UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .
Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.413
Поени од реакции
11.558
Од две зла, реформата е помалото, а и уште 3 сезони останува истиов систем, нема потреба замарање со тоа сега.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
27.044
Поени од реакции
46.841
I'm usually not that guy, ама овој бе најде да се жали? Сити имаат доволен број на играчи 2 квалитетни 11-ки да направат со фондот на играчи. Ако има било која екипа која екстра мечеви ке ги афектира најмалку, тоа е Сити.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.087
Еве ако некој го интересира, екипи што играле 1/4 финале во ЛШ во последните 10 години:

1619210058949.png
 
Член од
5 март 2018
Мислења
10.621
Поени од реакции
10.253
Еве ако некој го интересира, екипи што играле 1/4 финале во ЛШ во последните 10 години:

Прегледај го приврзокот 293325
Атлетико има изиграно исто 1/4 финалиња колку и Манчестер Сити :vozbud:
А која пара ја имаат фрлено досега споредено со Атлетико. Надолу листата е уште поинтересна :love:
 
Член од
17 август 2009
Мислења
2.419
Поени од реакции
2.597
Еве ако некој го интересира, екипи што играле 1/4 финале во ЛШ во последните 10 години:

Прегледај го приврзокот 293325
Убав податок.
Али да не го тупам по темиве :D ама ова со 1/4 финалињава баш докажува дека се игра атрактивен фудбал само од Март до Мај, т.е. 2 месеца во годината во Европа, сем повремено дербијата во лигите кои што немаше да бидат чепнати со извиканата супер дупер лига.
И кога си тука со податоциве дај бе извади за тимови у полуфиналиња ЛШ податок за задњиве 10 години, таму по драстично е ,да се види кој влада со Еуропа :icon_lol:
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
4.458
Поени од реакции
11.063
Убав податок.
Али да не го тупам по темиве :D ама ова со 1/4 финалињава баш докажува дека се игра атрактивен фудбал само од Март до Мај, т.е. 2 месеца во годината во Европа, сем повремено дербијата во лигите кои што немаше да бидат чепнати со извиканата супер дупер лига.
И кога си тука со податоциве дај бе извади за тимови у полуфиналиња ЛШ податок за задњиве 10 години, таму по драстично е ,да се види кој влада со Еуропа :icon_lol:
Епа не знам зашто воопшто играат ЕП и СП по групи кога и онака интересните мечеви се од 1/8 односно 1/4 финале.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
2.419
Поени од реакции
2.597
Епа не знам зашто воопшто играат ЕП и СП по групи кога и онака интересните мечеви се од 1/8 односно 1/4 финале.
Репрезентациите, ЕП и СП е друга приказна, ова сето беше за клубскиот фудбал. Кој се гледа најповеќе и се игра најчесто.
А кога ќе видиш СП е баш некој вид на "Супер Лига" за репрезентации. Со што нормално патот до таму е многу поотворен и пофер од оној кој се нудеше кај супер лигава.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.413
Поени од реакции
11.558
Репрезентациите, ЕП и СП е друга приказна, ова сето беше за клубскиот фудбал. Кој се гледа најповеќе и се игра најчесто.
А кога ќе видиш СП е баш некој вид на "Супер Лига" за репрезентации. Со што нормално патот до таму е многу поотворен и пофер од оној кој се нудеше кај супер лигава.
СП е ЛШ за репрезентации, нема споредба со затворена супер лига.

Едно нешто што не разбирате е тоа што ако играат само јаки екипи меѓу себе ќе се изгуби смислата на фудбалот и на никој нема да му е гледливо 10 пати две екипи да играат меѓу себе. Мора да има кулминација на сезоната, а не може да има ако е монотоно, воопшто нема да е битно дали е почеток или крај, не знам како не сфаќате.

Ако не ви се гледа фудбал, не гледајте, не не замарајте нас другите кои сакаме да гледаме и Лидс и Бетис и Фиорентина. Дуелот Барселона-Ваљадољид е гледан во Шпанија речиси исто како Реал-Ливерпул, исто во Англија повеќе сакаат да си ја гледаат лигата него ЛШ. Вистински љубител на фудбал сака секакви екипи да играат, другите не се битни.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
2.419
Поени од реакции
2.597
СП е ЛШ за репрезентации, нема споредба со затворена супер лига.

Едно нешто што не разбирате е тоа што ако играат само јаки екипи меѓу себе ќе се изгуби смислата на фудбалот и на никој нема да му е гледливо 10 пати две екипи да играат меѓу себе. Мора да има кулминација на сезоната, а не може да има ако е монотоно, воопшто нема да е битно дали е почеток или крај, не знам како не сфаќате.

Ако не ви се гледа фудбал, не гледајте, не не замарајте нас другите кои сакаме да гледаме и Лидс и Бетис и Фиорентина. Дуелот Барселона-Ваљадољид е гледан во Шпанија речиси исто како Реал-Ливерпул, исто во Англија повеќе сакаат да си ја гледаат лигата него ЛШ. Вистински љубител на фудбал сака секакви екипи да играат, другите не се битни.
Абе дај не заебавај, се читаш ли шо пишуеш, кој ти брани да глеаш Лидс- Евертон ? пак ќе си глеаше и Барса- Селта Виго.
Не сте прочитале што единствено нудеше супер лигата и ваљда се лепите на твитер тролови, поверувате у тоа и после ширите насекаде шпекулации и фејк њуз.
Значи супер лигата НЕ беше против домашните првенства. Туку против УЕФА најповеќе и нивниот арач.

И исто фејк њуз, немаше да биде од затворен формат. Ќе имаше испаѓање и промоции, па дури се нудеше да се развива со втора лига понатака.
Се споредува со Евролига у баскет, а незнам дали знаеш дека после 30 години од нејзиното основање пола од основачките клубови веќе не ни постојат... што значи клубовите и не се така битни и вечни, форматот е битен.

И да, јас не се плашам да гледам супер фудбал секоја недела. И исто нема да ми здосадат Јунајтед- Реал да ги гледам секоја година, ко што не ми здосадило ни Барса- Реал да ги гледам и по неколку пати во годината, ако среќа се погодат :)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
10.621
Поени од реакции
10.253
Види го Вокер тука проповеда за пасија на фудбалот а во темата Ла Лига ми се изнасмеа на видеото шо го поставив од соблекувалната на Атлетико. Во соблекувална има шалови обесени на секое ќоше од зидот од секој навивач кој е зачленет во клубот, како поддршка за тимот оти нели нема публика па не можат да ги бодрат на трибини.
Шо љубител си ти таков ? @The Shadow Walker
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
33.948
Поени од реакции
49.438


Целиот фокус пред натпреварот е на тоа дали судијата ќе суди против Реал :facepalm:
 
Член од
21 април 2017
Мислења
190
Поени од реакции
634
Шо обожавам вака темава ко ќе е тивка, сите нешто мислиме дека ќе е тапа утакмица.
Демек умор, демек повреди, чување и гледаш вечер најаката утакмица во ЛШ годинава ќе паднит
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
4.647
Поени од реакции
11.965


Целиот фокус пред натпреварот е на тоа дали судијата ќе суди против Реал :facepalm:
Секогаш кога играат шпански екипи важни мечеви во Европа, во погон се пуштаат нивните очајни медиуми. Цела недела е истава приказна, се врши притисок, ќе помисли двапати Холанѓанецов вечерва дали ќе досуди 50:50 ситуација за Челзи, или не дај Боже некој пенал.

Од друга страна, во Англија штом не играат Јунајтед или Ливерпул, медиумите дури и за Реал ќе навиват.

Демек Челзи не беше дел од Супер Лигата и сега злобниот Чеферин ќе им се одмазди на Реал и Перез. Па 14-годишни деца не се занимаваат со вакви работи.
 

Riken

...
Член од
9 декември 2008
Мислења
9.045
Поени од реакции
16.902
Шо обожавам вака темава ко ќе е тивка, сите нешто мислиме дека ќе е тапа утакмица.
Демек умор, демек повреди, чување и гледаш вечер најаката утакмица во ЛШ годинава ќе паднит
Па Реал у Лш си дава и прима голови, ја очекувам минимум 3 гола вечер па ќе видиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom