FilipMKD007
Поени од реакции
13.061

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Санти братот :D

  Иначе Диего ваков каков што е по физички изглед е оррррррргинал скината глава на мојот класен у средно, Панче од фискултурно аххаха

  На темава, освен Санти, Фити е истотака прејако смешен лик.
  Треба да ја гледам пак серијава, ја глеав многу одамна како копиљ на А1.
  • Љубов
  Reactions: FilipMKD007
  FilipMKD007
  FilipMKD007
  И мене тие двајца ми беа најјаки, уште ми е пред очи епизодата кога со шунка/колбасици патуваа во авион, па ги претресуваа чуда. Јас ја имам 8 пати гледано, 3 пати скроз целосно, поради неа и почнав шпански да си учам на Дуолинго. Да се олабавам малку и пак би ја почнал. И Чуки и Раул ми беа прејјако комбо, какви глупости правеа ахахаха.
  FilipMKD007
  FilipMKD007
  П.с. Еве нешто многу добро од скоро од Виктор(Гиље) и Фран(Маркос):

  Брат сеа гледам оти си сакал у вториот дел да стаиш и албански и грчки рап, у првиот клип те направиле расист, оти не знаеш грчки и албански, хахахха

  Какви канцери има еј.

  Многу тешко е да ставиш такви траки у 3 дел(ако правиш) за албански може да ги преведеш ако се позамараш ама грчки тешко.
  • Ми се допаѓа
  Reactions: FilipMKD007
  Илко Илија
  Илко Илија
  А за наши рап песни моеш да напраиш топ 10 песни а не е лошо на темата тука да направиме анкета или листи на топ 10 рап траки кај нас.Колку да се дешава нешто.
  FilipMKD007
  FilipMKD007
  Еј ова е малку оф топик ама дека спомна, пред 5-6 години на форумов имав направено тема нешто во стилот топ 10 песни од ______ и на секој 3 дена менував бенд за кого се пишуваа песни, од сите жанрови беше. Ама не бев модератор и ми беше замарање да барам од модератор на секој 3 дена да менува насловот и после некое време отиде јабана таа тема.
  FilipMKD007
  FilipMKD007
  Секако тешко е исто така да погодиш секогаш артист за кој многу луѓе би имале топ 10 песни, сите имаме различни вкусови. И некако и ограничен беше бројот на артисти кои ќе се менуваа :D
  Друже само што мислев деновиве да пишам на форумов за името на серијава за која што си пишувал во ДК.
  Серијава ја гледав секој ден од сабајле пред да одам втора смена кога одев на школо.Бев прво или второ оделение и не се сеќавам многу како низ магла ми.
  Мислам дека ќе почнам да ја гледам се надевам дека е добра а сигурно била што сум ја гледал како мал.
  • Љубов
  Reactions: FilipMKD007
  FilipMKD007
  FilipMKD007
  Ако не си ја изгледал ниту еднаш целосно туку само делумно, обавезно да си ја изгледаш, ќе ти биде ептен итересно независно какви серии преферираш, спомени убави ќе си вратиш, а и вреди серијата, не ми имала ниедна досадна епизода, а сум се смеел за сите пари. А и доста вредност си носи, секој настан опфатен таму може да биде реалност и во нашите животи тука.
  Пеше го поштувам иначе, да не ме сфатиш дека сум хејтерски само настроен :D
  • Ми се допаѓа
  Reactions: FilipMKD007
  FilipMKD007
  FilipMKD007
  Не може Пеше, Страјкот и Блажеј да не се поштуваат како и да свртиш. Иако на друго ниво ми беа ЛД и РНС кога почнав да слушам рап, Пистолеро имаше некои песни како Косинус и фристајл заебанции, додека РНС имаше крајно сериозни песни ко Потежок од тешки времиња, секако откако се споија и особено откако Лд издаде соло албум, песните на ЛД се далеку посериозни и на таа скала на придонес, ми се изедначија и двајцата.
