Eisenhorn
Последна активност:
11 септември 2015
Член од:
6 мај 2009
Мислења:
1.168
Допаѓања:
449
Поени од трофеи:
130

Сподели преку:

Eisenhorn

Lord Inquisitor

Последна активност:
11 септември 2015
  1. halfelfpaladin
   halfelfpaladin
   THE EMPEROR PROTECTS!

   Ме интересира па сакам да те прашам ако играш WH40K што армија имаш? Ја сум релативно нов, ја купив Dark Vengeance пред некој месец па се ориентирам кон Dark Angels chapter.
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. Eisenhorn
    Eisenhorn
    Во право си. Иако мене ме привлече приказната и тоа што нема класични "good guys" туку сите се лоши до одреден степен.

    Книгите им се супер, прогуглај Black Library на нет.
    13 ноември 2012
   3. halfelfpaladin
    halfelfpaladin
    Висам на GW сајтот секој ден, им ги иам видено, и hype сум пошто девојка ми ми опна спојлер дека ми земала 3 WH40K книги за роденден и нејќе да ми каже кои... Приказната е едноа од најоргиналните што сум ги видел.
    13 ноември 2012
   4. Eisenhorn
    Eisenhorn
    Од оние кои сум ги прочитал можам да ги препорачам следниве:

    Ultramarines (omnibus 1 & 2)
    Space Wolf (omnibus 1 & 2)
    Eisenhorn (omnibus)
    Ravenor (Omnibus)
    Gaunts Ghosts (има едно 10-ина книги)
    Ciaphas Cain (Omnibus 1 & 2) - овој е лудница, хорор комедија
    13 ноември 2012
  2. Toecutter
   Toecutter
   1. На Eisenhorn му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Погледнете ги претходните коментари...
   3. Toecutter
    Toecutter
    Лоша карма имаат тие имиња, сите завршија на дното :)
    21 март 2012
   4. Eisenhorn
    Eisenhorn
    Микаса можеби?
    22 март 2012
   5. Toecutter
    Toecutter
    Повикување на Цушима...safe bet...иако сегашниве им се Исе и Хјуга... :)
    22 март 2012
  3. Tzeentch
   Tzeentch
   Прати ако не ти е фрка :)
  4. Tzeentch
   Tzeentch
   Ги немам нив читано. Battle of the Fang многу ја фалат. Викаат најдобар болтерпорн досега.
  5. Tzeentch
   Tzeentch
   Уриел звер, човек со мудања (а и грам памет) да иде настрана од кодексот.
  6. Tzeentch
   Tzeentch
   Друже review од Know no fear(ако ја имаш прочитано) ако може? Анти-смурфс сум генерално настроен. Да знам дали да не трошам време како за Battle for the Abyss.

   Упеав уште едно другарче со надмарински маки да го натерам да почне да се интересира. Сега сме четворица во цела Македонија xD
  7. Tzeentch
   Tzeentch
   Испитна сесија па неам време за читање, а и забегав превише на 4chan. Аурелиан ми остана непрочината.
  8. Tzeentch
   Tzeentch
   Како е друже , исчита ли Horus Heresy ? :)
  9. Tzeentch
   Tzeentch
   Случајно да не знаеш за некоја битка меѓу Chaos и Nids? Колку што можев да приметам Nids со сите се имаат степано освен со Chaos.
  10. Tzeentch
   Tzeentch
   Nightbringer ја имам прочитано од ultrasmurfs. Останатите делови од омнибусот и цел Eisenhorn ми седи у пдф. Horus Heresy ми останаа Rise of Horus , Battle for the Abbys и Mechanium. Време одзима читањето :)
  11. Tzeentch
   Tzeentch
   До сега тепам игри и читам книги ( моментално ја читам Promethean sun Саламандерите се у глава улога), не сум у стање да собирам армии а и некако не ме влече тоа . Можда у иднина би собирал :)
  12. Tzeentch
   Tzeentch
   Imperium-от не е тоа што беше , време е за промена xD Лојалист бев, али после Thousand Sons: All is dust... и The First Heretic сменив бои :)
  13. Tzeentch
   Tzeentch
   До јаја, реткост да се најдат фанови од Македонија :)
  14. Gray Fox
   Gray Fox
   Поздрав друже...добар?
  15. Toecutter
   Toecutter
   Од некој сајт беше,не сум по игрите баш,порано имав една WW1 со Фокери,спадови и Њепори...
   Знам,До-335 бил за големи висини,па после шо ќе му дојде на пат го растура (теоретски хаха) слично ко Та-152...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За мене

  Роден 1978

  Волим све што воле млади. Бејби ситер сум, специјализација - женски деца од 17 - 27 Години

  Потпис

  You are not free whose liberty is won by the rigour of other, more righteous souls. You are merely protected. Your freedom is parasitic, you suck the honorable man dry and offer nothing in return. You who have enjoyed freedom, who have done nothing to earn it, your time has come. This time you will stand alone and fight for yourselves. Now you will pay for your freedom in the currency of honest toil and human blood.