UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .
Член од
5 март 2018
Мислења
15.148
Поени од реакции
16.662
Абе каков Баерн бе, ќе се отворат таму за голови има Мбапе свеста и савеста да му ја земи :) Рекорд ќе постави во ЛШ :)
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.060
Поени од реакции
12.947
Мене Мбапе ме скина за еден гол ама не плачам оти сум добитна на друг тикет :)
Комотно можеше 5 други збора да употребиш бе лол. Бутна, кутна, заеба, зезна, падна... :rolleyes:
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.846
Поени од реакции
24.283
Член од
4 ноември 2013
Мислења
843
Поени од реакции
1.299
Ја и даље стојам на ставот дека Баерн ќе прими 16 гола од Сити доколку би играле. Ненормално многу летаат напред и фураат физички презахтевен стил на фудбал. Мислам ок, не е тоа лоша опција, ама против екипи што имаат брза и јака транзиција имаат доста проблеми. Дури денес според мене ПСЖ одигра под нивото иако тепаа и дадоа 3 гола, не викам дека требало 14 да дадат ако беа на ниво пошо реално од 4 шанси искористија 3, ама некако млитаво и бледо ми изгледаа. Немаат средина, Верати кога не игра мораат со сите копачи да бидат и кога играат против екипи кои играат високо ко Баерн имаат ептен мака во организација на напади. Среќа за нив ги имаат Мбапе и Нејмар кои се вонсериски играчи па може да измислат шанси и голови во секое време, впрочем како што тоа беше случај денес.

Одбраната на Баерн има една огромна нула денес, блам дупнаа сите до еден. Вреди да се издвои перформансот на Навас, како пантер бранеше денес и општо е еден од најпотценетите голмани у последниве десетина години.

Не е ништо решено овде, Баерн ќе тргне ултра офанзивно у реваншот у тоа сум убеден, е сеа ако дадат гол рано ќе биде интересно, ама ако ги зачекаат на контри тогаш може пак да им бутнат 3 или повеќе голови.
Јас би сакал стварно да го пројдат ПСЖ и за да дојде на ред да се полемизира ова што го напиша во однос на Сити.
Јас тука тврдам дека со комплетна екипа спремен Левандовски , му се пишува црно на Сити.
Ама ајде , прво реваншот па после ке кроиме дискусија.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Псж го елиминира Баерн, Дортмунд на Сити, Псж на Дортмунд, финале Реал го теп Псж само да ја засени двојната круна на Барса во Шпанија (n)
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.838
Да искоментиравте нешто за Лахоз машината?..перфектно судење денес...буквално објасни како треба иако утакмицата беше тешка со доста дуели и се играше многу брз фудбал..имаше три ситуации сумливи за пенал и сите донесени точни на место.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Челзи ќе бидат сезонава ќути си дупи си. Без многу помпа ќе си фатат 4-то место во Англија, а во ЛШ може и до финале ќе дотераат :cool:
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Па и ПСЖ не дека играше со сите играчи на располагање. Бернат, Флоренци, Икарди, Курзава, Верати и Паредес им отсуствуваа, што ќе рече 4-5 стартери им отсуствуваа. Корона е и натрупан распоред со оглед на тоа дека покасно почнаа сезоните па нормално е да има отсуства, така што да беше овој или оној не е оправдание. А и во случајов повеќе стартери на ПСЖ им отсуствуваа.
Инаку кој криминал од играч е овој Бакер. Леле опинчар, топка буквално не знаеше да смири, не па да подаде. :pos:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.175
Поени од реакции
107.727
Инаку кој криминал од играч е овој Бакер. Леле опинчар, топка буквално не знаеше да смири, не па да подаде.
Со Џонтра го коментиравме сеа скоро, интересен играч, две сезони у Јонг Ајакс изиграл, 36 настапи, 0 голови, 7 жути картони. Возбудлива статистика иако е бек, и така тивко од нигде никаде без настапи за прв тим на Ајакс типот прави трансфер во ПСЖ. :pos:
Што е најтрагично камен е во ПСЖ, се глеа дека не е играч за тим од ваков левел.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom