Веб камера и ВИБЕР на десктоп

Член од
24 август 2021
Мислења
9
Поени од реакции
1
Со монтирањето на новата веб-камера имам проблем со тонот (нема тон) од камерата, сликата е в ред. Како да го синхронизирам тонот? Врската е само со УСБ без друг кабел кој влегува во отворот за микрофон позади на матичната плоча. Помош!
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Со монтирањето на новата веб-камера имам проблем со тонот (нема тон) од камерата, сликата е в ред. Како да го синхронизирам тонот? Врската е само со УСБ без друг кабел кој влегува во отворот за микрофон позади на матичната плоча. Помош!
А сигурен си дека камерата има микрофон вградено?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Со монтирањето на новата веб-камера имам проблем со тонот (нема тон) од камерата, сликата е в ред. Како да го синхронизирам тонот? Врската е само со УСБ без друг кабел кој влегува во отворот за микрофон позади на матичната плоча. Помош!
1. Оди во start-sound settings и намести input device
1629819042984.png
2. Намести input device во апликацијата што ја користиш, еве ти пример кај мене во Microsoft Teams (може да одбериш кој микрофон ќе го користиш, пример кај мене не го користам микрофонот од камерата туку од слушалките, кај тебе намести си да ти го користи од камерата (нормално ако имаш воопшто микрофон)).

1629819159898.png
 
Член од
24 август 2021
Мислења
9
Поени од реакции
1
1. Оди во start-sound settings и намести input device
Прегледај го приврзокот 304564
2. Намести input device во апликацијата што ја користиш, еве ти пример кај мене во Microsoft Teams (може да одбериш кој микрофон ќе го користиш, пример кај мене не го користам микрофонот од камерата туку од слушалките, кај тебе намести си да ти го користи од камерата (нормално ако имаш воопшто микрофон)).

Прегледај го приврзокот 304566
Кај виберот не најдов input device за да можам да изберам кој микрофон да го користам.
 
Член од
24 август 2021
Мислења
9
Поени од реакции
1
Еве принт-скринови од новата и старата камера кога е приклучена
Автоматски споено мислење:

Со старата можев да комуницирам се додека не го преинсталирав компјутерот и не го сменија Виберот во новата Ракутен верзија, а со новата никогаш иако има микрофон.
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom