MARCELLO
Последна активност:
24 јуни 2019 во 13:23
Член од:
15 јули 2007
Мислења:
9.722
Допаѓања:
4.221
Поени од трофеи:
205
Пол:
Машко
Роденден:
1 август 1990 (Возраст: 28)

Сподели преку:

MARCELLO

Модератор, Машко, 28

Последна активност:
24 јуни 2019 во 13:23
  1. a9mkd
   1. На MARCELLO му/ѝ се допаѓа ова.
  2. tibor
   tibor
   Кази ми дали знаес каде и дали мозе да се гледа првата сезона на преспав?
   1. MARCELLO
    MARCELLO
    2 јануари 2019
   2. tibor
    tibor
    Izvini koga ke go otvoram linkot mi bara da se registriram. ili ne raboti vise stranata pa otvara bolo sto.
    Pozdrav
    4 јануари 2019
  3. dlazeski
   dlazeski
   Dali moze da najdes link za cela sezona 1 od prespav? Nigde nemoze da se najde. Pozdrav
   1. MARCELLO
    MARCELLO
    2 јануари 2019
  4. FilipMKD007
   FilipMKD007
   dali inspiracija za nikot ti e srpskiot raper marchelo? ili si nema vrska :D
   1. MARCELLO
    MARCELLO
    Се извинувам пишувам после неколку месеца поминато, ретко отварам тука на мојов профил да гледам пораки.
    Нема врска со раперот. Никот ми беше инспирација еден поклон кој го добив од братучетка ми привезок од Рома Италија на кој пишуваше Marcello без H и со две L.
    Се мислев што да ставам и во тој момент до мене беа клучот од дома со тој привезок и ајде таков ник ќе ставам.
    2 јануари 2019
    На FilipMKD007 му/ѝ се допаѓа ова.
   2. FilipMKD007
    FilipMKD007
    Bash interesno, i jas nesto slicno okolu insipracijata. Ne znaev sto da stavam, a mislev FilipMKD e zafateno i vo toa vreme na tvto do mene idese nekoj film so james bond i ajde xD
    2 јануари 2019
  5. SportBili
   SportBili
   Jel se moze ponovo otvoriti tema internet radio i tv ako nije problem bio bi zahvalan Hvala Marcello
   1. MARCELLO
    MARCELLO
    Ќе ја отворам можеби наредниов месец. Али прво да смислам правила па кој не почитува казнени поени и бан следи.
    26 септември 2017
    На SportBili му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Doc Holliday
  7. дЏанго
   дЏанго
   copetova
   1. MARCELLO
    MARCELLO
    kuhinja :)
    5 декември 2015
  8. парва
   парва
   Марс Село : D hahaa
   И ја прф пут ги глеам, ама поштено усрасфа се. Како он да га измислија ТФ пa његови дефиницие су најрелевантни : )
  9. The_Red1
   The_Red1
   Друже, остај некоја тема за утре :)
  10. MyloXyloto
   MyloXyloto
   Абе што си ми го украдил никот, или твојот е од поодамна :)
   Патем супер што најдов уште еден фан на фантастичниот албум на Колдплеј! :)
   Поздрав.
   1. MARCELLO
    MARCELLO
    ако сакаш сега одма го менувам никот нема проблем
    28 јуни 2012
   2. MyloXyloto
    MyloXyloto
    не бе друже, шала беше, таман работа да ми е проблем :)
    29 јуни 2012
   3. MARCELLO
    MARCELLO
    веќе го променив ,и онака одамна сакав да си го променам
    29 јуни 2012
  11. statusQuO
   statusQuO
   Јак аватар :D
   1. 1 person likes this.
  12. Eddie_rebel
   Eddie_rebel
   Ахам. Погледни го клипов http://youtu.be/8MyFplPQZL4 во врска со прикачување видеа подолги од 15 минути. Зз
  13. Ѓорѓески
   Ѓорѓески
   Пробај да го смениш и доколку неуспееш ќе ти се појави порака горе уште колку денови преостанале до наредна промена.
  14. MARCELLO
   MARCELLO
   да фан сум на Симпсонови
  15. Darling
   Darling
   fan na simpsons? :D
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За мене

  Пол:
  Машко
  Роденден:
  1 август 1990 (Возраст: 28)

  Потпис