Албуми со самолепливи сликички

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.617
Има ли некој купено албум од Србија, која е цената за албумот, која е за пакетчињата?
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
9.029
Поени од реакции
24.967
Има ли некој купено албум од Србија, која е цената за албумот, која е за пакетчињата?
И дали имаа некоја официјална веб страна за нарачување како што е нашата slikicki.mk?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.320
Поени од реакции
85.151
И дали имаа некоја официјална веб страна за нарачување како што е нашата slikicki.mk?
Има...ама исто како и нашата Сликички.мк се ексклузивно во договор со Панини така да нема топс.
Чисто ако те интересира, ова е страната

 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.355
Поени од реакции
7.816
Тops немаат виртуелен албум? Иако не пратам фудбал предходно чисто за занимација од Panini го собирав витуелно.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.617
Има ли некој купено албум од Србија, која е цената за албумот, која е за пакетчињата?
Албумов е можеби најлошиот кој сум го собирал досега, со најмалце 200+ непотребни сликички. Го имаат правено аматери зашто се промашени повеќе од половина играчи, на пример кај Германија од 20 слики само 9 играчи беа дел од првенството. Од стартниот состав на Германија против Шкотска, само 3-ца играчи ги има во албумот, башка немаат ставено голман... го немаат ставено Мануел Нојер кој можеби во последниве 15 години е најдобар голман. Па ај што го нема кај нас, па уште има и специјални (златни) сликички кои речиси и да не паѓаат, само се опција за да прават профит препродавачи кои ги продаваат по 300 денари од сликичка. Ми останаа уште 19 слики (14 златни + 5 обични), пробав да ги нарачам од Германија со forwarding па ќе видиме дали ќе стигнат.
Патем, еве ви линк од комплетиран албум.


А овој ми е омилениот албум, можеби оти ми беше прв од ЕП/СП.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.320
Поени од реакции
85.151
Ова мислам го пишав во темата за Премиер лига, но не и тука

Топс ги купи и правата за Премиер лигата, па следниот албум на Панини што ќе излезе ќе биде и последен официјален албум за лигата во следните...неколку години.

Планирам да го собирам, ако има и уште некој нека пише
(ама нели, албумот ако го донесат тука исто како и последниве сезони ќе биде негде ...ноември-декември ваљда, ама да си кажам со време :D)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom