UEFA Champions League 2018/19

Дискусија во форумот 'Фудбал' започната од ManUtdChampions, 18 септември 2018.

 1. ManUtdChampions

  ManUtdChampions Lleyton Hewitt

  Член од:
  5 февруари 2009
  Мислења:
  28.584
  Допаѓања:
  32.955
  [​IMG]

  • Актуелен шампион: Реал Мадрид
  • Најмногу титули: Реал Мадрид (13)
  • Дебитанти: Јанг Бојс
  • Од оваа сезона ќе се игра во 2 термини: 18:55 и 21:00
  • Финалето се игра на Ванда Метрополитано, стадионот на Атлетико Мадрид na 01.06.2019
  • Нема да даваат на МТВ

  ...
  Die Meister
  Die Besten
  Les grandes équipes
  The champions
   
  На Хефест, grande-juve, Васил МКД и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. libertadee

  libertadee

  Член од:
  10 јули 2018
  Мислења:
  253
  Допаѓања:
  129
 3. Sawyer88

  Sawyer88

  Член од:
  26 февруари 2016
  Мислења:
  1.236
  Допаѓања:
  1.869
  Ќе ми биде штуро без преноси на ТВ, ама тоа е, ќе се гледа преку нет...

  Инаку не дека сум за нив ама мислам дека Барселона е прв фаворит, ако зомбито на клупата пак не ја оплеска. После трите титули на Реал оваа сезона се максимално мотивирани за ЛШ, а и има поголем избор на играчи од лани.

  После Барса, би рекол дека Јувентус може конечно да оди до крај, или некој од „шеичките“ тимови, Сити или ПСЖ. Ливерпул ми се онака што се вика „фаворити од сенка“. Реал и Баерн ич не верувам дека ќе освојат оваа сезона.
   
  На Клипче му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Kostic

  Kostic Sadio smokve oko Tadz Mahala

  Член од:
  31 јули 2009
  Мислења:
  9.313
  Допаѓања:
  5.588
  Liverpool ima da go zgmechat vecher na Enfild Roud.

  Liverpool - PSG 2; 3+; 2-2 &3+, 2-2, sve od ova tipuvaj so uplata nad 500 evra.
   
  На E777 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Сладоледџија

  Сладоледџија Ванила & Чоколадо

  Член од:
  8 декември 2009
  Мислења:
  9.539
  Допаѓања:
  4.747
  Според кладилниците Сити прв фаворит па после иста квота Барса и Јуве па после нив ПСЖ...
   
 6. nik1

  nik1

  Член од:
  6 април 2014
  Мислења:
  2.640
  Допаѓања:
  3.235
  Kako be nema na MTV u sreda LS ?
   
 7. BornToBeBianconero

  BornToBeBianconero

  Член од:
  21 август 2008
  Мислења:
  5.195
  Допаѓања:
  949
  нема или стрим или макс тв да ставиш
   
 8. nik1

  nik1

  Член од:
  6 април 2014
  Мислења:
  2.640
  Допаѓања:
  3.235
  MTV pak se vrati na starata mizerija ccc
   
 9. The Procrastinator

  The Procrastinator

  Член од:
  1 март 2009
  Мислења:
  7.861
  Допаѓања:
  8.634
  r/soccerstreams and chill бе луѓе
   
  Krk1, Дејмон, VardarVoSrceto и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Riken

  Riken Stuck in reverse.

  Член од:
  9 декември 2008
  Мислења:
  7.296
  Допаѓања:
  8.999
  На Kodi имате арени и хрт2 хд.
  Симнете си го Kodi и ставите го адонов.


  За 5 мин се мести, може и на телефон да си го инсталирате.
   
  На Krk1 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. cholismo

  cholismo

  Член од:
  5 март 2018
  Мислења:
  1.781
  Допаѓања:
  917
  Пак Сити го ставаат како прв фаворит ??? Не им иде памет и не им иде. Реал без Роналдо во ЛШ ќе биди чудно да се гледа, не ми е некако замисливо да го повторат успехот од претходните сезони ама сеуште имаат екипиште така да се е можно, Барса со Меси секогаш ја клавам како еден од главните фаворити, башка се засилија салам оваа сезона а и Кутињо ќе им игра оваа сезона ( прошлата мислам дека немаше право на настап ), Јувентус мислам ќе нагазат со сета сила во ЛШ оваа сезона, имаат тим да се борат со сите, Ливерпул исто ќе бидат оган оваа сезона, Атлетико знајме во ЛШ како се мотивираат башка шо оваа сезона ќе се игра финалето кај нив ќе бидат екстра мотивирани. А Псж и Сити нека лупаат пари кој ги е.. а нив не постојат на европското тло  Се шалам


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Bateman му/ѝ се допаѓа ова.
 12. HEKOJ

  HEKOJ

  Член од:
  16 јануари 2013
  Мислења:
  1.351
  Допаѓања:
  1.530
  http://livetv.sx/enx/

  thank me later

  Пожелно е да си инсталирате адблок на броусерот за да не кликате реклами
   
 13. santino

  santino

  Член од:
  7 август 2010
  Мислења:
  3.231
  Допаѓања:
  4.983
  Спорд мене Барселона и Сити одат до сам крај. Останатото енигма.
   
 14. nik1

  nik1

  Член од:
  6 април 2014
  Мислења:
  2.640
  Допаѓања:
  3.235
  barselona-city 1/4 finale ili 1/2 duel megu sebe.
   
  На santino му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Sky*

  Sky* Не биди коцкест.

  Член од:
  12 август 2011
  Мислења:
  4.007
  Допаѓања:
  4.254
  Барселона или Сити освојува Лш :cool:
   

Сподели преку: