Windows 10

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
2D 2016 i toa LT заради командите ми е, иначе сега не работам толку, ако треба на некој да му направам кујна или плакар или што знам, иначе имам 10000 евра најмалку цртежи ама се што постои од оков. И имам блокови од се можно елементи у кујна...да не ти објаснувам, фанатик сум ја за некои работи.
Сум размишљал за WM ама некако селска работа ми е....тоа би го користел ако ми треба за некој софтвер за на работа хахах.
Аутокад си е аутокад за мене, друго не сум чепкал...пред 15 год. корел ама глуп е и го баталив.
Плус ЦНЦињата се компатибилни со dwg и читаат директно такви фајлови.
Не знам како да ти помогнам за ова без апгрејд на рам, пробај со Nanocad би требало да ти брка работа за тоа.
Ако немаш SSD смени, ќе ти помогне да не се нервираш на почеток кога се подига софтверот.
Јас LT не сакам бидејќи има ограничувања во поглед на автоматизација, т.е не се што може да испрограмирам да се прави автоматски во понапредните верзии може и во LT.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.659
Поени од реакции
38.845
Изгледа Виндовс 11 стварно ќе го биде. Микрософт ќе го пензионира десеткава до 2025та. Добар бизмис план, пушти еден поголем апдејт како нова верзија. Како што можете кај лајнус да видите све работи од драјвери до игрици, као да го оптимизирале со години.

 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
Направив нова тема за Windows 11
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Ми го снеме копчето за вклучување и исклучување bluetooth во settings > devices, според она што најдов на интернет ова бил некој баг што се појавувал некогаш кога се влези во airplane mode и вклучи/исклучи таму (знам дека ова го направив јбг).
Се соочил некој со овој проблем и како го решил?
Се работи за WIN10 на десктоп ПС со усб bluetooth кое работеше супер пред овај баг...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Ми го снеме копчето за вклучување и исклучување bluetooth во settings > devices, според она што најдов на интернет ова бил некој баг што се појавувал некогаш кога се влези во airplane mode и вклучи/исклучи таму (знам дека ова го направив јбг).
Се соочил некој со овој проблем и како го решил?
Се работи за WIN10 на десктоп ПС со усб bluetooth кое работеше супер пред овај баг...
Дали имаш друг компјутер да го пробаш dongle-от (усб блутут шо го викаш ти)?
У други порти да пробаш да го ставиш?
Отвори device manager и види кога ќе го ставиш донгл-от дали се појавуваат некои извичници, дали се појавува Bluetooth горе...
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Дали имаш друг компјутер да го пробаш dongle-от (усб блутут шо го викаш ти)?
У други порти да пробаш да го ставиш?
Отвори device manager и види кога ќе го ставиш донгл-от дали се појавуваат некои извичници, дали се појавува Bluetooth горе...
Се реши проблемот, ете не ми текна да го ставам во УСБ 3.0 иако претходно пробав и во двата предни и едне заден усб 2.0 приклучок на куќиштето.
Даде дека има проблем со драјвер па го избришав и наново инсталирав од dongle-от а потоа и во device manager покажа жолт знак покрај знакот на BT па на тој драјвер му направив апдејт и побара рестарт на компјутер. После тоа се е во ред и работи како и до вчера...
(прегледав можи 20 видеа на YT ама ова твоево не ми излезе кога јас барав решенија (n))
Благодарам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom