UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Oдма искочија од УЕФА дека ако се напраи таа лига тимовите што ќе учествуваат освен во таа лига нема да смеат да играат во никое друго натпреварување. И дека нивните играчи нема да смеат да играат за своите репрезентации. Така да тешко ова да се случи во блиска иднина.
 
Член од
18 јуни 2017
Мислења
387
Поени од реакции
265
Oдма искочија од УЕФА дека ако се напраи таа лига тимовите што ќе учествуваат освен во таа лига нема да смеат да играат во никое друго натпреварување. И дека нивните играчи нема да смеат да играат за своите репрезентации. Така да тешко ова да се случи во блиска иднина.
Neznam dali ova ce se sluci vo bliska idnina ama jas sum za timovite da ne mu dozvoluva na svoite igraci da igra za reprezentacija nemozi igra koj zema 20-30m godisno i da igra za reprezentacija so dokolku se povredi igracot na primer Lewandowski Bayern go kostase polufinale neznak kako uste timovite ova go dozvoluva
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Neznam dali ova ce se sluci vo bliska idnina ama jas sum za timovite da ne mu dozvoluva na svoite igraci da igra za reprezentacija nemozi igra koj zema 20-30m godisno i da igra za reprezentacija so dokolku se povredi igracot na primer Lewandowski Bayern go kostase polufinale neznak kako uste timovite ova go dozvoluva
Не можи ниеден клуб да не му дозволи на играч да игра за репрезентацијата, се нафатил да игра ќе си игра. Тоа што треба тренерите на репрезентациите да имаат разбирање и да не ги трошат на непотребни натпревари е друг муабет.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Neznam dali ova ce se sluci vo bliska idnina ama jas sum za timovite da ne mu dozvoluva na svoite igraci da igra za reprezentacija nemozi igra koj zema 20-30m godisno i da igra za reprezentacija so dokolku se povredi igracot na primer Lewandowski Bayern go kostase polufinale neznak kako uste timovite ova go dozvoluva
Нема УЕФА и ФИФА да им дозволат да играат за репрезентациите. А не дека клубовите ќе забранат. И да може и 100 милиони да зема годишно па да игра за репрезентација. Ти гарантирам сон на секој фудбалер му е да освои голем трофеј со својата репрезентација. Така да не можеш така да им забраниш. Можеш за небитни пријателски да им забраната ама за натпревари со значење не.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.542
Поени од реакции
62.436
Не можи ниеден клуб да не му дозволи на играч да игра за репрезентацијата, се нафатил да игра ќе си игра. Тоа што треба тренерите на репрезентациите да имаат разбирање и да не ги трошат на непотребни натпревари е друг муабет.
Нема врска клубот, се прашуваат Уефа и Фифа зошто се нивни турнири Еуро и Светско. Ако тие не дозволат да не игра Пандев на пример, Македонија не смее да го повика за настап.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.391
Поени од реакции
5.863
Овие муабети за Супер-лига траат откако знам за себе, значи едно добри 3 децении :D
Колку би било досадно секоја година да играат истите пак истите противници меѓу себе, никој не испаѓа, никој не се промовира, Баерн-ПСЖ по 4 пати во една сезона, Сити-Интер исто...

Поголема логика има ова сега што се зборува за обединета Бенелукс лига, за лиги кои во денешни услови допираат дно со секоја измината сезона па така обединување би било добро за нивни опстанок како колку толку битни екипи.

Имаше порано идеја за Атлантска лига каде би играле Селтик, Ренџерс, Ајакс, Фејнорд, ПСВ, Стандард, Бриж, Андерлехт, Порто, Бенфика и Спортинг но ништо од тоа.
 
Член од
18 јуни 2017
Мислења
387
Поени од реакции
265
Eve vas da ve prasam so dokolu ste gazdi na nekoj klub i igraco igra za reprezentacija i se povreduva ja propusta cela sezona a ti treba da mu iskesira na krajo od godinata 100m Ti treba da si gi zastitis igracite kako gazda posto ti gi plakas a ne reprezentacijata a ako saka fudbalero da igra za reprezentacija slobodno neka igra ama ako se povredi toj period dodeka e povreden nema da zema pari pa toj neka igra pak fudbalo e biznis ne e sport ta e realnosta
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Eve vas da ve prasam so dokolu ste gazdi na nekoj klub i igraco igra za reprezentacija i se povreduva ja propusta cela sezona a ti treba da mu iskesira na krajo od godinata 100m Ti treba da si gi zastitis igracite kako gazda posto ti gi plakas a ne reprezentacijata a ako saka fudbalero da igra za reprezentacija slobodno neka igra ama ako se povredi toj period dodeka e povreden nema da zema pari pa toj neka igra pak fudbalo e biznis ne e sport ta e realnosta
Ова ти е муабет кога БАБА би имала муда би била дедо. Ако глеаш така играчот може да се повреди и на тренинг во клубот па да не игра цела години и па да треба да му платиш платата што треба да ја добие.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.591
Поени од реакции
3.299
Не знам колку е точно, се е во рамките на шпекулации сега за сега но ако навистина се овие клубови што се набројани до сега тогаш Фифа и Уефа немаат многу што да направат, јер сами по себе овие клубови влечат премнооооогу фанови. Никој нема да покаже интерес за другите тимови. ЛШ ќе се сведе на клубови ко Лацио, Евертон, Билбао и Зенит. Баерн ако нејкат да учествуваат ќе си играат со тие таквите. Истото важи и за ПСЖ. Порано или подоцна ќе мораат да се приклучат и они па така целиот фудбалски крем ќе биде у Супер Лига.
Фифа и Уефа ке мораат да превземаат такви радикални чекори со суспензии, уклучување политика и казни. Можеби и една од причините за креирање на супер лига се токму коруптивните скандали на фифа и уефа, мешањто на политика и нееднаквоста во реаспределбата на парите.
 
Член од
18 јуни 2017
Мислења
387
Поени од реакции
265
Ова ти е муабет кога БАБА би имала муда би била дедо. Ако глеаш така играчот може да се повреди и на тренинг во клубот па да не игра цела години и па да треба да му платиш платата што треба да ја добие.
Ti ne me razbiras fudabero neka se povredi kaj mene na trening ama ne kaj tebe posto jas go plakam a ne ti;)
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Ti ne me razbiras fudabero neka se povredi kaj mene na trening ama ne kaj tebe posto jas go plakam a ne ti;)
Не. Пробуваш глупости да форсираш. Тоа може да се примени во небитни пријателски натпревари. А не во сериозни натпреварувања со репрезентација. И нема потреба од драматизирање. Такви случаеви се многу многу ретки каде што играч пропушта цела сезона ради повреда со репрезентација. Пак е мауабетот ако баба имаше муда ќе беше дедо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom