Eisenhorn
Поени од реакции
8.488

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Не можев да ја најдам книгата Why west rules но најдов неколку предавања од авторот. Според она што слушав, книгава му доаѓа како надополнување на Џаред Дајмонд, добра ствар :)
  Eisenhorn
  Eisenhorn
  Ка купив пред короната на едно патување кога случајно налетав на неа, баш се надополнува со Џаред Дајмонд.
  THE EMPEROR PROTECTS!

  Ме интересира па сакам да те прашам ако играш WH40K што армија имаш? Ја сум релативно нов, ја купив Dark Vengeance пред некој месец па се ориентирам кон Dark Angels chapter.
  Eisenhorn
  Eisenhorn
  Во право си. Иако мене ме привлече приказната и тоа што нема класични "good guys" туку сите се лоши до одреден степен.

  Книгите им се супер, прогуглај Black Library на нет.
  halfelfpaladin
  halfelfpaladin
  Висам на GW сајтот секој ден, им ги иам видено, и hype сум пошто девојка ми ми опна спојлер дека ми земала 3 WH40K книги за роденден и нејќе да ми каже кои... Приказната е едноа од најоргиналните што сум ги видел.
  Eisenhorn
  Eisenhorn
  Од оние кои сум ги прочитал можам да ги препорачам следниве:

  Ultramarines (omnibus 1 & 2)
  Space Wolf (omnibus 1 & 2)
  Eisenhorn (omnibus)
  Ravenor (Omnibus)
  Gaunts Ghosts (има едно 10-ина книги)
  Ciaphas Cain (Omnibus 1 & 2) - овој е лудница, хорор комедија
  Ги немам нив читано. Battle of the Fang многу ја фалат. Викаат најдобар болтерпорн досега.
  Друже review од Know no fear(ако ја имаш прочитано) ако може? Анти-смурфс сум генерално настроен. Да знам дали да не трошам време како за Battle for the Abyss.

  Упеав уште едно другарче со надмарински маки да го натерам да почне да се интересира. Сега сме четворица во цела Македонија xD
  Испитна сесија па неам време за читање, а и забегав превише на 4chan. Аурелиан ми остана непрочината.
  Случајно да не знаеш за некоја битка меѓу Chaos и Nids? Колку што можев да приметам Nids со сите се имаат степано освен со Chaos.
  Nightbringer ја имам прочитано од ultrasmurfs. Останатите делови од омнибусот и цел Eisenhorn ми седи у пдф. Horus Heresy ми останаа Rise of Horus , Battle for the Abbys и Mechanium. Време одзима читањето :)
  До сега тепам игри и читам книги ( моментално ја читам Promethean sun Саламандерите се у глава улога), не сум у стање да собирам армии а и некако не ме влече тоа . Можда у иднина би собирал :)
  Imperium-от не е тоа што беше , време е за промена xD Лојалист бев, али после Thousand Sons: All is dust... и The First Heretic сменив бои :)
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom