UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Кој е тој поасален противник од ПСЖ моментално, освен Сити можеби?

Не е ич срамота да изгубиш од тим кој го има најдобриот напад.
Срамота е кога 5 од 8 стартери средина и одбрана не им играат. А на бековите ни втори опции, туку трета и четврта. На тој никаков вчерашен ПСЖ би го кутнале од овие што останаа Сити, Ливерпул, Реал и Челзи со гаранција. Еден куп второразредни играчи назад имаа, а и во средина, катастрофално тактички беа поставени, буквално не знаеа кај тераат. Затоа и пишав не верувам да изиграат во Париз полошо од ова.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Срамота е кога 5 од 8 стартери средина и одбрана не им играат. А на бековите ни втори опции, туку трета и четврта. На тој никаков вчерашен ПСЖ би го кутнале од овие што останаа Сити, Ливерпул, Реал и Челзи со гаранција. Еден куп второразредни играчи назад имаа, а и во средина, катастрофално тактички беа поставени, буквално не знаеа кај тераат. Затоа и пишав не верувам да изиграат во Париз полошо од ова.
Сето тоа си стои..ама и јас не верувам дека и Баерн ќе изнапромашат дотолку во Париз како вчера...нереално беше колку немаа спортска среќа..30 шута имаа и никако не влегваше.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Сето тоа си стои..ама и јас не верувам дека и Баерн ќе изнапромашат дотолку во Париз како вчера...нереално беше колку немаа спортска среќа..30 шута имаа и никако не влегваше.
Ја истрошија во финалето токму со ПСЖ. Парижани беа подобар противник тогаш. Тоа е Златко, фудбал.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Сето тоа си стои..ама и јас не верувам дека и Баерн ќе изнапромашат дотолку во Париз како вчера...нереално беше колку немаа спортска среќа..30 шута имаа и никако не влегваше.
Па тоа не е среќа, туку квалитет е во прашање. Едно е шансата да падне на Чупо Мотинг, а друго е на Мбапе.
Тоа ти е исто како сега тоа што на ПСЖ им дуваше толку промаја назад и не можеа пас подолг од 5 метри да погодат, да го поврзуваш со среќа. Јбг, Баерн ослабен беше напред, додека ПСЖ беше каша попара во среден ред и одбрана. Но во нападот имаат неверојатни играчи, кои ги мешаа како сакаат дефанзивциве од Баерн. Резултатот е тој и мене искрено ми беше интересен мечот, но не и баш квалитетен во целина. Премногу грешки на двете страни.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.356
Поени од реакции
3.130
Сето тоа си стои..ама и јас не верувам дека и Баерн ќе изнапромашат дотолку во Париз како вчера...нереално беше колку немаа спортска среќа..30 шута имаа и никако не влегваше.
Да...ама и Навас го израмни рекордот на Ноер во одбрани во четвртфиналињата....


ПС
Водеа ПСЖ цело време, Баерн во нападот беа на ниво Брегалница Штип, а во одбраната на ниво на Осогово.
(Асистенцијата на Нејмар и голот на Мбапе,исто и втората асистенција на Нејмар и голот на Маркињос...)
Така да, заслужена победа - по мерка.:)
 
Последно уредено:
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.564
Поени од реакции
13.894
Изгледа и без Горецка и Суље на реваншот, плус Левандовски и Гнабри, претешко дека ќе ја вртат.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.977
Поени од реакции
55.046
Сето тоа си стои..ама и јас не верувам дека и Баерн ќе изнапромашат дотолку во Париз како вчера...нереално беше колку немаа спортска среќа..30 шута имаа и никако не влегваше.
Не промашуваше Баерн туку Кејлор бранеше ко мачка. Тоа ти се вика мико мој, голман.
Што не е толку многу битен според тебе.

Џони Леман.
 
Член од
18 јуни 2017
Мислења
387
Поени од реакции
265
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Уште не ми е јасно како можеа Барса да изгубат од Рома 3-0, блам еднаков на поразот од Баерн. Ај од Ливерпул океј тука беа со квалитет, ама од Рома .:facepalm:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.739
Уште не ми е јасно како можеа Барса да изгубат од Рома 3-0, блам еднаков на поразот од Баерн. Ај од Ливерпул океј тука беа со квалитет, ама од Рома .:facepalm:
Искрено, ако се сеќаваш, Рома го изигра мечот на Камп Ноу многу подобро од она што го покажува крајниот резултат 4-1. Создадоа многу шанси, а головите кои ги примија беа доста несреќни.

Згора на се', покрај играта, тие беа дебело оштетени тој меч, еден пенал не ми свирнаа, а пак друга во ситуација им свирнаа слободен удар од работ, а прекршокот беше внатре во шеснаесетникот.

Поентата ми е, во тој двомеч Рома и Барса беа апсолутно рамноправни според прикажаното, дури би се осмелил да кажам дека Рома беа подобри и покрај судиската помош за Барса.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Искрено, ако се сеќаваш, Рома го изигра мечот на Камп Ноу многу подобро од она што го покажува крајниот резултат 4-1. Создадоа многу шанси, а головите кои ги примија беа доста несреќни.

Згора на се', покрај играта, тие беа дебело оштетени тој меч, еден пенал не ми свирнаа, а пак друга во ситуација им свирнаа слободен удар од работ, а прекршокот беше внатре во шеснаесетникот.

Поентата ми е, во тој двомеч Рома и Барса беа апсолутно рамноправни според прикажаното, дури би се осмелил да кажам дека Рома беа подобри и покрај судиската помош за Барса.
Чист пенал не беше досуден над Џеко и никој ништо не искоментира тогаш...нормално фановите на Барселона навикнати да има судиска помош за нив и тоа му беше неприметно.

Рома беше одлична екипа тие три години од 2015 до 2018 и се очекуваше кога тогаш да покажат резултат..посебно сезоната 2016-2017 од сегашна перспектива имаа дрим тим и се нешто му фалеше за да освојат било каков трофеј...да се потсетиме дека Наинголан играше во GOD mode тие сезони и беше неповторлив играч.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Искрено, ако се сеќаваш, Рома го изигра мечот на Камп Ноу многу подобро од она што го покажува крајниот резултат 4-1. Создадоа многу шанси, а головите кои ги примија беа доста несреќни.

Згора на се', покрај играта, тие беа дебело оштетени тој меч, еден пенал не ми свирнаа, а пак друга во ситуација им свирнаа слободен удар од работ, а прекршокот беше внатре во шеснаесетникот.

Поентата ми е, во тој двомеч Рома и Барса беа апсолутно рамноправни според прикажаното, дури би се осмелил да кажам дека Рома беа подобри и покрај судиската помош за Барса.
Искрено не го гледав тој двомеч, знам тогаш имаше по 2 утакмици на ден во четвртфинале и повеќето ја гледавме другата. Знам само не можев да поверувам кога видов 80 и некоја 3-0 за Рома. Чудно беше знаејќи дека Барса претходно ретко испаѓаше од вакви противници и знаејќи дека Рома секогаш испаѓаше од појаките.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom