Што антивирус користите?

Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.634
Поени од реакции
858
Другарче, скоро СИТЕ антивируси (ESET, Kaspersky, Avast, BitDefender, AVG) ми се пробани (користени, тестирани) и само едно ќе ти кажам: најдобрата опција е KASPERSKY INTERNET SECURITY 2017 + KASPERSKY PASSWORD MANAGER 8.0. Легална верзија за првиот ја купив за околу 1.300 ден. од ТНТ ИТ Маркет, а за вториот ја купив за околу 1.000 ден. од Kaspersky Global страната.
А, во врска со „шпионирањето“ од страна на Kaspersky Lab, сеуште се водат дебати, процеси, без цврсти докази дека тоа навистина било направено.
Во врска пак со Avast, само ова: too many FP's (за него се' што симнуваш од интернет, може да биде детектирано како вирус, па макар да е и word документ).
Демек само тебе скоро сите антивируси ти си пробани.
Ако ти е добар Касперски продужи да си го користиш, мене ми се добри нод и аваст и ќе си ги користам, тоа е тоа.
 

The Wild Boy

уф ама сум убаф
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.293
Поени од реакции
615
Ја Bitdefender Total Security 2018 користам и Malwarebytes(Premium) и чист сум ко сјај.
Овие мене ме коштаа 0.00 денари,а ако е некој заинтересиран нека ми пише на приватен,па ке му кажам како.
 
На врв Bottom