Трибиани
Поени од реакции
8.777

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Ох колку зборој ќе голтниш пособено со то ‘слободен пад’ на не почната сезона :D
  Трибиани
  Трибиани
  Ќе видиме....пишав во слободен пад бидејќи влегоа во ремонт фаза каде што треба повеќе играчи да сменат и нови да се воигруваат...можеби ќе се погодат новите,можеби не.

  Генерално Јувентус не се повеќе екипа каде што ти е страв да ги прочиташ играчите..многу обични играчи има што немаат некој квалитет....уште се компактни и имаат победнички менталитет..тоа само ги вади во Италија
  DeviAngel
  DeviAngel
  Ќе ги голтниш зборојте на крај на сезона во мн голема заблуда си/сте ко пред секоја сезона ама ене кај е Јануар :)
  Трибиани
  Трибиани
  Ќе видиме...си даваме прогноза..ако промашиме живи здрави :D
  Помрзлив народ од Германците нема остај ти тие глупости за победнички менталитет ау мау, умре то со Хитлер.
  Трибиани
  Трибиани
  Зависи кои ќе ги погодиш....јас велев генерално, иначе за исклучоци сегде има
  DeviAngel
  DeviAngel
  Ги годам 2 години Кромберг. Пола година сум преселен тука а пред то 5 месеци брв Дизелдорф. МРЗИ
  Да не си го заборави пасвордот, да ти помогнам да го вратиш или си имаш причини зш си нов? :D
  _BerzerkeR_
  _BerzerkeR_
  Има 2 варијанти:

  1. Џонтра.
  2. Вајсмилер.

  :)
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom