UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.748
Поени од реакции
4.661

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
33.776
Поени од реакции
48.853
Па Реал у Лш си дава и прима голови, ја очекувам минимум 3 гола вечер па ќе видиме.
Вкупно или за Реал? :D
Челзи со Тухел до сега сите натпревари против посериозни тимови ги изигра 0-0 или 1-0. И вечерва очекувам ептен тврд натпревар, мислам дека двајцата ќе тргнат претпазливо. Не би било лошо некој брз гол да падне за да ги размрда работите.

Само ме загрижува ова со судијата.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.469
Поени од реакции
7.465
Нешто ептен мириса на тапа меч и некој бинарен резултат (0-0 или 1-0 за некој). Секако, дај Боже да грешам. Сите сакаме голови... Ама може да испадне нов удав како што беше Челзи - Атлетико.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.737
Поени од реакции
56.515
Секогаш кога играат шпански екипи важни мечеви во Европа, во погон се пуштаат нивните очајни медиуми. Цела недела е истава приказна, се врши притисок, ќе помисли двапати Холанѓанецов вечерва дали ќе досуди 50:50 ситуација за Челзи, или не дај Боже некој пенал.

Од друга страна, во Англија штом не играат Јунајтед или Ливерпул, медиумите дури и за Реал ќе навиват.

Демек Челзи не беше дел од Супер Лигата и сега злобниот Чеферин ќе им се одмазди на Реал и Перез. Па 14-годишни деца не се занимаваат со вакви работи.
Каталонци ќе навиваат за Челзи, што повеќе сакаш од тоа?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.678
Поени од реакции
37.660
Ептен сум песимист за мечов и јас, гол - два преку сила. Бар да има борба и жар, немора атомски фудбал да гледаме.
 
Член од
18 јуни 2017
Мислења
368
Поени од реакции
240
Ako mozi strim ama bez zapaleni **** mi se gleda fudbal :icon_mrgr:
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
3.315
Поени од реакции
22.437
Челзи рекордер по број напраени фаули у ЛШ до сеа ехехехехехе ама Порто тепаа :LOL:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
10.558
Поени од реакции
10.176
Браќа Мадридски шо не кажавте да ви го даеме стадионот на заем. Полуфинале на стадион за тренинг не го бива :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom