Проблем со pc

Член од
2 септември 2019
Мислења
218
Поени од реакции
1.411
Hp compaq dc7700 го извадив стариот процесор а имав инсталирано windows 10 кога го ставам новиот процесор e6700 дојде до логото windows и се рестартира компјутерот дали некој се разбира или знае во што е проблемпт
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.659
ресетирај биос, извади ја цмос батеријата, реинсталирај виндоус, види дали има биос апдејт или фрли у канта тоа антиката
у 2021 „апгрејдов“ што го правиш е @Болиглава
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Hp compaq dc7700 го извадив стариот процесор а имав инсталирано windows 10 кога го ставам новиот процесор e6700 дојде до логото windows и се рестартира компјутерот дали некој се разбира или знае во што е проблемпт
Преинсталирај му виндоус -> пробај овој
 

Kajgana Shop

На врв Bottom