Самоодбрана - што знаете?

Дискусија во форумот 'Право и закони' започната од Струмикс, 1 јуни 2006.

 1. nihilista

  nihilista

  Член од:
  21 август 2008
  Мислења:
  6.501
  Допаѓања:
  1.311
  лошите момци употребуваат пиштоли!
   
 2. smart ass

  smart ass Гостин

  Ало тазер е...несмртоносен.

  Значи не е огнено оружје.

  Поарно така да се одбраниш отколку со нож,палка...хебла.:toe:
   
 3. sasquatch

  sasquatch

  Член од:
  29 септември 2008
  Мислења:
  219
  Допаѓања:
  4
  se so e pod kalibar 6,35 e ok,od kako ke ispukas 4-5 kursumi vo napagacot moze da go ubies od cotek

  prvo se puka u noze,a aako i toa ne vrodi plod u glava
   
 4. ..........

  .......... Гостин

  карате...кунфу...бокс....џудо...и уште 40 други зборови
   
 5. Џои

  Џои КИНЕКТиран

  Член од:
  1 февруари 2007
  Мислења:
  8.407
  Допаѓања:
  2.075
  So ke ti e bre vo Ohridov za samoodbrana ahaha
   
 6. StormRage

  StormRage Гостин

  самоодбрана... паа зависит од околина:) ако е по кафиќ или сл. шишето... иначе добро ми е виткање раце и фрлање преку рамо аа и лактот добро ми работи паа хит н ран :)
   
 7. darkosim

  darkosim

  Член од:
  23 октомври 2009
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  2

  Хеахра... братче, смешно звучит за во Охридов.. ама ако чекаш да ти притребит за да го набавиш, си свршил работа.. Можда во 10 години само еднаш ке имаш прилика за таква работа... Не сметат ако го чуваж вџеб.
   
 8. Чак Норрис

  Чак Норрис Basterd

  Член од:
  21 август 2008
  Мислења:
  376
  Допаѓања:
  27
  Се согласувам потполно-најголема грешка на луѓето што купуваат пиштол за самоодбрана е што земаат моќни пиштоли-еден пријател носеше .357ка револвер(застава)Во нога го пукаш напаѓачот и умира:pos2:
   
 9. iksimkd

  iksimkd ШшшШшшШ...

  Член од:
  31 јули 2007
  Мислења:
  4.985
  Допаѓања:
  2.146
  Што знам од самоодбрана?
  Пааа....улично тепање, го мавам песници пола саат и после си одам мирно и достоинствено...:pos2::pos2:
   
 10. DonRistovski

  DonRistovski Peace Disturber

  Член од:
  1 септември 2009
  Мислења:
  3.061
  Допаѓања:
  3.259
  Да му свирниш два куршума на едното и другото колено нема да стане од таму
   
 11. TurboCharger

  TurboCharger КарамбатА

  Член од:
  17 јули 2009
  Мислења:
  398
  Допаѓања:
  14
  јас не се бранам, тој шо ме напаѓа се брани од мене.
  претежно користам раце и глава, некогаш и каиш

  едит: со нога не мавам оти може да убијам некој
   
 12. kIRe9

  kIRe9 OK. u'r right

  Член од:
  4 март 2009
  Мислења:
  1.420
  Допаѓања:
  73
  зафат-шипка од радијатор...
  не знам многу али да ме маваат издржувам...а иам и телце и мозок за мавање така да...
   
 13. Human

  Human Explorer

  Член од:
  10 октомври 2009
  Мислења:
  10.950
  Допаѓања:
  2.798
  Од самоодбрана знам само мавање со боксови, и е прилично ефикасно.
   
 14. Mikiyo San

  Mikiyo San -.-

  Член од:
  27 март 2009
  Мислења:
  1.051
  Допаѓања:
  112
 15. Бојанфамилија97

  Бојанфамилија97

  Член од:
  2 октомври 2008
  Мислења:
  946
  Допаѓања:
  21
  Цигла у глава и чао пријатно.Какви пиштоли какви бакрачи..Удараш(ако и само ако си нападнат пред тоа) и тука завршуваме :pos2:
   

Сподели преку: