moongoses
Поени од реакции
2.551

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Планирам да полагам IELTS тест па барав информации на форумов и видов дека сте напишале мислење.
  Може да ме информирате од кои материјали учевте и каде ги добивте?
  Благодарам однапред
  Друже кои се тие СаС таблети за алергија против сонце?

  Јас имам едни Калциум Вита Ц, ми рекоа да пијам дневно по една, али ако делуваат овие да ги земам. :)
  moongoses
  moongoses
  Па ваљда се тие истите. Ca=калциум, С=витамин С. Мене под тоа име ми ги препорачаа, а во апотека побарав СаС, ми дадоа. Сега не се сеќавам нз производител или други детаљи. Шумливи таблети на растворање. Мене прва година не ми се јави чешање на летување, откако ги пиев. Сега дали беше до нив, до воздухот, до водата, до храната, кој да го знае...
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom