Windows 11

Член од
20 април 2014
Мислења
5.160
Поени од реакции
5.778
Можеби конечно ќе ја заменам седмицава. Ама знаеќи ги Мајкрософт повторно ќе форсираат апдејти и ќе враќаат сетизни под дифолд. Ако се нема контрола врз оперативниот како што имаше до виндоус 7, џабе.

Sent from my LM-V450 using Tapatalk
Не, седи си мирен. Ја се заебав оти апгрејднав на интел 10 џен, и неќе 7ца сунце и калајсано :mad:
 

Хептаграм XI

Ιερός Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
8.819
Поени од реакции
7.562
Сега започнав инсталација - да видиме што ќе биде :)
Автоматски споено мислење:

И бидна инсталација... не е лошо, стандард ти бара на почеток сешто да запишува за тебе... за да бидеш up to date токму со она што „тебе те интересира“.
Нека не мора :)

П.С. Нема повеќе FYROM, стои North Macedonia.
 
Последно уредено:

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.449
Поени од реакции
772
Дизајнот изгледа супер!

Него ќе му најдам јас enterprise верзија, ако прават у опште таква. Без bloatware, без глупости, ем помалце резурси користи, не се замараш и не кочи многу.

Дали би сменил сега? Не. Барем не дур не го надоградам компјутерот. Да му ставам бар 500GB SSD, и 32GB RAM па ќе му ја мислиме. А и плус рана верзија, багови ќе има доста, проблеми очекувано, па заради тоа ќе си почекам.
 
Член од
25 март 2006
Мислења
318
Поени од реакции
8
Штета мојов i7-4790k е надвор од игра за win11 поради глупости ... како процесорот да е бавен пак не го подрќувале за TPM 2.0 енкрипции кои не ни ги користам... блахх.... форсират менување хардвер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom