UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Ова што го игра Меси е нереално, таков сенс, брзина, шут, дриблинг значи нема да нема, утрово кога се разбудив таткоми ми вика за мои 61 година немам гледано подобар фудбалер од Меси, а фудбал прати повеќе 40 години.
Е сега овој Суарез е такво гомно поради што фудбал на човек може да му се згади, разбирам си дал гол се радуваш тоа ми е сосема во ред па и на бивши клуб да е, ама така да правоцираш да се жуљавиш, во еден збор да си пичка тоа јас лично неможам да поднесам и немора да е против бивши клуб , туку против секој клуб па матер му јебем цел свет те гледа а ти така се понашаш тоа неможам да сфатам, некој мислам го споредил со Ибрахимовиќ, па Ибрахимовиќ е шмекер и играчиште никаде нема да сум видел така ниско да провоцира, додека овој и Диего Коста се чистокрвни пички од играчи.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.608
Поени од реакции
52.453
Паметно излезе Клоп вчера, и на добри периоди од натпреварот му делуваше одлично тактиката. Ливерпул изгледаше доста поопасно од Барса и имаа повеќе од доволно шанси за гол. Да влезе на терен и он да им ги финишира, не може. И после казната ги стигна.
А да излезеше со ТАА и Робертсон како бекови, па да ги пратеше напред како што играат во ПЛ и да остават повеќе простор позади, ќе беше лудост.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Паметно излезе Клоп вчера, и на добри периоди од натпреварот му делуваше одлично тактиката. Ливерпул изгледаше доста поопасно од Барса и имаа повеќе од доволно шанси за гол. Да влезе на терен и он да им ги финишира, не може. И после казната ги стигна.
А да излезеше со ТАА и Робертсон како бекови, па да ги пратеше напред како што играат во ПЛ и да остават повеќе простор позади, ќе беше лудост.
koja ti e TAA?
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
За прославата на Суарез баш синоќа правев муабет со еден хардкор фан на Ливерпул. Баш ме интересираше мислење. Ми вика „Не ми смета толку. Одамна играше кај нас плус ова е нова генерација на играчи па скоро со никој нема играно заедно“.

Интересно ми падна вакво мислење. Јас да сум на местото на фановите на Ливерпул немам појма како би реагирал. Како сличен пример ми текнува само кога Вилја како играч на Атлетико прослави гол против Барса. Ме изнервира тогаш ама не го замразив или нешто слично. Освои ЛШ со нас ама не го сметам па за кој знае каква клубска легенда.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Не знам што сте се фатиле за Суарез, па тој подолг период игра за Барселона отколку Ливерпул и во Барса има оставено поголем белег. Освен тоа нормално си прослави, без некоја провокација.

Јас како навивач на Барселона би се изнервирал ако не го прославеше голот вчера.

А за тоа дека има пргав карактер тоа се сложувам, ептен иритира.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Прашање: Дали оваа сезона се смета за успешна на Ливерпул ако се знае дека од ЛШ веќе се отпаднати, а и ПЛ може да се каже дека нема да освојат?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Прашање: Дали оваа сезона се смета за успешна на Ливерпул ако се знае дека од ЛШ веќе се отпаднати, а и ПЛ може да се каже дека нема да освојат?
Одговор: Ко навивач на Јунајтед, ич кур да не те боли дали ние ќе ја сметаме за успешна.

Прашање: Зошто секогаш (најчесто) ова дебилно прашање го поставуваат навивачи на Јунајтед?
На толку освоени титули додека навивате за ваш клуб, тажно е да ви реметат раат 2-3 солидни сезони на Ливерпул.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.091
Поени од реакции
17.882
Прашање: Дали оваа сезона се смета за успешна на Ливерпул ако се знае дека од ЛШ веќе се отпаднати, а и ПЛ може да се каже дека нема да освојат?
Многу сте досадни со ова.

Преку таквото веќе за што ќе се смета. Ич не го сакам Ливерпул и тоа не е тајна, ама за сезонава нема што да им се приговори. Имаа лош период кога го загубија првото место и кикснаа со Вест Хем, Евертон, Лестер и уште некој таму и толку беше. Другиот дел од сезоната им е речиси перфектен, само што наидоа на еден противник во ПЛ што има 2 комплетни состави и има капацитет да победи 10+ натпревари како од шала. Колку и да им се исмеваме и да ги заебаваме дека немаат 30 години титула во ПЛ, сепак мора повеќе фактори да се земат во предвид.

За ЛШ реално и немаат којзнае колку широк состав, па полуфинале им е дефинитивно во рамките на можностите. ПСЖ, Сити, Јувентус испаднаа пред нив, а тие имаат 100 пати поголем притисок да ја освојат отколку Ливерпул. Плус тоа Барса е прејака, да не го ни споменуваме Меси кој се граничи со реалноста моментално со неговите перформанси.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ич не го сакам Ливерпул и тоа не е тајна.
Јас немав приметено :D хахааха
Иначе, кога видов дека си го цитирал црепов и дека имаш реферат, си викам, што ли сеа најде лошо да пишува, да објаснува за лузеризам и останати срања хахахаа

Иначе, се слагам со постот.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Одговор: Ко навивач на Јунајтед, ич кур да не те боли дали ние ќе ја сметаме за успешна.

Прашање: Зошто секогаш (најчесто) ова дебилно прашање го поставуваат навивачи на Јунајтед?
На толку освоени титули додека навивате за ваш клуб, тажно е да ви реметат раат 2-3 солидни сезони на Ливерпул.
:lolzz:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Не знам што сте се фатиле за Суарез, па тој подолг период игра за Барселона отколку Ливерпул и во Барса има оставено поголем белег. Освен тоа нормално си прослави, без некоја провокација.

Јас како навивач на Барселона би се изнервирал ако не го прославеше голот вчера.

А за тоа дека има пргав карактер тоа се сложувам, ептен иритира.
Не е до тоа колкав белег има оставено за двата тима. Суарез и Ливерпул се посебен случај, затоа и пишав дека и јас оправдувам славење гол против екс тим, не ми смета нешто посебно.

Кога тој се одвои од баграта играчи која што ја имаа тогаш како талентиран играч, Ливерпул му одеа по газот што и да направеше. Го обвинија за расизам тие го бранеа наместо да го казнат и интерно, му плаќаа советувања, психолози, го праќаа по некои часови за инкорпорирање во нова средина, се загреваа со маици со негов лик како да е жртва.. Не помина месец дена покажа среден прст, ајде пак суспензија, ајде пак тие враќај го во екипата веднаш, колку што памтам и за ова не изеде казна од клубот. Навивачите па да не зборам, го ставаа во иста реченица со Раш, Џерард, Далглиш. Наредната сезона одат во ЛШ, нешто што му ветија за да го потпише договорот, Суарез летото на СП го каса Киелини, овие пак го поддржуваат и ни две ни три, си оди во Барселона.

А и кај прослави па и посмешно беше што на глава му се качи на судијата со приговори а не е ни капитен ни ништо. Не велам да не ствараш притисок на судијата, прави си го тоа ама невкусно е кога се работи за таа спојка Суарез - Ливерпул, барем мое мислење е ова :)
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.656
Поени од реакции
4.144
Зошто да не слави гол на домашен стадион, поминато е пола деценија и сменет е скоро цел тим на Liverpool ? Ако даде гол на Anfield, тогаш не би требало да слави.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.344
Поени од реакции
10.702
Јас само се надевам дека Нејмар за брзо ќе им збрца гол на Барселона па да ги видам тогаш лицемерчињата на форумов што ќе попуваат :coffee:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Зошто да не слави гол на домашен стадион, поминато е пола деценија и сменет е скоро цел тим на Liverpool ? Ако даде гол на Anfield, тогаш не би требало да слави.
Зошто бе вакви Стелт муабети? Ти кога не прославуваш гол против поранешна екипа, не го правиш тоа ради соиграчите туку поради клубот и навивачите на истиот. Не креваш рака во знак на извинување на соиграите, него на оние кои ти пееле име и стоеле позади тебе во добро и лошо (најчесто лошо во ситуацијава).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom