UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Зашо не е финтата да направи 4000 грешки ради каснење и неможност да ги стигне играчите. ВАР ќе ти интервенира за пенал, црвен и слично, ама нема за ситни фаули кои може да створат нервоза и да отиде утакмицата у провалија. Јас не сум воопшто женомразач, напротив, сум за да имаат сегде кај што треба и кај што има услови исти права и ингеренции, ама сум против жени да судат у фудбал, објаснив погоре зошто. Немам против да судат во тенис, кошарка, одбојка, у фудбал можат али не е тоа тоа.

П. С. И Фил Дауд не требаше да суди пошо физички не задоволуваше критериуми.
Ќе видиме де, ако греши, ќе ја тргнат фала богу. Уште неистрчани на терен увидовте дека ќе касни на ситуации. :) Јас сум сигурна дека од Дауд бетер нема да биде во секој случај а без разлика што мислиме овде, ликот беше толериран до макс.
Али за оваа, однапред знаете дека нема да стигала, или нема да го контролирала Ибрахимовиќ :facepalm: Ко ќе му залепи црвен, па нек се понаша пак.
Немале шефица Германка :icon_lol: :icon_lol:
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.010
Поени од реакции
55.283
Плус џентлменските сељаци ќе бидат помирни и нема да и се ставаат у очи за да бараат фаул или аут. :D Знам по мое искуство.

Јаките па машки судии, она копилено Севиља-Интер што судеше би го колел, или некои слични педерчиња умрени.

Кој рекол дека се спори жените бе ББББББРРРРРРЕЕЕЕЕЕЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈ спора била и затоа не треба да суди.
Треба да суди секој што заслужува. Многу глупи коментари бе што ви е, немала авторитет, пошто сите мажи имаат авторитет нели.
Еве и на форумов иаме таков пример, @Ilumious и @Клипче ехехехе
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.619
Да де, пошто маживе судии перфектни се, ниедна грешка не праат. Оној Брих на светското дно допре, па си суди сѐ уште редовно. Али за оваа, однапред знаете дека нема да стигала, или нема да го контролирала Ибрахимовиќ :facepalm: Ко ќе му залепи црвен, па нек се понаша пак.
Дај не зезајте, уопште не треба пол да се глеа, ако го/ја бива, нека суди.
Ама јас не викам да не суди дека не знае, него дека физички не може да го поднесе тоа. Не знам, можда и грешам ама тоа е мое мислење. Ќе видиме некој битен динамичен меч кога ќе се суди како ќе бидат работите.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Плус џентлменските сељаци ќе бидат помирни и нема да и се ставаат у очи за да бараат фаул или аут. :D Знам по мое искуство.

Јаките па машки судии, она копилено Севиља-Интер што судеше би го колел, или некои слични педерчиња умрени.

Кој рекол дека се спори жените бе ББББББРРРРРРЕЕЕЕЕЕЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈ спора била и затоа не треба да суди.
Треба да суди секој што заслужува. Многу глупи коментари бе што ви е, немала авторитет, пошто сите мажи имаат авторитет нели.
Еве и на форумов иаме таков пример, @Ilumious и @Клипче ехехехе
Секогаш кога ќе се спомне авторитет на судија прв ми доаѓа Оливер од ПЛ со хедбатот на Харт :D
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Ќе размислат два пати играчите пред кажат нешто на женски судија оти одма има да ги осудат медиумите. Плус феминисткине само тоа чекаат, еден погрешен потег и ете ги они како пијавици.
Агуеро само што ја допре онаа од ПЛ си направи проблем.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.543
Поени од реакции
62.442
Секогаш кога ќе се спомне авторитет на судија прв ми доаѓа Оливер од ПЛ со хедбатот на Харт :D
Не знам дали виде како се избрука сега на Арсенал - Волфс. Пенал за Волфс, му даде жолт на Траоре за симулација.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Шо има врска дали е жена или маж бе Џони, ако си ја знае работата.
Онаа Германката кога и да гледам меч на кој таа е судија немам заприметено ни една грешка, одлично ги суди сите натпревари.
Да де, пошто маживе судии перфектни се, ниедна грешка не праат. Оној Брих на светското дно допре, па си суди сѐ уште редовно. Али за оваа, однапред знаете дека нема да стигала, или нема да го контролирала Ибрахимовиќ :facepalm: Ко ќе му залепи црвен, па нек се понаша пак.
Дај не зезајте, уопште не треба пол да се глеа, ако го/ја бива, нека суди.
Бидејќи не знаете како е внатре на теренот...не знаете дека мажите општо немаат респект спрема жените и на секоја одлука ќе му протестираат...таа можеби е најдобра судијка,можеби е најспремна ама едноставно не треба да суди на мажи бидејќи фудбалот пред се е машки спорт .

Како вчера да беше се сеќавам на Ливерпул-Челзи имаше две три сумливи одлуки и одма фаца му се закачија Хендерсон и не знам кој беше друг, па после почна да греши на тривијални одлуки.

Нека суди оваа утакмица, очгиледно од УЕФА се запознаени добро и нормално е да му дадат полабава утакмица каде што се игра поспор фудбал. и јас не ги деградирам жениме не ме разбирајте погрешно...има и машки судии што се бламираат и немаат појма ..од индивидуалци до индивидуалци..ама жените не се физички дарени за ваква работа..нивното тело не му дозволува едноставно..самата природа.
Автоматски споено мислење:

Онаа од ПЛ е супер линиски судија, не памтам една грешка да направила. Уште пред Вар да воведат она ги гледаше тие милиметарски офсајди.
Помошник е друго....1000 пати полесно од тоа да си на средина на теренот....на средина треба да имаш авторитет и да си виртуоз...Кујперс,Лахоз,Манзано,Графе се такви моментално
 
Последно уредено:

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Не била спремна да истрча, а сигурно е поспремна од пола од машките судии. Нема да игра крило или бек за еден од тимовите, судија е.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
@Трибиани Јас ја имам неколку пати гледано Бибиана (германката) и апсолутно нема врска ова шо кажуваш, и Марио ти вика нема шанси да ѝ се внесуваат у фаца ко на мажите. Рибери се изнервира од една одлука (која беше правилна BTW) и тргна да се курчи, коа ја виде Бибиана почна да се клешти и клекна да ѝ ги врзува копачките, ама секако си доби жут. За брзината шо збориш, си имаат подготовки, сигурно процениле дека е фит..
Ја не викам она по дифолт дека ќе биде добра, ако не биде чао пријатно, ама однапред со претпоставкиве, вие си знаете...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Бидејќи не знаете како е внатре на теренот...не знаете дека мажите општо немаат респект спрема жените и на секоја одлука ќе му протестираат...таа можеби е најдобра судијка,можеби е најспремна ама едноставно не треба да суди на мажи бидејќи фудбалот пред се е машки спорт .

Како вчера да беше се сеќавам на Ливерпул-Челзи имаше две три сумливи одлуки и одма фаца му се закачија Хендерсон и не знам кој беше друг, па после почна да греши на тривијални одлуки.

Нека суди оваа утакмица, очгиледно од УЕФА се запознаени добро и нормално е да му дадат полабава утакмица каде што се игра поспор фудбал. и јас не ги деградирам жениме не ме разбирајте погрешно...има и машки судии што се бламираат и немаат појма ..од индивидуалци до индивидуалци..ама жените не се физички дарени за ваква работа..нивното тело не му дозволува едноставно..самата природа.
Автоматски споено мислење:



Помошник е друго....1000 пати полесно од тоа да си на средина на теренот....на средина треба да имаш авторитет и да си виртуоз...Кујперс,Лахоз,Манзано,Графе се такви моментално
Леле Џони излези заглавен си во 19 век или шо е работата :)
Имам гледано каде му се фрлаат фудбалери на жена судија и верувај ама од таквата не ги мана, и си го досуди мечот без ниедна судиска грешка, баш и коментаторот сто пати ја пофали.
Има жени со карактер, женишта шо викам јас, жена со мадиња шо љубите вие да нарекувате :) а од друга страна пак имаш мажи со душа на врапче.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Ќе размислат два пати играчите пред кажат нешто на женски судија оти одма има да ги осудат медиумите. Плус феминисткине само тоа чекаат, еден погрешен потег и ете ги они како пијавици.
Агуеро само што ја допре онаа од ПЛ си направи проблем.
Причина + да нема женски главен судија на меч меѓу мажи.

Наместо на фудбал да мислиме, ќе гледа цел свет дали под влијание на нервоза некој фудбалер ќе сака да и приговори за некоја одлука и ќе и се пушти во лице или нешто слично.

Нема потреба од вакви сценарија, барем машките меѓу себе може да си кажат било што и да остане така.

Еве пример она на Видал од некни, бидејќи беше на машки судија си помина како црвен картон за жесток приговор и евентуално навреда на судијата.

Да беше женско судијата, Видал сместа ќе беше обвинет за сексизам, ќе беше распнат од феминистичките движења ширум светот (сигурно некое соопштение и од нашава држава ќе излезеше, од некои што слушнале, а не разбрале), ќе се појаваше некоја Барбара од Чиле со приказна дека Видал ја удрил во некој бар во Валпараисо кога била малолетна и обавезно ова ќе дојдеше до форумов, и ќе бевме приморани да читаме некоја моралистичка дебата со великомисленици од типот на Донев, Рики и Чолисимо како ни објаснуваат за еднаквост, права и слични глупости од 21ви век.

Не благодарам.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не била спремна да истрча, а сигурно е поспремна од пола од машките судии. Нема да игра крило или бек за еден од тимовите, судија е.
Не ја знам, сигурно никој не ја знае. Глеам Џони трипа нешто Хе до и се стаил у фаца а у принцип е мн мирен на терен, никад не праи притисок. Сеа ќе ме тера да ја прегледам цела утакмица да видам како тоа се изгубила на терен со судењето.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Леле Џони излези заглавен си во 19 век или шо е работата :)
Имам гледано каде му се фрлаат фудбалери на жена судија и верувај ама од таквата не ги мана, и си го досуди мечот без ниедна судиска грешка, баш и коментаторот сто пати ја пофали.
Има жени со карактер, женишта шо викам јас, жена со мадиња шо љубите вие да нарекувате :) а од друга страна пак имаш мажи со душа на врапче.
Пак не се разбираме...јас не сум заглавен нигде...јас лично сум чоекот што има најголем респект спрема жените дури со другари се имам расправано за тоа ама тоа е друга тема.

Има секакви жени, ама за фудбал не се...посебно не за судија...не знаете како е внатре на теренот затоа ви пишам дека не треба женско да суди..или веќе ако суди нека биди на вакви натпревари што е сосем ок.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom