битен) почна нешто сам да се тестира.Тоа помина и потоа нормално се подигна.При пуштање на Аутокад 2015 (автотизиран) ја покажа пораката. Ресетирав у пак со АКАД-от исто. Забележав дека Вибер не работи ,а и неколку други некои лиценцирани..исто. Кром, мејл, она што е у клауд работи. Не би се јавуел јас овде ,ако не забележав дека има и на интернет реакција на проблемот , а и многу индијци глеам објаснуваат топла вода. Еве сеа од другарот од Канада кој е милион години на ИТ , од нивниот у фирма супорт го пратија ова https://youtu.be/mN8d029NiSY ама не ми решава проблем. Сакав да избегнам реинсталирање на цел Ц диск, затоа прашав ... но како ми се гледа поручек или утре ќе купам нов ССД и ќе подигнам јово на ново ...Благодарам за помошта.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.646
Не инсталирам ништо.При упуштање на компјутерот ( Win10 OEM , 64 битен) почна нешто сам да се тестира.Тоа помина и потоа нормално се подигна.При пуштање на Аутокад 2015 (автотизиран) ја покажа пораката. Ресетирав у пак со АКАД-от исто. Забележав дека Вибер не работи ,а и неколку други некои лиценцирани..исто. Кром, мејл, она што е у клауд работи. Не би се јавуел јас овде ,ако не забележав дека има и на интернет реакција на проблемот , а и многу индијци глеам објаснуваат топла вода. Еве сеа од другарот од Канада кој е милион години на ИТ , од нивниот у фирма супорт го пратија ова https://youtu.be/mN8d029NiSY ама не ми решава проблем. Сакав да избегнам реинсталирање на цел Ц диск, затоа прашав ... но како ми се гледа поручек или утре ќе купам нов ССД и ќе подигнам јово на ново ...Благодарам за помошта.
ако повеќе програми наеднаш почнуваат да не работат, не е на арно, и треба да реинсталираш ОС
ако не реинсталираш треба да провериш malwarebytes и adwcleaner да не имаш малвер
па и да го провериш хард дискот со хард диск сентинел да не има некој проблем

убо што ќе зимаш ССД, ако си бил на хард у 2021... јаки нерви.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
228
Поени од реакции
26
здраво.ке сака некој да ми пусти windows 10 za nov laptop mi treba
 

Kajgana Shop

На врв Bottom