DDR2 memorija

Член од
15 декември 2017
Мислења
37
Поени од реакции
3
Dali nekoi ima za prodavanje DDR2 od 4GB parce i koja cena..
 

МИЛЕ КИТИЧ

Пијан бев кога го сменив корисничкото име
Член од
13 јули 2009
Мислења
4.247
Поени од реакции
1.928
Dali nekoi ima za prodavanje DDR2 od 4GB parce i koja cena..
Немам за продавање, ама има една продавница во Скопје за половни компјутери и делови, ДДстор во аеродром е.
Еве линк до нив, пребарај на веб страната може ќе најдеш, ама мислам дека и ако не најдеш таму, можеш да им се јавиш телефонски да ги прашаш дали имаат тоа што бараш, ја поодамна купував баш DDR2 2 гига рам, така ги памтам.
Само не им оставај меил, нема начин UNSUBSCRIBE да им направиш, утепуваат од меилови со промоција на меил. :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
17.390
Поени од реакции
26.998
Ddr2 2gb posledno mislam idese 1000 denari novo. Staro po servisi za kompjuteri ili nesto po oglasi.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.921
само на старо, ново и да има останато некое парче ќе биде со некоја безвезе цена.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.921
тешко да се најдат 4гб ддр2 затоа што ретко кој ставаше повеќе од 4гб, а повеќето плочи не подржуваа 4гб мемории, па повеќето имаа иста конфигурација како кај тебе 2х2гб.
 
Член од
15 декември 2017
Мислења
37
Поени од реакции
3
Vo ret e toa ama na maticnata pisuva 8 znaci nikako nemozam da gi iskoristam...
 
На врв Bottom