UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Колку само погрешно изгледа тактиката на Реал моментално.
Тактикава капитулира највеќе ради Марсело.
Кај дефанзивно нема никаква корист од него, па и Начо го лимитира не знае дали да ги покрива гомната на Марсело или да остане на позиција.
Сакајќи Зидан да ја зајакне таа лева страна, со Марсело во прва постава уште толку ја уништи.

Оваа брзина и експлозивност ја очекував од играчите на Ливерпул, не на Челзи.
Свака му част и на Тухел како ја има поставено играта.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Ебете ме во задник и мене и Вернер и мајка ми и кого друг сакате.

Против Реал такви шанси, извини. Не простуваат во оваа фаза.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Зш бе ?
Автоматски споено мислење:


Вест Хем, Челзи, Атлетико и Бетис тие се ...
Сега засега :D
Доста е шо каталонците навиваат за Челзи и ти ли си ко нив.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Скапо ќе ги кошта тоа што не ја искористија подобро доминацијата првите 20 минути :place:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Доста е шо каталонците навиваат за Челзи и ти ли си ко нив.
Јас имам историја со Челзи остави ги ти Каталонците, тие како циганите се, ни ваму ни таму :D
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Koлку се мачни овие Реал за гледање...истите играчи 100 години..изгледа до 40 години планираат да ги играат Бензема,Модрич,Крос,Касемиро,Марсело и Карвахал......Зидан да не беше овие сите ќе си играа пензионерски и ќе беа распродадени досега...само добра работа за нив е тоа што не се Барселона да градат тим на подолг рок..туку ќе фукнат 10000 милиони на супер звезди и пак нема ништо да се осети.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Џабе има Вернер талент кога секогаш погрешен потег одбира. Да беше он на местото на Пулишич за голот сигурен сум дека ќе одбереше да шутне од таму и ќе го погодеше голманот.
 
Последно уредено:
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Koлку се мачни овие Реал за гледање...истите играчи 100 години..изгледа до 40 години планираат да ги играат Бензема,Модрич,Крос,Касемиро,Марсело и Карвахал......Зидан да не беше овие сите ќе си играа пензионерски и ќе беа распродадени досега...само добра работа за нив е тоа што не се Барселона да градат тим на подолг рок..туку ќе фукнат 10000 милиони на супер звезди и пак нема ништо да се осети.
Помина времето кога ќе фукнеа 1000000 милиони, зато старото сакаше Супер Лига, да ги купи Мбапе и Халанд, вака ни врвците не може да им ги купи.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
А што е со голов на Челси уствари, 4 играчи седат на гол линија, а голманот му оди 1 на 1 на играчот, 0 логика има ова. Ај да има играчи на Челси во петерецот па нив да ги чувале и случајно да останале таму, ама одбранава ко мозочен удар да има, што прави Начо по ѓаволите, бега од неговиот играч и ја чува гол линијата. Реал ли е , Осасуна ли е :rolleyes:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom