Ska Maniac
Последна активност:
20 јули 2019 во 03:28
Член од:
2 октомври 2013
Мислења:
3.639
Допаѓања:
3.522
Поени од трофеи:
205
Албуми:
2
Фотографии:
7
Пол:
Машко
Роденден:
1 јануари 1911 (Возраст: 108)
Локација:
Miklagarðr
Професија:
Grobar

Сподели преку:

Ska Maniac

Бараба, Машко, 108, од Miklagarðr

Samo Ska,Reagge i Punk........ 2 октомври 2013

Последна активност:
20 јули 2019 во 03:28
  1. парва
   парва
   Брат кажи ми на кој штанд гу купи књигу за Маи и дали гу има јоште?
   1. Ska Maniac
    Ska Maniac
    Извини касно шо ти одговарам. Книгата ја земав од ПНВ публикации.
    20 мај 2019
   2. парва
    парва
    Ма нема везе туј смо : D
    Аааа ако не гу најду да гу купу ке ми гу даеш да гу прочитам, одамна иам чуено за туј књугу ама никако да гу најду.
    21 мај 2019
  2. парва
   парва
   Тој е реге брат : D
   1. Ska Maniac
    Ska Maniac
    ok чим е реге. Ке копам по колекцијата песни да најдам даб :)
    21 јуни 2016
   2. парва
    парва
    thievery corporation, doof, androcell, slackbaba...
    и остали : D
    21 јуни 2016
  3. The Love Doctor
   The Love Doctor
   И јас не го сакам она што го мразам ама морам. Немам друг избор.
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. The Love Doctor
    The Love Doctor
    Уопште није лепо.
    27 јули 2015
   3. Ska Maniac
    Ska Maniac
    pa gledas deka te zezam, opusti se i poleka vrati ja verbata vo zenite... Na momenti mi doslo i mene site da gi zadavam no na momenti sfakam deka zaradi nekoja kurva so saka samo da se izebe ne vredi da gi ocrnuvam site devojcinja . I vo slednata prilika bas sum zapoznal zenski ko solza cisti . Bas ko na film ;)
    28 јули 2015
   4. The Love Doctor
    The Love Doctor
    Бравос за тебе. Си имал среќа. Ај ќе се обидам повторно да најдам некоја, мада тоа тешко ќе иде, ама сепак ќе се обидам.
    Знаеш во овие мои години тоа и малце потешко иде. Сите што се на моја возраст или се мажени или имаат дечко.
    28 јули 2015
  4. Shady Legs
   Shady Legs
   Зошто толку ги мразиш хомосексуалците? Чувствуваш ли некаква несигурност?
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. Ska Maniac
    Ska Maniac
    Ama ako ljubovta ja ne mu ja vozvratam zasto nemam takvo poremetuvanje kako nego,togas so ke prajme ???
    25 јули 2015
   3. Shady Legs
    Shady Legs
    Ништо, исто како кога би одбил некоја баба.
    27 јули 2015
   4. Ska Maniac
    Ska Maniac
    Sto podaleku i tie od mene i ja od niv toa podobro ;)
    28 јули 2015
  5. IgorChete
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. Ska Maniac
   3. IgorChete
    IgorChete
    И ова докажува еврејска агенда и вмешаност во конфликтот во Донбас? Не биди смешен.
    А црнците кај се?
    28 февруари 2015
   4. Ska Maniac
    Ska Maniac
    Црнците се сунчаат, него дај објасни ми ја иронијата евреи да поддржуваат нацисти ??
    28 февруари 2015
  6. Saladin
   Saladin
   Добредоашо натраг.

   Сеа глеам 10ка од братот си фатил :D
   1. Ska Maniac
    Ska Maniac
    Пред 2 дена се вратив , а 10ка незнам од кој брат сум фатил зашто имам многу браќа ;)
    27 февруари 2015
  7. Mojso
   Mojso
   Не ја најдов книгата брат. Имаше нешто Томе во името/презимето на авторот. Дали беше Томе Презиме или Име Томе па нешто не ми текнува xD А книгата 90% сум сигурен дека се викаше Прилеп и Прилепско низ годините.
   1. Ska Maniac
    Ska Maniac
    Томе Смиљаниќ !?!? овој бил прв македонски етнограф ...
    А оваа книга ја најдов на нет :
    * Прилеп и прилепско низ историјата, книга прва, издание на општинското собрание и на сојузот на здруженијата на борците од НОВ - Прилеп, Прилеп, 1971 година
    1 февруари 2015
   2. Mojso
    Mojso
    1 февруари 2015
   3. Ska Maniac
    Ska Maniac
    Супер , да заврши сесијава и ке ја земам да ја читам :)
    2 февруари 2015
  8. blue ladybug
   blue ladybug
   Ti bese sinoka?
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. Saladin
    Saladin
    Оној третиот мој имењак:P
    31 јануари 2015
   3. Ska Maniac
    Ska Maniac
    Saladin можно е да сме повеќе од тројца ;)
    31 јануари 2015
   4. blue ladybug
    blue ladybug
    Јас тројца ве знам. :)
    31 јануари 2015
  9. Dynamo
   Dynamo
   Streetlight Manifesto почнав да ги слушам,според тебе прават добра SKA музика?
   1. Ska Maniac
    Ska Maniac
    Добри се но не ми се нешто посебно. Од америчкава сцена нив, Reel Big Fish и Мighty Mighty Bosstones ги слушам. Eвропскава сцена со посебен осврт на Англиска и Балканска ми се нај -нај. ;)
    27 март 2014
  10. Hip.Hop_MKD
   Hip.Hop_MKD
   Кога заврши бе у ГУЦ?
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. Ska Maniac
    Ska Maniac
    Maybe ....Али тешко дека ке ми текне. Сепак супер што најдов некој гуц зашто знаеш колку " социјализирани" соученици имавме ;)
    13 февруари 2014
   3. Hip.Hop_MKD
    Hip.Hop_MKD
    Ахам, да јасно.. :)) Има и други, само се кријат. Иначе работиш, студираш?
    13 февруари 2014
   4. Ska Maniac
    Ska Maniac
    Моментално ништо зашто 2 година сум апсолвент ,а за работа нешто хонорарно на недела-две ....
    13 февруари 2014
  11. Sky*
   Sky*
   Многу играчи требаа да бидат: Зидан, Роналдо, Меси и тн.
   1. На Ska Maniac му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Ska Maniac
    Ska Maniac
    знам до некаде дека оф топик ми беше коментарот ,ама прва асоцијација ми беше таа кога дојде во Ајакс . А сега со 25-26 год забегал у просечна бразилска екипа...
    10 февруари 2014
   3. Sky*
    Sky*
    Он дојде во Ајакс токму од Ботафого и пак си се врати во Ботафого.
    10 февруари 2014
  12. Ska Maniac
   Ska Maniac
   Samo Ska,Reagge i Punk........
   1. Siddharta
    Siddharta
    А Даб? :D
    3 октомври 2013
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За мене

  Пол:
  Машко
  Роденден:
  1 јануари 1911 (Возраст: 108)
  Локација:
  Miklagarðr
  Професија:
  Grobar
  [​IMG]

  Потпис

  [​IMG][​IMG]
  Jaс немам никакви предрасуди, јас сите ги мразам подеднакво.
 • Вчитување...