Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Проклетитот, ебаниот тапаталк, а да кажеше зошто? Супер си е апликацијата.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
бате едноставно е,,,,,,,сакам БРЗ влез и излез,,,,,за да влезав во кајганава треба да се регистрирам на 5 сајтој како проклетитот, ебаниот тапаталк а тоа ми одзема 5 минути,,па кој век сме бе луге наместо работите да се едноставни се комплицираат уште повеке,,,,ретардирана работа....
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.141
Поени од реакции
1.085
Дали некој знае за добар софтвер за враќање на изгубени слики на андроид ?
 
Член од
30 април 2013
Мислења
59
Поени од реакции
0
Здраво , кога ја оклучувам Facebook апликацијата на телефонот ми се појавува Unfortunately, Facebook has stopped, и апликациијата ми се исклучува. Што значи тоа и како може да се реши?
Инаку На YouTube гледав начини како да се реши овој проблем со бришење на Clear Data од Facebook апликацијата. Што всушност претставува Clear Data и што може да се избрише со неа?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Здраво , кога ја оклучувам Facebook апликацијата на телефонот ми се појавува Unfortunately, Facebook has stopped, и апликациијата ми се исклучува. Што значи тоа и како може да се реши?
Инаку На YouTube гледав начини како да се реши овој проблем со бришење на Clear Data од Facebook апликацијата. Што всушност претставува Clear Data и што може да се избрише со неа?
Апдејт имаш направено на facebook апликацијата?
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.550
Поени од реакции
931
Здраво , кога ја оклучувам Facebook апликацијата на телефонот ми се појавува Unfortunately, Facebook has stopped, и апликациијата ми се исклучува. Што значи тоа и како може да се реши?
Инаку На YouTube гледав начини како да се реши овој проблем со бришење на Clear Data од Facebook апликацијата. Што всушност претставува Clear Data и што може да се избрише со неа?
Clear App Chace & Data,и после Force Stop.Ако и тоа не работи,тогаш апдејтирај Фејсбук.Ако и тоа не работи,тогаш реинсталирај Фејсбук.Ако не пробај Software Updates(Дали имаш апдејтови на системот).Ако ти стигне,апдејтирај и после тоа одма прави му формат (секако направи им бекап на најважните податоци за да не се изгубат).И да немаш никаков апдејт пак удри му формат и види.Пиши па да знаеме што се десило.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
После апдејт на системот, треба да се форматира телефонот?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Некоја проверена апликација за симнување приватни слики од инстаграм? Пробав еден куп и не ги бива.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.550
Поени од реакции
931
После апдејт на системот, треба да се форматира телефонот?
Ако е некој голем андроид апдејт препорачливо е,за да не ти кочи.А ако не,немора...освен ако го користиш телефонот подолго време (повеќе од 1 година)и му немаш удрено формат.[DOUBLEPOST=1517990269][/DOUBLEPOST]
Некоја проверена апликација за симнување приватни слики од инстаграм? Пробав еден куп и не ги бива.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Знам една за симињање ама ако од таа личност што сакаш да симнеш го нема тоа Share Link,тогаш ништо...
Со ова можеш и видеа да симнуваш,ти пишува таму како~што да правиш!
Еве линк:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.popularapp.videodownloaderforinstagram
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Го апдејтав Samsung J5 2016 на Nougat и сега приметувам дека кога гледам било какво видео дали на Јутјуб или на некој сајт друг кога ќе го исклучам екранот и повторно стиснам на копчето за да го отклучам, поминувам со прстот налево или десно на саатот и се појавува како плеер видеото но никако не може да се уклучи. Многу пати кликнав плеј но ништо.

Ме интересира дали може да се направи опција да се пушта видеото на вака заклучен екран ?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ако е некој голем андроид апдејт препорачливо е,за да не ти кочи.А ако не,немора...освен ако го користиш телефонот подолго време (повеќе од 1 година)и му немаш удрено формат.[DOUBLEPOST=1517990269][/DOUBLEPOST]
Знам една за симињање ама ако од таа личност што сакаш да симнеш го нема тоа Share Link,тогаш ништо...
Со ова можеш и видеа да симнуваш,ти пишува таму како~што да правиш!
Еве линк:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.popularapp.videodownloaderforinstagram
Најдов, BatchSave се вика апликацијата и може да симнува такви слики.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.550
Поени од реакции
931
Го апдејтав Samsung J5 2016 на Nougat и сега приметувам дека кога гледам било какво видео дали на Јутјуб или на некој сајт друг кога ќе го исклучам екранот и повторно стиснам на копчето за да го отклучам, поминувам со прстот налево или десно на саатот и се појавува како плеер видеото но никако не може да се уклучи. Многу пати кликнав плеј но ништо.

Ме интересира дали може да се направи опција да се пушта видеото на вака заклучен екран ?
Може да мењаш ствари,имаш у опции,еве види на слики.Ја Ј7 2016 иам и мене пред едно 2-3,можда и повише месеци ми се апфејтна на Андроид 7.0 Screenshot_20180209-001341.png Screenshot_20180209-001350.png Screenshot_20180209-001346.png
 

0nline

ЕУ и Нато Антифашист
Член од
8 јануари 2012
Мислења
103
Поени од реакции
58
Не знам до каде се можностите на денешната технологија, па би прашал:
Возможно ли е програма од ејпл, да се користи на андроид? Можно ли е да се претвори .ipa во .арк програма, со некаков "(онлајн) конвертор" на програма?
:):)
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Може да мењаш ствари,имаш у опции,еве види на слики.Ја Ј7 2016 иам и мене пред едно 2-3,можда и повише месеци ми се апфејтна на Андроид 7.0Прегледај го приврзокот 185364 Прегледај го приврзокот 185365 Прегледај го приврзокот 185366
Ама лошо е што опцијата music controller не функционира за видеа.

Туку денес ми се појави ID Caller од самиот андроид и го уклучив јас тоа :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom