Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Дискусија во форумот 'Android' започната од Џои, 18 октомври 2010.

 1. Шинзо Абе

  Шинзо Абе

  Член од:
  31 мај 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Здраво
  Проблем број 1
  Имам CAT s60 и имам исто така CAT powerbank ,телефонот не се полни од powerbank-от а други телефони се полнат,значи само CAT не се полни


  Проблем број 2
  Многу се загрева во последно време кога се полни па и кога работам на него

  Чекам совети и мислења од стручни лица а не од рекла казала :vozbud:
   
 2. Pane-G

  Pane-G

  Член од:
  12 мај 2009
  Мислења:
  4.520
  Допаѓања:
  1.910
  Прастар смартфон и постара верзија андроид


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
  На DarkValley му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Evaaa11

  Evaaa11

  Член од:
  8 август 2015
  Мислења:
  122
  Допаѓања:
  42
  --- Споено дупло мислење, 11 јуни 2018 ---
   
 4. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.022
  Допаѓања:
  3.844
  Некој ја користел апликацијава Instabridge ? Видов на некој македонскиве портали ја пишуваше. Ја инсталирав и гледам наоѓа WIFI со пасворди со се од интернети кој ги има во близина.
   
 5. Viksa.LAL

  Viksa.LAL

  Член од:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  1.618
  Допаѓања:
  1.843
  еден другар ја има мислам рече само за локали нешто кафани кафики наога пасворди
   
 6. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.022
  Допаѓања:
  3.844
  Ги наоѓа преку GPS локација има мапа и гледаш каде има места со WIFI.

  Видов дека има и опција некој што ти се во близина да ги додадеш да ги има на апликацијата нормално ако го знаеш павордот го пишуваш и местиш сакаш да биде видлив (public) или приватен (private) пасвордот.

  Но е наменет за кога ќе си во кафиќи, кафана, бутик, трговски центар, маркет па доколку имаат пасворд да не мора да прашуваш вработени кој е пасвород.

  Ништо претерано посебна апликација ама на некој можеби ќе му биде од корист затоа и пишав тука за апликацијата.
   
 7. The Wild Boy

  The Wild Boy Ни името, ни Samsung - от.

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  589
  Допаѓања:
  154
  Wi-Fi Map си фурам, боље е пошо има и Update за password - ите
   
 8. Evaaa11

  Evaaa11

  Член од:
  8 август 2015
  Мислења:
  122
  Допаѓања:
  42
  Тотално разочараa Ајпл (Apple) ништо никаква иновација Целта им е да земат што повекје пари за џабе
  Сега и потврдија дека Самсунг е стварно најдобар и по фер кон народот а и сто пати подобар и по иновативен од нив .. :$:)
   
  На The Wild Boy, DarkValley, Takak4 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. The Wild Boy

  The Wild Boy Ни името, ни Samsung - от.

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  589
  Допаѓања:
  154
  Конечно некој...
  Ни требаат поише вакви.
  Иначе, не е дека јас Samsung ги сакам највише, туку дека тие навистина се најдобри. Што мислите да беа Apple најдобри со Ајфоните, како што Steve Jobs замислуваше, ќе бев ли Samsung фан тогаш, а? Ќе користев ли Samsung, а?
  Греота, Steve Jobs се испревртува во неговиот гроб.
   
 10. krale

  krale iFrit

  Член од:
  30 јули 2011
  Мислења:
  801
  Допаѓања:
  254
  Точно е. Слаба иновација од Епл овојпат. Неточно за причините.

  Конкуренцијата е овојпат толку назад, немаа зошто да се мачат. И така и така ќе ги земат сите наши пари. На потег е Самсунг да видиме дали нешто можат, ама последните 2-3 години уредите на самсунг им ссе хаос.
   
  На The Wild Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 11. xope

  xope

  Член од:
  10 април 2018
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  785
  А кога тоа Епл некогаш нешто иновирале? Па никогаш во ништо не биле први. Само знаат добро да запакуваат и да им ги пикнат на лесноверните и залудени млади.
  А настрана тоа што си пантетираат работи што не ги измислиле и биле користени години пред они да го вклучат во нивните уреди.
   
  На The Wild Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 12. DarkValley

  DarkValley

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  769
  Допаѓања:
  216
  Што ќе се деси ако инсталирам Android 7.1. или 8 на Самсунг Grand Prime? И дали е можно тоа?
   
 13. xope

  xope

  Член од:
  10 април 2018
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  785
  што може да се деси, па ако е официјален и само правиш update скоро ништо не може да се зафркни.
   
 14. DarkValley

  DarkValley

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  769
  Допаѓања:
  216
  Епа ваљда не е официјален пошто телефонот е од 2014 и последен апдејт е 5.1.
   
 15. Lenor*

  Lenor*

  Член од:
  4 август 2018
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  1
  Отсега купување телефон само со snapdragon процесори,mediatek не сакам ни да чујам ни да видам.
   

Сподели преку: