UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 март 2009
Мислења
8.625
Поени од реакции
10.337
Стварно бе мајку му, какво голманиште овој стана.
Првата сезона, па и сезона ипол беше дупка, дури мислев Барса ќе го врати у Немачка и то у некој ко Фрајбург.

Салах :pos:
2014-2015 Тер Штеген беше стартер во ЛШ и имаше маестрални партии против Баерн.. Далеку од тоа дека беше лош

Цел фан клуб иначе плачеше по Браво ко го купи Сити и викаа дека требало Тер Штеген да биди тој шо ќе бега.. Еден од ретките МАТС-про бев од почеток.. Исто еден од ретките ШО ОД ПРВ ДЕН ЗНАЕВ ДЕКА КУТИЊО И УСМАН СЕ ПРЕВАРА ИГРАЧИ И 200+ МИЛИОНИ ВЃУБРЕ ГИ ФРЛИЈА
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.090
Поени од реакции
3.895
Добро е што у Сабота играат со Њуласал они, многу битна утакмица, дополнително ќе се истрошени. Ние ќе си го ладеме со Селта.
Не мислам дека ќе примиме 3-4 гола пошо очекувам Меси да збрца еден на полуконтра.
Нема да биде лошо на Енфилд да почнеме пак 4-4-2 како од 60та...
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.269
Поени од реакции
5.112
Да бидиме среќни шо живееме во времето на најдобриот на сите времиња и ги гледаме овие мајстории, после неговото повлекување ќе останат само видеата за доказ и усните преданија на другите генерации....
Крал, Господин :kruna::kruna:
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Без Светско најголем само во сон...
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Фердинанд, тажен еден. На толку титули и прејаки сезони најде комплекс да ти се раѓа зошто се појави квалитетен штопер у ПЛ после 7-8 години па да кажуваш дека Вирџил бил денес криминален и дека е директен кривец за голови? Греота е да паѓаат на тоа ниво, ко што рече и @vidooq прво Видич се појави со срамен коментар за одбраната на Јунајтед, сега овој. Ај Видич, ќе кажеш балканец, избувлив по карактер ама овој, ме зачуди. Ептен ми е господин човек, колку и да сум го мразел зошто играл за Јунајтед.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Без Светско најголем само во сон...
Зборот ми го зеде, не само свеЦко, знаел Меси да биде дух доста време! Сега изгледа се вратил по долгот од лани-полани....[DOUBLEPOST=1556750249][/DOUBLEPOST]
Зборот ми го зеде, не само свеЦко, знаел Меси да биде дух доста време! Сега изгледа се вратил по долгот од лани-полани....
Кој ги нарече гуштери овие што повраќаат по форумов? па и се лајкаат бе еден со друг, лезбејска работа, ццц
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.671
Поени од реакции
5.293
Да пишам и ја некоја посвета е редот.
Господине, Господе, Месијо, Кралу, Козо на вековите фала ти што играш и што те гледаме.
Не е битно што тимот за кој што навивам скаран е со зборот титула ама битно тебе те гледам како играш :cuc:
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.356
Поени од реакции
7.573
Зборот ми го зеде, не само свеЦко, знаел Меси да биде дух доста време! Сега изгледа се вратил по долгот од лани-полани....[DOUBLEPOST=1556750249][/DOUBLEPOST]
Кој ги нарече гуштери овие што повраќаат по форумов? па и се лајкаат бе еден со друг, лезбејска работа, ццц
Кој збор ти зел бе, ај што има финале Светско ама сеа да се појави некој Меси од Македонија и мајка да ебе во фудбалот да дава 100 гола во сезона се клубско да освои и да биде изразито најјак играч во историјата а во репрезентација игра со Шумуликоски тоа ќе му го одземе цел кредит? Не е ова Тенис и нешто индивидуално, тоа што Аргентина има инвалидна одбрана и просечен среден ред а стигнале до финале, доволно говори за Меси.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.054
Поени од реакции
36.530
Без Светско најголем само во сон...
Ова во некој твој тажен сон изгледа. Дека е најпрестижно фудбалско достигнување светското точно, али турнир шо трае 1 месец и се игра на секои 4 год, треба да одреди дали некој конкретен играч шо игра на ниво цела кариера со незамисливи бројки позади него бил најдобар? Поголема глупост здравје.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Еден, единствен, најголем, ГОАТ... Ма што и да се каже за човеков веќе е излишно. Фала Богу што живеам баш во негово време и што игра баш во мојата екипа. Одамна не сум урлал на цел глас како вечерва за последниот гол. :)

На крај испадна совршен меч и резултат, иако ме нервираше тоа што премногу се повлекоа на 1-0. Така да Тер Штеген е заслужен за ова исто колку Меси.

Сепак респект и за Ливерпул. Одиграа храбро на Кампот и лесно можеа да збрцат гол или два. Ваков пристап секогаш респектирам, а секогаш ќе пцујам по Мурињо екипи што паркираат автобуси.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom