UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.566
Поени од реакции
17.153
Го глкедам составот на Јувентус и уште не можам да сфатам како дојдоа на ова дереџе. Половина од играчите од овој состав во некои подобри времиња не би можеле ни резерви да бидат во Јувантус.
Шо би рекле некои навивачки групи "(against) modern football".
Продажба, дресови, спонзорства, странски турнеи, промоции по Исток.
И не само Јувентус, Италијанците општо покасно го фатија "трендот".

И после е и лигата отепана, вложуваш пари ради реда и да продаваш по некој дрес и реквизит, без реални амбиции за ЛШ и скудето осигурано со години (за годинава ќе видиме, а и лани со Сари ако имаше уште некое коло...:unsure:).
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.036
Поени од реакции
76.541
Да го прославиме стартот на новата сезона ЛШ.Прегледај го приврзокот 271200
Очекувано, тоа е иднината, изгелда намирисале Ливерпул и Јунајтед нешто штом вака притискаат у последно време
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.036
Поени од реакции
76.541
Колку се блиску Јунајтед до рекордот за најмногу досудени пенали во календарска година? Сериозно прашувам, ради коронава и праивлава и варови врагови.....сигурно се блиску, барем за рекорд за екипите од топ 5 лигите
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
1.437
Поени од реакции
1.807
Знае некој зашо Бурки не брани кај Дортмунд?
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.566
Поени од реакции
17.153
Јунајтед со некој сеоски Јувентус дрес.
Јувентус со сеоски Шахтјор дрес.
2020 ај ебисиматер!
 
На врв Bottom