Фотографија и видео

Aматери и професионалци, покажете што знаете. Совети и трикови, опрема, фотографирање и на тема, видео и фотографски конкурси и натпревари...

 1. Фото натпревари и игри

  Теми:
  186
  Мислења:
  3.195
  Последно: Фото натпревар 96 „Пијалоци“ - Гласање Black Hok, 22 февруари 2018 во 20:15
  RSS
 2. Фото берза

  Купувам/продавам/менувам фото опрема.
  Теми:
  381
  Мислења:
  4.975
  Последно: Fly 360 4k Camera Pancale, 12 февруари 2018
  RSS
 3. База на знаење

  Корисни совети, алатки, трикови и размена на искуства за поуспешни фотографии.
  Теми:
  54
  Мислења:
  1.472
  Последно: Фотографија (општи дискусии) Dictator4ever, 16 февруари 2018
  RSS
 4. Природа и пејсажи

  Фотографии од природата, фотографии од животни и пејсажи.
  Теми:
  20
  Мислења:
  1.895
  Последно: Зајдисонце Usher$, 22 февруари 2018 во 17:44
  RSS
 5. Портрети и студиска фотографија

  Фотографии изработени во студио, фотографии за каталози и фотографии со модели.
  Теми:
  5
  Мислења:
  616
  Последно: Црно-бела фотографија Петра П., 2 октомври 2017
  RSS
 6. Улична и урбана фотографија

  Фотографии од урбаната средина и фотографии од архитектура.
  Теми:
  6
  Мислења:
  329
  RSS
 7. Сток фотографија

  Комерцијална фотографија. За сите оние кои се занимаваат и кои имаат желба да се занимаваат.
  Теми:
  5
  Мислења:
  285
  RSS
 8. Макрофотографија

  Кога малото станува големо.
  Теми:
  2
  Мислења:
  501
  Последно: Макро фотографија Saladin, 30 јануари 2016
  RSS
 9. Останати фотографски теми

  Репортажи, апстрактна фотографија, спортска фотографија...
  Теми:
  94
  Мислења:
  4.432
  RSS
 10. Фотографски техники и опрема

  Дискусии за техники на фотографирање, софтвер за обработка на фотографии, фото апарати, објективи и останата опрема.
  Теми:
  79
  Мислења:
  1.679
  Последно: Xiaomi YI - Sport Camera коментатор, 6 септември 2017
  RSS
 11. Видео и продукција

  Теми:
  14
  Мислења:
  402
  Последно: Видео монтажа и обработка Borce boro **, 5 ноември 2017
  RSS
 12. Разно

  Интересни линкови, натпревари, известувања и фотографски вести.
  Теми:
  102
  Мислења:
  4.977
  RSS
Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи
Последно мислење ↓
 1. t0rpedo
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  690
 2. shutrak
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  9.885
 3. milja
  Одговори:
  41
  Прегледи:
  25.788
 4. ribari89
  Одговори:
  32
  Прегледи:
  3.906
 5. FrodoBaggins
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  2.139
 6. Црноризец Храбар
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  2.571
 7. Andy-95
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  6.872
 8. Acid
  Одговори:
  53
  Прегледи:
  37.581

Опции за прикажување на темите

Вчитување...