Windows 10 ili 11

Член од
16 ноември 2010
Мислења
70
Поени од реакции
10
Zdravo dali nekoj ima Windows 10 ili 11 na torrent?
Pravev update na windows 10 i dobiv black screen i morav da go preinsaliram povtorno. Sega imam windows 7.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.030
Поени од реакции
7.541
Zdravo dali nekoj ima Windows 10 ili 11 na torrent?
Pravev update na windows 10 i dobiv black screen i morav da go preinsaliram povtorno. Sega imam windows 7.
Стави си 10ка и исклучи апдејти јас со години користам така.
Апдејтите може да ти го шекнат пцто.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.866
Поени од реакции
35.660
Член од
16 ноември 2010
Мислења
70
Поени од реакции
10
Gi imav probano tie opcii. ova mi go dava:
There was a problem running this tool.
We're not sure what happened, but we're unable to run this tool on your PC. If you continue experiencing problems, reference the error code when contacting customer support. Error code 0x80072F8F - 0x20000
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.866
Поени од реакции
35.660
Gi imav probano tie opcii. ova mi go dava:
There was a problem running this tool.
We're not sure what happened, but we're unable to run this tool on your PC. If you continue experiencing problems, reference the error code when contacting customer support. Error code 0x80072F8F - 0x20000
Друже како преинсталираш? Одиш само на апдејт, или преку биос подигаш нова инсталација и форматираш диск?
Мене ми изгледа дека се обидуваш да направиш само апдејт, што за нелиценцирани (па дури ни за лиценцирани) не е добра солуција.

  1. Направи си бекап на се што имаш во Ц.
  2. Оди во БИОС и намесит си да бутира прво од усб.
  3. Направи рестарт и подигни ја новата инсталација, формат на Ц, и инсталација од нула.
  4. Инсталирај си ги сите драјвери и апдејти, па после тоа кракни го преку цмд со тоа што ти го пратив.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.648
Поени од реакции
21.582
Купив завчера лаптоп кој дојде со инсталиран Виндоус 11 и е срање, океј не срање али класичен пример за не поправај нешто што работи. :busi:
 
Член од
16 ноември 2010
Мислења
70
Поени од реакции
10
Go simmav, napraviv butabilno usb ja instalirav 10kata. Mi se pojavi black screen sto nemozev da go popravam nikako. Instalirav dve razlicni verzii na 10ka.
Sega pak imam 7mica i se e u pm. Nemozam nitu driveri za wifi da instaliram. Poloso od prethodno e sega.

Nekoj vo SK da se razbira da mi go sredi utre (ponedelnik)? Ke si castam kafe i ke si platam kolku treba.

Imam HP Probook 650 G1

Pisite mi DM so broj, ke ve baram, naj ozbilno. I need help.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.263
Поени од реакции
18.084
Не верувам дека Windows 12 ќе биде, но ако имаат ум во Microsoft треба да си ги скратат маките и Windows 13 да биде на Linux кернел.

Секако Windows на ARM го промашија и тоа здраво, барем ќе можат да го фатат бранот на производи што ќе идат со RISC-V процесор.

Гогле последниве 6 месеци работи на префрлање на Андроид на RISC-V, a Qualcomm здраво почна да инвестира во RISC-V затоа што е опен сурс и не треба да му плаќа на ARM за лиценци.

Наместо да да се глупира Microsoft so Windows Linux System (WLS) , барем ќе има прав линукс кернел :D
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Jaс сеуште користам виндоус 8 т.е. 8.1 и задоволен сум !
Автоматски споено мислење:

Претходно користев виндоус ХР (2005-2016), од 2016 наваму виндоус 8.1, а пред 2005 виндоус 98. Имам известувања дека од јануари 2023 повеќе виндоус осмица нема поддршка и апдејтирање од страна на Мајкрософт !
 
Последно уредено:

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.755
Поени од реакции
11.824
Jaс сеуште користам виндоус 8 т.е. 8.1 и задоволен сум !
Автоматски споено мислење:

Претходно користев виндоус ХР (2005-2016), од 2016 наваму виндоус 8.1, а пред 2005 виндоус 98. Имам известувања дека од јануари 2023 повеќе виндоус осмица нема поддршка и апдејтирање од страна на Мајкрософт !
Support for Windows 8.1 has ended

Support for Windows 8.1 ended on January 10, 2023. We recommend you move to a Windows 11 PC to continue to receive security updates from Microsoft.

Значи те советуваат да си преминеш на XI :)
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Support for Windows 8.1 has ended

Support for Windows 8.1 ended on January 10, 2023. We recommend you move to a Windows 11 PC to continue to receive security updates from Microsoft.

Значи те советуваат да си преминеш на XI :)
Da be, trčam odma... :masa: koj gi e.e !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom