Самоодбрана - што знаете?

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
pa od tehniki ne znam nisto no znam da mavam kaj ke stignam i so kloci i so tupanici a i bagji teshka raka imam i izvinete za latinicata nemam kirilica na telefonot
 

PepoOo

[d^.^b]
Член од
7 април 2008
Мислења
621
Поени од реакции
24
Писници, шутове и слично.
А знам и да зеам тула/цигла и слично.
:vozbud:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Под самоодбрана подразбирам тепање со нози,со раци но и употребување на предмети и сл.:)
 

gogZ

El pipita!
Член од
15 декември 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Да го плујнам противникот и право еден шут.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.678
Поени од реакции
522
Знам да се кријам ко пи*ка под кошула,у момент на афект знам да вриштам ко мало девојче,у моменти на страв праам рекорд на 100метра...Овие 3 вештини ги усовршам одкога знам са себе и можам да се пофалам дека сум многу добар.
:eek:ftopic:Леле колку секси звучиш члену 7:tapp::nesvest::pos2:
Онтопик
Порано тренирав карате едно 2 годинки и не знам ништо ако ме нападне некој ќе ме усмрти со еден бокс:pos2:
 
А

Александра Д.

Гостин
Знам во меѓуножјето некого да акнам. Ако е женско, знам да кубам за коса(ако има ). Знам шамари јаки да плескам, а и нешто бам со ногата.. ама слабо :pos:
 
Член од
21 април 2006
Мислења
7.118
Поени од реакции
2.873
..тоа најдобро ..ако испраксираме .т.е. добра тепачка :toe:..вака све е ..на зборови

Последната фрка ... уште успева мавање на бокс со стиснат упаљач у дланка ..вака со гола тупаница .едно крвничко мавање во потврдо место и отиде зглобот или жилите...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
12.847
Поени од реакции
22.673
Самоодбрана или “самонапад’’ што и да е, знам само дека ако не удриш прв си го јадел добри 90%.
иначе јас од темава најдобро знам да викнам другари да се тепаат место мене :icon_lol: а ако дојде дереџето такво да мора да јадеш ќуте легни и сокриј ја глава со раце, ребра зараснуваат а нова вилица кошта многу пари-за се друго не се курчи!!! :)
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Ме интересираше на пр некој те тепа и не можеш да му возвратиш со боксови и му возвракаш со палка / шипка / боксерица... ама тој те напданал прв и дали тоа на тебе ке ти го сметат за самоодбрана или?Поточно кој за што одговара?
 
Член од
23 октомври 2009
Мислења
22
Поени од реакции
2
еве конечно најдов соодветна тема.. Ме интересират дали спреј солзавец е законски дозволен за самоодбрана?!
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
579
Од самоодбрана знам само да бегам...:pos2::pos2:
 
S

smart ass

Гостин
еве конечно најдов соодветна тема.. Ме интересират дали спреј солзавец е законски дозволен за самоодбрана?!
Другар....убиство е дозволено во самоодбрана,а камо ли спреј солзавец.

(се разбира зависи од околностите).

ама најсоодветно е електричен пиштол.

Прашај во мицеи.....треба да имаат.
 
Член од
23 октомври 2009
Мислења
22
Поени од реакции
2
Фала smart ass. .Иначе да, електричен пиштол ама по охридов немаше, ама добра замена е и ова.. само да реагираш навреме :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom