UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
Не ти е ова Арминија Билифилд да играш со 10 играчи во напад бе Флик, поготово кога за противници ги имаш во нападот Мбапе и Нејмар, среќа шо ѓуптинот со мозочето е во Барса и не му се игра повеќе фудбал во Париз инаку 5 ќе јадеа ко од шала
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
834
Поени од реакции
1.280
Ок , тоа е што е.
Им покажаа што е фудбал , Мбапе и Алаба си го напраија своето.
Има и реванш во Париз , таму може се да биде.Јас мислам дека Баерн моментално покажа дека може да се врати од Париз со пролаз.Но да не се потценува ПСЖ , едноставно се е можно.
Според мене сега шансите се 65 со 35 за ПСЖ , ама тие 35 на Баерн се многу опасни..
Се слушаме до реваншот
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.227
Поени од реакции
1.870
Не ти е ова Арминија Билифилд да играш со 10 играчи во напад бе Флик, поготово кога за противници ги имаш во нападот Мбапе и Нејмар, среќа шо ѓуптинот со мозочето е во Барса и не му се игра повеќе фудбал во Париз инаку 5 ќе јадеа ко од шала
Ima nov dogovor so psg.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.831
Поени од реакции
24.229
Излеговме од ерата на Меси/Роналдо, полека сме веќе во ерата на Мбапе, трофеј во ЛШ му фали сега за првата од многуте Златни топки
Живееме во ерата на Мбапе веќе подолго време, само не сме свесни за тоа.
Нема везе, ќе си го добие заслужениот spotlight од следната сезона во дресот на Реал. :love:

 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Ги имаш Баерн и ПСЖ и плус Сане во некој негов универзум кај шо си трчка.
Не ми е јасно како овој имаше 10 гола и 10+ асистенции во Премиер Лига. Си трча само покрај таа десна страна и пробува некој дриблинг.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Не ти е ова Арминија Билифилд да играш со 10 играчи во напад бе Флик, поготово кога за противници ги имаш во нападот Мбапе и Нејмар, среќа шо ѓуптинот со мозочето е во Барса и не му се игра повеќе фудбал во Париз инаку 5 ќе јадеа ко од шала
Tи ја гледаше утакмицата ?..да играше Левандовски имаше 7-3 да заврши...100 шанси направија Баерн..што да направат појќе?..не влегваше не влегваше то е...има реванш во Париз
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
Живееме во ерата на Мбапе веќе подолго време, само не сме свесни за тоа.
Нема везе, ќе си го добие заслужениот spotlight од следната сезона во дресот на Реал. :love:

Ќе му ебите мамата и него како на Хазард :)
Автоматски споено мислење:

Tи ја гледаше утакмицата ?..да играше Левандовски имаше 7-3 да заврши...100 шанси направија Баерн..што да направат појќе?..не влегваше не влегваше то е...има реванш во Париз
Ја гледав де, Псж нема средина, немаше кој да ја изнеси топката напред, да проигрува за Мбапе и Нејмар, а назад Баерн оставаа озонски дупки, едноставно таков фудбал преферира Флик, дај повеќе гола од противникот.
Да играше Верати вечерва друга приказна ќе беше, плус одбраната им е кој од кој.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Не ти е ова Арминија Билифилд да играш со 10 играчи во напад бе Флик, поготово кога за противници ги имаш во нападот Мбапе и Нејмар, среќа шо ѓуптинот со мозочето е во Барса и не му се игра повеќе фудбал во Париз инаку 5 ќе јадеа ко од шала
Stefi te cekam u tema poplaki, vidi go prviot par, i posle kazi deka sum general posle vojna :P
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Ја и даље стојам на ставот дека Баерн ќе прими 16 гола од Сити доколку би играле. Ненормално многу летаат напред и фураат физички презахтевен стил на фудбал. Мислам ок, не е тоа лоша опција, ама против екипи што имаат брза и јака транзиција имаат доста проблеми. Дури денес според мене ПСЖ одигра под нивото иако тепаа и дадоа 3 гола, не викам дека требало 14 да дадат ако беа на ниво пошо реално од 4 шанси искористија 3, ама некако млитаво и бледо ми изгледаа. Немаат средина, Верати кога не игра мораат со сите копачи да бидат и кога играат против екипи кои играат високо ко Баерн имаат ептен мака во организација на напади. Среќа за нив ги имаат Мбапе и Нејмар кои се вонсериски играчи па може да измислат шанси и голови во секое време, впрочем како што тоа беше случај денес.

Одбраната на Баерн има една огромна нула денес, блам дупнаа сите до еден. Вреди да се издвои перформансот на Навас, како пантер бранеше денес и општо е еден од најпотценетите голмани у последниве десетина години.

Не е ништо решено овде, Баерн ќе тргне ултра офанзивно у реваншот у тоа сум убеден, е сеа ако дадат гол рано ќе биде интересно, ама ако ги зачекаат на контри тогаш може пак да им бутнат 3 или повеќе голови.
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
834
Поени од реакции
1.280
Tи ја гледаше утакмицата ?..да играше Левандовски имаше 7-3 да заврши...100 шанси направија Баерн..што да направат појќе?..не влегваше не влегваше то е...има реванш во Париз
99 % утакмицата ке имаше друг тек да играше Лева , ке примеа 3 гола за 20 мин и ке се погубеа ПСЖ како Барса што се погуби и немаше да примат 3 гола.Тоа е сценарио кое што сите го знаеме , џабе да се полемизира , ја гледаа сите играта и шансите,Лева минимум 3 гола ке дадеше ама сега да беше бабата дедо ..
Јас верувам во Флик и мислам дека ке ги покаже својте квалитети како тренер на реваншот.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Колку само ми е ќеф што заврши вака. Што пукна митот за непобедливите Баерн. Пишав одма после ждрепката, премногу се потценува ПСЖ во овој дуел. Не дека нешто е завршено ама барем ќе им се намали ароганцијата на фановите нивни (не само на форумов, општо зборам).

Боатенг кој меме лик е. Не остана поквалитетен напаѓач кој не го направи магаре. Како таков фосил уште игра за Баерн не ми е јасно.

Лерој Сане еден од најпреценетите играчи во моментов.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
За да Чупо Мотинг даде гол треба 5 да промаши прво, од друга страна ги имаш Неј и Мбапе кои лаганица ја мешаат одбраната 2 на 5. ПСЖ играа ужасно, ужасно лошо но го имаа Мбапе, кој си играше курташак со цела одбрана. Страшен играч е, а само 22 години има. На наредна не верувам ПСЖ да изиграат олку лошо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom