Самоодбрана - што знаете?

GrD

Член од
27 октомври 2008
Мислења
289
Поени од реакции
5
Za samoodmrana ke mu ja IZVADAM Glavata od RAMENICI :)))
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
8 години тренирам и прилично добро ми оди.Го обожавам, но е забрането за употреба надвор од рингот затоа што може да усмрти и затоа што залудно ќе фрлам 8 години во ветар :smir:
Џудо во улична борба не ти вреди ни пет пари. А особено спрема некој кој тренира било кој standup спорт.

Onaka bas my odgriza parce ili samo go grizna? Inace vo sporeda, sin mi e 8 godini, visok e 155 cm i ima 45 kg..
Син ти бабачко.. на 8 години бев висок 115см и тежев 26кг. Сега сум 165 и сум тежок 75кг.
Инаку на тој , му одгризав парче од подлактицата , скроз му го одгризав бидејки ме држеше за врат и немав како да се ослободам.
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
88
[MkD]Scout;2683268 напиша:
Џудо во улична борба не ти вреди ни пет пари. А особено спрема некој кој тренира било кој standup спорт.
Џудист може да те спушти на асфалт наглавечки и настапува моментална смрт :)
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
1.323
Знам дека сум 1,90 висок 108 кила тежок и дека на бенч кревам 110кила.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
3.059
Поени од реакции
4.280
Само вербална... Кога ќе почнам да ломотам-бега не можеш да го стасаш:toe:
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
Самоодбрана :)) пиштоло на главата и решен проблем
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
88
[MkD]Scout;2686127 напиша:
хахаха.. да да.. и тоа од кој филм беше?
Чекај сега, кој дел ти изгледа неверојатен ?? Објасни ми што е спорно во џудото.
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
друже , без навреда.. тренирав џудо година ипол. Знам колку користи во тепачка.

Ако го фатиш да , ама проблемот е што противникот обично има две раце и две нозе .. па ти иако си го фатил можеш да бидеш нокаутиран со нога или рака.
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
88
[MkD]Scout;2686266 напиша:
друже , без навреда.. тренирав џудо година ипол. Знам колку користи во тепачка.

Ако го фатиш да , ама проблемот е што противникот обично има две раце и две нозе .. па ти иако си го фатил можеш да бидеш нокаутиран со нога или рака.
Немај гајле бе, нема што да се лутам.

Федор Емелианенко, најопасниот борец на планетава е џудист.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.105
Поени од реакции
861
знам улично тепање, односно да го удрам со што било
 
На врв Bottom