UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.058
Поени од реакции
5.977
Леванте освојува 1-0 со гол на Барди од слободен удар.
Зарем нема да не направи тоа посреќни?
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.294
Поени од реакции
7.084
Финале ЛЕ Гранада - Верона. Ни пренос ќе продадат ни стадион ќе наполнат :D
Јак удар би бил за Уефа. Не знам дали се сериозни со најавите за банови. Искрено се надевам дека е блеф, пошто сами себе би си пукале во колено така.
Ти треба да се радваш најмногу бидејќи тие твојте Свонси ќе можат да играат ЛШ во блиска иднина :icon_lol:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.351
Поени од реакции
49.962
Ти треба да се радваш најмногу бидејќи тие твојте Свонси ќе можат да играат ЛШ во блиска иднина :icon_lol:
Башка сеа кога ќе им стегнат бан од Премиер Лига на големиве, автоматски Свонси фаќа место уште од следна сезона :cool:
 
Член од
17 август 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
2.723
Со Кастиља ќе ја освајаме оваа
Автоматски споено мислење:

Иначе ете УЕФА потврди 36 екипи од кои 2 вајлд кард екипи за следната сезона......ако се деси :D
А овие вајлд карти ги спремале за малите и сиромашни клубови или за богатите елитни клубови што немаше да обезбедат фер учество у ЛШ ?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.107
Со Кастиља ќе ја освајаме оваа
Автоматски споено мислење:



А овие вајлд карти ги спремале за малите и сиромашни клубови или за богатите елитни клубови што немаше да обезбедат фер учество у ЛШ ?
Екшли, ја мислев исто како тебе, ама после прочитав така да..технички и така е...ама и не е така :D

Тие две "вајлд карти" ќе одат за екипите со најдобар рејтинг во последните 5 години (нели, рејтинзи како што си има вообичаено за ждреб) а не се пласирале на друг начин.

Значи при ситуација каде Тотенхем, Ливерпул, Јуве и Челзи нема да се пласираат во ЛШ...две од овие екипи базирано на коефициент ќе добијат валјда карта, а не по тоа која екипа е помаркетибилна или шо знам.

Што е како што реков, малце микс од двете ствари :D
Автоматски споено мислење:

Ама па...во ситуација каде Арсенал редовно игра лошо, а Севиља би стигнувала цело време далеку во ЛШ..може да се случи таа валјд карта да ја добие Севиља пред Арсенал пошто имаат подобар рејтинг

Ова онака, рандом пример дадов нели.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.687
Поени од реакции
8.026
Иначе ете УЕФА потврди 36 екипи од кои 2 вајлд кард екипи за следната сезона......ако се деси :D
Не е за следната сезона. Овие промени почнуваат од сезона 2024/2025. До тогаш беше планирано форматот да остане ист.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.551
Поени од реакции
17.493
Искрено преку кур од ова натпреварување. 9 полуфиналиња во последните 11 години, 4 трофеи во 5 години, 13 титули или дупло повеќе од вториот тим итн. итн. Никаква мотивација нема Реал за да продолжи ЛШ. Не би ми пречело и сезонава да ги исфрлат, со што де факто ќе пропадне ЛШ, големо маде за една изгубена година, кога бенефитите се големи при пропаѓање на живава досада.
Го прогласувам за умрено ЛШ, Чеферин еби се. Нека се тепаат сега Баерн и ПСЖ против Лил и Млада Болеслав, а ние одиме во Супер Лига.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.551
Поени од реакции
17.493
Искрено преку кур од ова натпреварување. 9 полуфиналиња во последните 11 години, 4 трофеи во 5 години, 13 титули или дупло повеќе од вториот тим итн. итн. Никаква мотивација нема Реал за да продолжи ЛШ. Не би ми пречело и сезонава да ги исфрлат, со што де факто ќе пропадне ЛШ, големо маде за една изгубена година, кога бенефитите се големи при пропаѓање на живава досада.
Го прогласувам за умрено ЛШ, Чеферин еби се. Нека се тепаат сега Баерн и ПСЖ против Лил и Млада Болеслав, а ние одиме во Супер Лига.
(n)
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.551
Поени од реакции
17.493
@blanco брате ја сум допирал дно, ама ти последниов ден буквално све проби, капа доле. :cuc::D
Тоа е што е, идеме даље. За 10-20 години ваљда све ќе се заборави, дотогаш ќе се трпи некако...
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.551
Поени од реакции
17.493
Бланко или ќе биди прогласен за најголем трол од кога е основана кајгана форум или ќе не прееби сите тука, трето нема :D
Прво да се запознаеме душо, има време за тоа и не мора да е со префиксот пре. Јас сум стара школа џентлмен и не би на прв состанок веднаш да те искористам, па после да викаш ама како сега ова, ама вака беше, не знаев јас исл.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom