Mondonico
Последна активност:
22 ноември 2017 во 01:04
Член од:
15 јануари 2013
Мислења:
7.546
Допаѓања:
10.701
Поени од трофеи:
205
Пол:
Машко

Сподели преку:

Mondonico

Машко

Последна активност:
22 ноември 2017 во 01:04
  1. Клипче
   Клипче
   Ne si svesen koe vozdrzuvanje mi se desilo za postot Xavi i Peerla :D
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. Клипче
    Клипче
    Vozdrzuvanje od lajk za da se razbereme podobro :D
    20 јануари 2016
   3. Mondonico
    Mondonico
    Хахха го мразиш Пирло али ипак се согласуваш дека е бољи од Чави хехе

    Или грешка те разбрав? :D
    20 јануари 2016
   4. Клипче
    Клипче
    Ne postoi za mene posle preminot u Juve i par recenici od knigata ali se znae so igrac bese.

    Pirlo u tim pred Xavi bilo koga ali pokvareno covece ispadna majceto da mu go iznaebam.
    Garant i taa ima takva kosa, zeam i ja oskubam.
    20 јануари 2016
  2. _predator_
   _predator_
   Мондо , зошто баш Mondonico ? :D
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. Invader
    Invader
    Дојдов исто да прашам :)
    Прво мислев се работи за некоја легенда на Јувентус, а у ствари нема никаква поврзаност. Играм со Торино на фудбал менаџер, па го сретнав Мондонико како една од легендите на Торино и одма ми текна на тебе :D
    28 февруари 2015
   3. Scirea
    Scirea
    Тоа е таа логика :')
    1 март 2015
   4. Mondonico
    Mondonico
    Ширеа седи мирен бе. Иначе да, Мондонико е легенда на Торино, но и добар познавач на фудбалот.
    1 март 2015
  3. DeviAngel
   DeviAngel
   Го пошровам Мондоцино или онака само за мајтап?
  4. kjara
   kjara
   Ц ц ц сеирџија!
   1. Mondonico
    Mondonico
    Зашто бе? Што има лошо во тоа? Едноставно многу интересно ми стана, посебно зборот вангла, хаха ;)
    7 август 2013
  5. DeviAngel
   DeviAngel
   Знајш дека те заебавав така :D ?
   1. Mondonico
    Mondonico
    абе да се најдеме на муабет :)
    30 јули 2013
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За мене

  Пол:
  Машко

  Потпис

  Е така да знаете...