ob1
Поени од реакции
24.451

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Оти цело време се расправаш со форумските Биди и Бади? :D
  • Хаха
  Reactions: ob1
  ob1
  ob1
  Хахахха и ја не знам искрено брат. :D
  Знам дека нема поента, ама од такт ме вадат такви луѓе и ко ментален некој уште им се докажувам. :)
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Red John
  R
  Red John
  Oток брат, оток шо досега не поминал на форуов. А поминале многу заминати. :D

  Најверојатно од наредну сезону е ваш. Едини начин да не дојде наредну сезону е ако по некоју случајност Мурињо ви биде трењер, зашто много сам скептичан дека ке биде успешан Зизу у втор мандат. Најверојатно сака да се осигура чичко Ед дека ке дојде суперстар, на пример Дибала, пред да га даде цигулигу.
  ob1
  ob1
  Штета, а баш очекував да дојде сезонава, он е the last peace of the puzzle, нешто слично во 2009та коа ги земавме сите ѕвезди и на крај фалеше само Чаби Алонсо да дое. Многу сакам да дое Погба, страшен играч е и мислам дека многу ќе напредне под водство на Зидан.
  ob1
  ob1
  Иначе ќе видиме за Зидан, скоро не возможно е да го повтори успехот што го имаше и затоа мислам дека што и да направи ќе се гледа како негативно.
  И да фејлне сезонава мислам дека нема да го избркаат, уште помалце па Мурињо да го назначат тренер. Ако си иде Зидан, мислам дека ќе тргнат пак по Покетино.
  • Ми се допаѓа
  Reactions: vidooq
  vidooq
  vidooq
  Погба е добар кд игра у готов тим, куде што на свако место има добар играч. Јуве и Франција су доказ за тој. Да дојде у Реал, сс потсреден среѓан ред, ке се види најдоброто од њега, и затој и сматрам дека е добра ствар да га продадев овој лето у Реал, ако може да се реинвестирав паре паметно. А иначе да, и ја мислу дека на Мурџу му пројде воз за јаки екипе.
  • Ми се допаѓа
  Reactions: ob1
  postuem avatar
  ob1
  ob1
  Врв!
  Само немој да ми кажеш дека тек сега го гледаш филмот? :)
  wot
  wot
  za zal da, force awakens go gleav kino, ovoj ne uspeav da go fatam :') ama sepak...
  ob1
  ob1
  Многу го хејтаат, може и пристрасен е коментаров али после Empire Strikes Back најбољи Star Wars movie.
  Штета што не си го фатил во кино, мислам дека го имаш во Cineplexx сеа за 100 денари да го гледаш, ефектите и 3D-то беа лудница!
  Ти се игра Дота? Еден фали, гледам активен си таму :D
  ob1
  ob1
  Многу сум слаб бе брат, немам играно од кога на Рики задњата му беше невидливост! :)
  Invader
  Invader
  Мислев поактивен си :)
  ob1
  ob1
  Не бе, пуштив пред некој ден да изиграм 2-3 партии и сфатив дека сум мнооогу назад. Сеа си гледам само компетитив како играат. :)
  МОРАТАТАТАТАТАТАТАТАТАТА

  Дали не ти кажав дека ќе ви го збрца пак? :D

  Te нема по темиве, читаш, ама срце не ти дава да честиташ... :P
  ob1
  ob1
  Ќе ти честитам во живо бе не сум пичка! :)
  Kje vidis sega Lukica koga kje go stavam ja... xD :)))
  ob1
  ob1
  Хахаха немој брат ќе ни се разиграат играчиве тек тогаш кај ќе ни биде крајот! :D
  Ја погоди. До пола сум, немој да си спојлнал.
  Zaphod Beeblebrox
  Zaphod Beeblebrox
  За книга беше. Мобилен од Стивен Кинг.
  ob1
  ob1
  Аааа штета што нема други книги од него преведени на македонски. Барем ја немам начекано! :)
  отвори тема бе штом сакаш. :)))
  ob1
  ob1
  Па се мислам дали да отворам, али ќе отворам ваљда! Ја мислев ти да отвориш зашто среќа ни нисиш брат.. =)))
  ElNinho
  ElNinho
  тоа само за фан-клуб фаќа. :D
  ob1
  ob1
  Хахах добро тогаш, до крајот на денов ќе отворам тема за Premiera да видиме што ксмет имам ја! :)
  Не се контрај со неонацистов, уживај си :)
  ob1
  ob1
  Не се контрам туку сакам најдобронамерно да му објаснам, зашто глупо е и невкусно е за вакви работи да се збори во теми за фудбал. Али како што гледам попусто е, не ми се верува само дека уште постојат такви луѓе.. али тоа е. :)
  I
  Ilumious
  ама џабе е, типот си е неонацист што не прифаќа ништо што не е христијанско, полумакедонско или со тен различен од белиот :) :) :)
  ob1
  ob1
  Гледам, за жал, лошо е да си ограничен во денешно време! :)
  Голема е веројатноста дека ќе се организира J-ROCK, J-POP, J-ELECTRO Party за прв пат во Македонија. Ама за тоа да биде реализирано треба да знаеме колкава е заинтересираноста. Коментари, лајкови, било што, да знеме дали вреди да се почне нешто вакво или не. Кој е спремен да дојде на забава од овој тип ( периодот после Велигден ) нека се јави овде.
  Здраво, гледам дека си ги барал темиве:
  "1. Парите и нивното влијание врз моралната пропаст на лугето - Чичко Горио
  2. Злосторство-казна за самиот себе - Злосторство и казна "
  Дали ги имаш и дали би можел да ми ги пратиш, утре правам писмена и ми требаат баш овие теми.
  Благодарам однапред.
  И би те замолил ако може побрзо да ми одговориш.
  Брат не се губи .... :D
  ob1
  ob1
  Реал - 1и3+
  Ман. Сити - 1
  Ман. Јунајтед - 2и3+
  Челзи - 1и3+
  Порто - 1
  Арсенал - X2

  Пишано од мене за денес и утре.. =)))
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom