Peja989
Член од:
22 јули 2010
Мислења:
25.339
Допаѓања:
60.294
Поени од трофеи:
205

Сподели преку:

Peja989

Супер модератор

Po6tuem po6tuenje 3 јуни 2014

  1. џимеј
   џимеј
   јебемти аватар, ќе ти ги прескокам постовите вака :/
   1. На Dani и Peja989 им се допаѓа ова.
   2. Погледнете ги претходните коментари...
   3. Џонтра Волта
    Џонтра Волта
    Јаките постови... :D
    3 февруари 2018
    На Dani му/ѝ се допаѓа ова.
   4. џимеј
    џимеј
    ахахаха
    3 февруари 2018
   5. Peja989
    Peja989
    Какви и да се, појаки се од Интер hhhhhhhhhhhhhhhueue
    4 февруари 2018
    На Џонтра Волта и џимеј им се допаѓа ова.
  2. Ilumious
   Ilumious
   Прееска кога пиша да бараме по твитер неебалата, најдов статистика дека Кутињо од дебито за Пул па до вчера е играч со највеќе голови ван шеснаесетник, корисна информација што верувам дека треба да се сподели.
   1. На Peja989 му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Peja989
    Peja989
    И сезонава има најмногу дадени голови од слободен. Јес да се само два ама пак. Шала на страна, крена форма, јак играч е, не е веќе пичлеме мало.
    3 декември 2017
    На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Stefan-kobe
   Stefan-kobe
   СВЕ ДА ТИ ЕБАМ
   1. Peja989
    Peja989
    cemu nervoza?
    29 ноември 2017
  4. Malcolm van den Сабаховић
   Malcolm van den Сабаховић
   Цуци буци :)
   1. На Peja989 му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Погледнете ги претходните коментари...
   3. Peja989
    Peja989
    Абе, ти текнува кога пишувавме поезија :'(
    30 октомври 2017
   4. Malcolm van den Сабаховић
    Malcolm van den Сабаховић
    ехехе. И тоа од работно место. Кај што „преведувам скрипти“.
    За Трезеге ми е омилена.
    Али мене најмногу ми текнува на твојот ГОЛЕМ ПРИЈАТЕЛ
    31 октомври 2017
   5. Peja989
    Peja989
    Сале :'(
    Вака, додека лежам и си
    пишувам рими
    стихови
    или брзозборки
    како сакаш
    ми текнува на Сале, додадено од Аладин
    со една буква во вид на
    срп
    Како еден друг побратим мислеше
    дека тој
    ни помалку ни повеќе
    мене ми е
    замислете
    другар.

    :'(
    1 ноември 2017
  5. Ilumious
   Ilumious
   http://i.imgur.com/GF770pe.png
   Со Лестер почнав да играм менаџер од досада, трета сезона собрав пари да купам асален везњак, го зедов Вајгл и види што вика ликот хахаха иде од Дортмунд во Лестер и вика илустриос клаб хахаха
   1. На Peja989 му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Ilumious
    Ilumious
    ммуабетот голем мал клуб :D
    27 август 2017
   3. Peja989
    Peja989
    хахаахаххаха КИНЕЊЕ хахахаха
    27 август 2017
   4. Ilumious
    Ilumious
    а што убаво си ги имав купено Дауд со Ндиди ми беа автобус прав и ми ги здрпаа Сити и ПСЖ, морав вака да праам :D понервозна бев од каталонциве со Нејмар хахаха
    27 август 2017
  6. Despot
   Despot
   слабо...
   1. Stefan-kobe
    Stefan-kobe
    Да те ебе Осман Дабо.
    24 јули 2017
    На Џонтра Волта му/ѝ се допаѓа ова.
  7. zeljko62crosat
   zeljko62crosat
   PoZZ Pejo, nije problem u mom banu vec je problem sta nisi vidio da sam ja prvi napadan i da sam se samo branio.
   Ali sve ok, veliki pozz.
   1. Peja989
    Peja989
    А зошто кога те нападнаа не го пријави мислењето и не остави модераторите да се справат со навредата?
    2 јуни 2017
  8. red.devil
   red.devil
   Поголем хејтер на менаџерот од мене си станат.... ХАХАХАХАА
   1. На Peja989 му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Peja989
    Peja989
    Абе брат, брука е ова. Ако он заслужува 100к неделно, тогаш јас заслужувам барем да бидам штопер у резерви, жими се'.
    28 април 2017
    На red.devil му/ѝ се допаѓа ова.
   3. red.devil
    red.devil
    Лингард зема 100к.... Те разбирам потполно.
    28 април 2017
    На Peja989 му/ѝ се допаѓа ова.
   4. Peja989
    Peja989
    Потрагично е кога тоа е оправдано од навивачите а истите тие се смеат кога друг клуб преплаќа играчи.
    28 април 2017
    На red.devil му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Stefan-kobe
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. Џонтра Волта
    Џонтра Волта
    hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
    12 април 2017
    На LadyMilo му/ѝ се допаѓа ова.
   3. Џонтра Волта
    Џонтра Волта
    mos i nesto ubodem :)))))))))))))))))
    12 април 2017
    На LadyMilo му/ѝ се допаѓа ова.
   4. Џонтра Волта
    12 април 2017
    На LadyMilo му/ѝ се допаѓа ова.
  10. pedjolino
   pedjolino
   pozdrav druze moze li neka EXYU stabilna lista
  11. adriaa
   adriaa
   ll be happy to share additional details with you my email id is "giffjanba23@hotmail.com respond to my email address not in this site because you do not visit this site
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. Џонтра Волта
    Џонтра Волта
    Пеја види тука @Stefan-kobe хахахахахаххахахахахаха

    може и ја сум на ред.
    11 ноември 2016
   3. Stefan-kobe
    11 ноември 2016
   4. Peja989
    Peja989
    Види го стек, кај него k пишал хахахаха
    @Клипче
    12 ноември 2016
  12. Despot
   Despot
   легни спијај не тук демни овде :)
   1. На Peja989 му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Peja989
    Peja989
    хахахаха само што помислив на колачите од Рене, си спремав потсетник да ги купам утре :Д
    19 февруари 2016
   3. Despot
    Despot
    можит
    19 февруари 2016
   4. Peja989
    Peja989
    6 април 2016
  13. Клипче
   Клипче
   Majce ti ebam mnogu se smeam hahahahaha
   1. На Peja989 му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Погледнете ги претходните коментари...
   3. парва
    парва
    хахаххах копиле јајца ти се стопиле
    Мноо јака финта ја ги дупу такој на работу, а у поново време ги дупу кд некој ке наручи на шанк два смута... кумановац да ви га набута хехе мноо смо се смеасмо се : D
    Педерчиња ај да пиемо пиво вечер?
    22 јуни 2016
   4. Peja989
    Peja989
    Kumanovac, ljudi ne te ebef dva posto,
    23 јуни 2016
   5. парва
    парва
    И ја примети брат, ни ич посто : )
    Само ти ме ебеш колко толко, цел си шкорпион у фазон, а те ебу гада : D хаха шалу се
    Па кд да ме... се видимо бе : D?
    23 јуни 2016
  14. HoT IcE
   HoT IcE
   Моментот кога забораваш дека веќе си пишал пост па си пишуваш уште еден. Фала што ме пратиш :D
   Дечково е локум4е на слика хе хе хе :D
   1. На Peja989 му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Погледнете ги претходните коментари...
   3. Stefan-kobe
    Stefan-kobe
    Peja kur da mi jades
    18 јануари 2016
   4. Peja989
    Peja989
    Пу фегет, маику ти јебам.
    18 јануари 2016
   5. HoT IcE
    HoT IcE
    Шифри њет
    18 јануари 2016
  15. Stefan-kobe
   Stefan-kobe
   Кој е дечково што ти е на аватар? Многу е убав, иначе за другарка прашувам.
   1. На Peja989 и Curva_sud им се допаѓа ова.
   2. Погледнете ги претходните коментари...
   3. Peja989
    Peja989
    Алфа сељачина :)))
    29 декември 2015
   4. Stefan-kobe
    Stefan-kobe
    Peja ne mi r'kaj na jajcava
    29 декември 2015
   5. Џонтра Волта
    Џонтра Волта
    Stek idi brat malce oladi se.
    13 јануари 2016
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Потпис