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Near
  Near
  Near
  У хип хоп-Македонија дадов мислење, од различни гледишта гледаме на работите :)
  Тагни ме тука, де. Не мораш во ДК. ;)
  • Ми се допаѓа
  Reactions: FilipMKD007
  FilipMKD007
  FilipMKD007
  најверојатно доби известување дека си тагнат, но кога кликна не ја најде објавата. Станува збор за објава која ми беше едитирана, во неа беа тагнати повеќе луѓе на форумот, во следниот формат:
  кога ime ќе ...
  за на крај да посочам дека тогаш а ни тогаш јас ќе бидам граѓанин од Северна Македнија.
  Конкретно за твојот случај напишав:
  кога @Zlatikevichius ќе крене раце од идеите и темите во Филм и ТВ
  FilipMKD007
  FilipMKD007
  Се надевам дека ти објаснив за што стануваше збор, голем поздрав.
  Zlatikevichius
  Zlatikevichius
  Не си ја барај бељата, ништо не е вечно. :D
  Абе... профил на tv showtime имаш?
  FilipMKD007
  FilipMKD007
  Немам, сега првпат слушам за тоа. За гледање серии нешто е?
  Corvus
  Corvus
  Сум забораила да ти реплицирам, извини :(
  Не е за гледање, за логови е. Календар има, рејтинзи, маркираш изгледано неизгледано, листи и слично....
  Како го погоди постот во дк баш кога моето го касна оса.. И како што ми беше жал за него, и твоето го изнаплакав :(
  • Ми се допаѓа
  Reactions: FilipMKD007
  FilipMKD007
  FilipMKD007
  Офф а добро ли е сега? Најтешко е да ги гледаш како се мачат и не им е добро, а си се навикнал да ги гледаш секој ден среќни и да те расположуваат
  Хоуп
  Хоуп
  Да сега е супер, му помина како на куче :))
  Џ
  Убаво почна со ЕКС-ЈУ бендовите, кај кур го најде Брајан Адамс. :D
  • Ми се допаѓа
  Reactions: FilipMKD007
  FilipMKD007
  FilipMKD007
  Па морам да комбинирам малку, различни стилови ова она .Дај предлози за следни ЕКС ЈУ кој да ги ставиме :D
  Џ
  Џонтра Волта
  EKV, Divlje Jagode, Plavi Orkestar, Azra, Atomsko Skloniste, Partibrejkers, Idoli....
  Да знаеш оти индиските ореви не се јадат во големи количини. Штетни се така. Една рака дневно, но не секој ден, доволно е.
  • Ми се допаѓа
  Reactions: FilipMKD007
  FilipMKD007
  FilipMKD007
  Фала ти за ова незнаев, да знаеш ми го спаси здравјето :D
  blue ladybug
  blue ladybug
  Znam kolku se vkusni i kolku lesno se navlekuvas na niv. Pa da spodelam. :)
  Клошар.
  Клошар.
  Извинете што се мешам, да надополнам, имам разбрано дека предизвикуваат стерилност ако се конзумираат во претерани количини, а и не само индиските ореви, туку и сите јаткасти плодови, посебно тие што содржат многу енергија и масти како лешници, ореви, бразилски ореви и сл.
  М
  Неможам да тргнам погледот од ружниот аватар.
  FilipMKD007
  FilipMKD007
  Најде кој да каже еј :D
  И Лив е совршенство !!
  Џ
  Еј многу беа јаки Серанови хахахаха.
  Поготово Санти и Фити! Врв. :)))))
  • Ми се допаѓа
  Reactions: FilipMKD007
  FilipMKD007
  FilipMKD007
  Ќути... Заразен бев буквално од нив, серијата 8 пати ја имам изгледано. Буквално кога ќе завршев со последната, пак ќе си почнев после еден месец со првата и така си ги гледав, на памет епизодите им ги имав научено :D
  Џ
  Џонтра Волта
  Да да да и јас.. У школо не идев само да ги гледам.
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom