UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.208
Поени од реакции
14.880
@Mondonico
Гледај како се понаша голем клуб(Баерн). Им дава по 2-3 гола до кај 60та и си свирка после.
Не игра држ-недај утакмици со Ференцварош, Верона или Кротоне.
Пробај да ја видеш поголемата слика, а не со филмот еее кога ке ни тргне ке видите сите.
Мислам дека ако сте малку свесни, ке увидевте дека имате фатено лоша насока. Сите играчи ги менувате од коњ на магаре што се вели, и се јачате. Види си ја срединава. Роналдо нека направи трансфер некаде и бетар од нас дупло ке сте.
Само кој да свати, АУФ РАБИОТ,АУФ АРТУР НОВИОТ ИНИЕСТА и сл коментари има еден куп.
ГИ имав и јас овие проблеми во мојот фан клуб, кога ги купуваа Мвиловци, Кондогбиовци и еден куп пропаднати бекови. И тогаш коментарите беа, АМА БРАТ И МАИКОН ДОЈДЕ ТАКА, НИКОЈ ГО НЕМАШЕ ГЛЕДАНО, ПА ВИДЕ ШТО СТАНА?
-АА ЖАО МАРИО, ТОП НОСИТЕЛ НА ИГРА ВО ЕВРОПСКИОТ ШАМПИОН.
Си правиш со сила филм дека одат напред работите, а реалноста е сосем друга.
И сеа ако станал Мајкон ѕвер, автоматски сите што се купуваат се такви? Кај се сеа новите Мајкон и Камби?
Сте го погодиле Видал или Погба така, ама не мора по дифолт сите што ке ги купите да ја имаат истата судбина.
Се мачите со тимови што пред 4-5год ги шлакавте рутински, голот да неможат да во гидат.
Да дојде Баерн, Ливерпул има 12 да ви дадат. Ке играте ко ние со Реал вчера.
Барем ние имаме некои играчи што вредат колку толку, па со друг тренер можи ке се оправат.
Е сеа не нагнети со Видаловци, Коларовци и Дармиани, и ни побегна Тонали али ајде, има сеуште квалитет во екипава.
Многу реченици, малку поента.
Ќе бидам концизен, во она што јас го мислам. Тоа што го ебавам Интер, нека не те збунува за моето мислење за Јувентус.

Прв болд, најголем дел од фановите сме свесни дека имаме фатено лоша насока. Никаде, на ниедно место не верувам дека си го прочитал спротивното.

Втор болд, јас велам дека во Јувентус не одат напред работите, туку напротив. Ако до 2017 година, секоја сезона Јуве беше подобар од претходната сега е спротивното. 17/18 бевме полоши од 16/17, 18/19 полоши од 17/18 итн. Оваа сезона сме полоши дури и од минатата.

Е сега, со муабетите во црвено ја покажуваш твојата состојба на илузија. Прва работа, Роналдо е во Јувентус и сред сезона нема каде да оди, па муабетите нека направи трансфер, не играат улога. Втора работа, покрај Роналдо во пакет да си одат и уште двајца фудбалери по твој избор, пак нема Јувентус да биде полош од Интер. Тоа освен самиот да си го сфатиш, нема како да ти го објаснам. Твојата субјективност за квалитетот на Интер те спречува да ја увидиш реалноста.

Можеби во ова игра улога и тоа што, ако во 2017та Јувентус беше 8 скалила над Интер, сега е 3. Ама пак е над, како и да ја вртиш.

За вториот обележан муабет со црвено, една работа ќе ти кажам. Тренер на Интер е Антонио Конте, додека на Јувентус минатата сезона беше Маурицио Сари, а оваа сезона Андреа Пирло. Конте од овие двајца е едно седумнаесет пати поквалитетен тренер, колку и моментално од фрустрација да мислите дека ве води Серсе Козми.

Не знам кои играчи толку многу вредат, ама Интер има 2 ебено освоени бодови во 4 меча од ЛШ. Два пати нашарани од Реал дури и не го сметам за кикс, ама нерешено со Шахтјор кој прими 9 голови во два меча од Гладбах, па дури и само нерешено со Гладбах на домашен терен... Што да ти кажам повеќе, ако те боли тоа што си го ладам со Интер понекогаш си е твој проблем, ама да тропаш дека Интер имал какви - такви играчи и дека бил поквалитетен од Јувентус :pos:

За муабетите, Маикон, Камбиасо, Артур, Рабио нема што да ти вратам, бидејќи тоа не ти е поента, туку само збир на зборови.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
5.303
Поени од реакции
6.361
@Mondonico
Цела поента ми беше дека не треба да го туркаш Интер или Манчестер а да го величиш твојот клуб.
Посебно не кога не сте тоа што сакаш да го прикажиш. Можеби ке ти држеше вода муабетот во 2016, не сеа.
Ти кажав вчера, гигант се понаша ко Баерн, а не ко Јуве. Гигант кој се мачи со Верона, Ференц и Кротоне?
Можеш да се сложиш со мене или не, во моментов сте поблиско со Интер отколку со Баерн.

Никогаш не бил 8 класи подобар твојот тим, дури и во пикот 2015-17 кога бевте.
Никогаш нема тим што има играчи како Шкриниар, Дефрај, Барела, Ериксен, Лаутаро и Лукаку, да бидат 3 класи послаб од овај тим на Јуве, моменталниот. А не па да сум ги тргнел Роналдо и уште двајца други.

И сеа сигурно ке ме прашаш оти сме слаби, одговорот е Конте, и таму некои лешинари од управата.
И тоа не го менува фактот дека сме со мн појак ростер од минатите години, нема потреба од ЕЕЕЕ СПАЛЕТИ, ДЕ БУР итн никој не ви чини, до вас е проблемот. Тогаш и сеа тимов е сосем рааличен.

Сари и Пирло можеби се послаби тренери од него, ама барем го прават она основното. Како што рече Стефан, се поставуваат играчите каде им е местото, и ни плус нешто ни минус. Ни да ги фалиш ни да ги хејташ, жив просек.
Не глумат џекштана и да прават трансфери Годин-Коларов, да купуваат Дармиани и да сакаат да го продадат Шкриниар. Не се прават специјални, мастермајнди.
Таквите тренери како конте, можеби им успева некој експеримент и тврдоглавоста некогаш им се исплати, ама тоа се случува еднаш во 5 обиди.
Биди малце реален, со посалам тренер, кој повеке би напредувла во играта, Интер или Јуве?
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
11.812
Поени од реакции
7.385
Па кои играчи ги има Интер за да ги постави Конте на своето место? Сите си играат на своите позиции.. Лукаку игра среден ред? Хакими полушпиц? Гаљардини напаѓач?
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.480
Поени од реакции
-759
Inter fanovite celo vreme gi buni toa deka imale jaki igraci, a trenerite celo vreme krivi. Iminjata ne igraat na terenot tuku igracite.
Ako Inter moze da se sporedi so nekoja reprezentacija toa e Srbija. Sekogas dobri igraci no nema rezultati nema kohezija site invidualno igrat, ne timski.
Dzabe imaat pojak sreden red i odbrana koga nemaat nikakva igra od Juve.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
32.354
Поени од реакции
79.223
Па кои играчи ги има Интер за да ги постави Конте на своето место? Сите си играат на своите позиции.. Лукаку игра среден ред? Хакими полушпиц? Гаљардини напаѓач?
Одбраната најпрва од сите. Тројца штопери, бљувотина од поставеност, ги десеткува Шкринијар и Бастони, бековите се крила кај Конте, Барела игра вон позиција и го праи со сила 10ка, Ериксен не игра за да игра Гаљардини, а кога игра и него го игра вон позиција, Перишиќ игра вон позиција, доволно е?
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.208
Поени од реакции
14.880
@Mondonico
Таквите тренери како конте, можеби им успева некој експеримент и тврдоглавоста некогаш им се исплати, ама тоа се случува еднаш во 5 обиди.
"Таквите" тренери како Конте имаат 4 првенствени титули од 7 обиди. Експеримент, тврдоглавост, му успеало доста пати и пак ќе му успее порано или подоцна.

Биди малце реален, со посалам тренер, кој повеке би напредувла во играта, Интер или Јуве?
Реално, Јуве ќе напредне повеќе. За подобар тренер од Конте, денеска, може по субјективна проценка да имаш 7,8 па и 10 тренери и тоа од кремот.

Додека од Пирло, 90% од оние што имаат про лиценца.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
11.812
Поени од реакции
7.385
Одбраната најпрва од сите. Тројца штопери, бљувотина од поставеност, ги десеткува Шкринијар и Бастони, бековите се крила кај Конте, Барела игра вон позиција и го праи со сила 10ка, Ериксен не игра за да игра Гаљардини, а кога игра и него го игра вон позиција, Перишиќ игра вон позиција, доволно е?
ondak ocigledno nema igraci za negoviot stil na igra
 
Член од
16 април 2014
Мислења
5.303
Поени од реакции
6.361
Како бе Конте е топ 5-10, кога не сфака кога треба да смени формација? Како по шаблон, каков сака нека е натпреварот и исходот, си ги сменува истите скапани играчи, скрос непотребно.
Реков и погоре, во ред е некогаш да се правиш специјален и бр1, ама кога ти се може. А кога гледаш дека сето си ебало мајката, прави го барем то ннормалното што се мора.
И остај тоа дали играле сите на природна или не, се гледа дека кур ги боли, како да сакаат да го бркаат.
Лани ова време партали правеше тимот, го ораше теренот. Сеа си дремат ко мисири.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
2.653
Поени од реакции
5.096
Повеќе работи се проблем во Интер..не само Конте и играчите...сега ако ги пишам сите работи ќе испаднат изговори ама реално Интер сосем случајно испадна најоштетена екипа во Европа од корона распоредот помеѓу двете сезони 2019-2020 и 2020-2021 со најмалку одмор...играчите имаа најмалце одмор бидејќи тамам заврши првенството (каде играа среда-сабота) кон крајот на Јули ..четири дена подоцна веднаш почнаа во ЛЕ против Гетафе..додека сите други клубови во ЛЕ си одмараа претходно на завршени сезони, а другите Италјански ги играа ЛШ натпреварите по 11-12 дена што значи имаа 10 дена одмор наспроти 2 на Интер.

Потоа после Севиља немаа ниту една недела одмор бидејќи веднаш сите битни играчи беа ангажирани за репрезентациите....и испадна играчите на Интер играат турбо од Јуни месец..додека сите други клубови имаа одреден период каде што одмараа...нема смисла ова.

Друго е тоа што Интер е тотално лузерска екипа каде што има огромен притисок за да се освои било каков трофеј и играчите играат во грч веќе повеќе сезони а не само со Конте...и со Спалети беа блокирани во битни утакмици....плус тоа што многу играчи играат незаслужено е друга работа
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
1.891
Поени од реакции
12.985
Да си жив и здрав, само никако Конте да го сфати тоа.
Шо ти е бе ретардињо? Како може да нема играчи коа све доби што побара, освен Канте ама кој кур секако има 5 такви копачи у тим.

Кого треба да купиме за да немаме проблеми со Парма и Торино тип на екипи?

Тренер на ура и сила е Конте, затоа и имаше успеси. Сеа почна да глуми лудило нешто и да изиграва стратег и затоа нема поима. И затоа следен клуб ќе му биде Фиорентина или Вест Хем.

Пичка. Лигле.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
32.354
Поени од реакции
79.223
Шо ти е бе ретардињо? Како може да нема играчи коа све доби што побара, освен Канте ама кој кур секако има 5 такви копачи у тим.

Кого треба да купиме за да немаме проблеми со Парма и Торино тип на екипи?

Тренер на ура и сила е Конте, затоа и имаше успеси. Сеа почна да глуми лудило нешто и да изиграва стратег и затоа нема поима. И затоа следен клуб ќе му биде Фиорентина или Вест Хем.

Пичка. Лигле.
Што кур сакаш бе умрен? Јаките играчи што ги има Интер за уште поумрената 3-5-2, пичку матер. Тоа што му купиле се што побарал не значи дека 3 5 2 е идеална за тимот. 4 3 1 2 е измислена за овој ростер на Интер али јебига.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
2.653
Поени од реакции
5.096
Нормално Реал куропецање со Шатхјор и МхГладбах...ама затоа со Интер максимално фокусирани....нозете ќе ги искршат само Интер да го победат....сега во сабота со Алавес ќе се вратат на џогирањето
To e то....во време кога не се кладам растурам со типојте
 
На врв Bottom