UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.123
Поени од реакции
28.873
Koлку се мачни овие Реал за гледање...истите играчи 100 години..изгледа до 40 години планираат да ги играат Бензема,Модрич,Крос,Касемиро,Марсело и Карвахал......Зидан да не беше овие сите ќе си играа пензионерски и ќе беа распродадени досега...само добра работа за нив е тоа што не се Барселона да градат тим на подолг рок..туку ќе фукнат 10000 милиони на супер звезди и пак нема ништо да се осети.
Дечко Кутињо и Дембеле се смеат од некоја сенка.
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.228
Поени од реакции
1.875
Замена Азар за Марсело многу проблеми ке реши.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Како, каде и со што?
Знам дека ќе напнувате со Дембеле и Кутињо ама Барселона пак колку толку си има некоја традиција на градење на екипа односно давање шанса на повеќе млади играчи како оваа сезона....Реал Мадрид не се замара со вакви работи...тие се типичен бизнис клуб и ги заболи за младите и некаков си план да изградат екипа на подолг рок.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Џабе има Вернер талент кога секогаш погрешен потег бива. Да беше он на местото на Пулишич за голот сигурен сум дека ќе одбереше да шутне од таму и ќе го погодеше голманот.
Кој талент виде во Вернер бога ти? Една брзина и издржливост, преглед на игра слаб, тајминг у минус, за техника да не лафиме! Ама Салах име направи со тие карактеристики, така да може и ќе упали кај Тухел!
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Помина времето кога ќе фукнеа 1000000 милиони, зато старото сакаше Супер Лига, да ги купи Мбапе и Халанд, вака ни врвците не може да им ги купи.
Малце ги скина тоа што го градат стадионот и многу пари таму му избегаа..иначе досега парче ќе направеа.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.979
Поени од реакции
55.059
Знам дека ќе напнувате со Дембеле и Кутињо ама Барселона пак колку толку си има некоја традиција на градење на екипа односно давање шанса на повеќе млади играчи како оваа сезона....Реал Мадрид не се замара со вакви работи...тие се типичен бизнис клуб и ги заболи за младите и некаков си план да изградат екипа на подолг рок.
Лага. Иако имаш поента ама не знаеш да се изразиш и сеа ќе ме тераш да ти ситничам и да ја разебеме темава и да се натегаме до 2 саат. :D

Исто и Реал има млади играчи и им дава шанса. Менди, Валверде, Винициус, Милитао, Родриго, Асенсио.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.564
Поени од реакции
13.894
Малце ги скина тоа што го градат стадионот и многу пари таму му избегаа..иначе досега парче ќе направеа.
Стадионот и пред се короната, 400 милиони минус се само сезонава, 10 години не ќе можат да се оправат, финансиски со псж и Сити нема шанса да се носат.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Исто и Реал има млади играчи и им дава шанса. Менди, Валверде, Винициус, Милитао, Родриго, Асенсио.
Лага...млади играчи купени за три вагони пари...Барселона знај на школата и на анонимуси да му дај шанса....нешто што е многу ретко за Реал Мадрид.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.123
Поени од реакции
28.873
Лага. Иако имаш поента ама не знаеш да се изразиш и сеа ќе ме тераш да ти ситничам и да ја разебеме темава и да се натегаме до 2 саат. :D

Исто и Реал има млади играчи и им дава шанса. Менди, Валверде, Винициус, Милитао, Родриго, Асенсио.
Рамос млад почна, Карва исто, Начо, Бенз...сите од млади се таму
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.979
Поени од реакции
55.059
Лага...млади играчи купени за три вагони пари...Барселона знај на школата и на анонимуси да му дај шанса....нешто што е многу ретко за Реал Мадрид.
Јаката школа, дури 2ца играчи.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Јаката школа, дури 2ца играчи.
Без разлика...важно даваат шанси..дали 2јца,дали 3-јца.....знајш да беа Педри и Фати во Реал кога ќе добиеа шанса?..или Мингеза,Мориба?...никогаш па дури ни тогаш...или пак замисли Бускетс како доби шанса на 21 година?...кога Реал на некој анонимус така ќе му дај шанса?.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.979
Поени од реакции
55.059
Без разлика...важно даваат шанси..дали 2јца,дали 3-јца.....знајш да беа Педри и Фати во Реал кога ќе добиеа шанса?..или Мингеза,Мориба?...никогаш па дури ни тогаш...или пак замисли Бускетс како доби шанса на 21 година?...кога Реал на некој анонимус така ќе му дај шанса?.
На Валверде, на Начо, на Карвахал, на Мората, на Лукас Васкез, Маријано.
Да, го замислив Бускетс и ми текна на Гути.

Асенсио, Каземиро може да влезат тука истотака.

Не се труди да ми објаснуваш, те победив.

Газам у дискусии деновиве. Не ме замарајте извесен период.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
На Валверде, на Начо, на Карвахал, на Мората, на Лукас Васкез, Маријано.
Да, го замислив Бускетс и ми текна на Гути.

Асенсио, Каземиро може да влезат тука истотака.

Не се труди да ми објаснуваш, те победив.

Газам у дискусии деновиве. Не ме замарајте извесен период.
Добро бро
Автоматски споено мислење:

Рамос млад почна, Карва исто, Начо, Бенз...сите од млади се таму
Купен, купен,и купен...и тоа сите за солидни суми своевремено...само за Начо и Мората ви има логика...двајца играчи на 10 години...Барса секоја втора сезона на тројца нови играчи му дава шанса онака да се пробаат како Ањела и Пуиг.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.123
Поени од реакции
28.873
Добро бро
Автоматски споено мислење:



Купен, купен,и купен...и тоа сите за солидни суми своевремено...само за Начо и Мората ви има логика...двајца играчи на 10 години...Барса секоја втора сезона на тројца нови играчи му дава шанса онака да се пробаат како Ањела и Пуиг.
Да бе овие се родени у Ла Масија не се купени од никаде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom